-
Postów
1 577 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Ostatnia wygrana ppompka w dniu 10 Października 2014
Użytkownicy przyznają ppompka punkty reputacji!
Reputacja
16 GoodO ppompka
- Urodziny 27.09.1995
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Augustów
-
Imię
Paweł
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Tyle że przy odpowiednio zaprojektowanym szybowcu możliwe jest maksymalne wykorzystanie płatowca osiągając przy tym jeszcze znośną masę. Co z tego że zaprojektujesz latającą skrzynką ze skrzydłem na Clarku skoro do uciągnięcia tego byłby potrzebny silnik o masie muchy i mocy sportowego Ferrari.
-
PZL 38 Wilk - Tylko dla cierpliwych
ppompka odpowiedział(a) na Andrzej Klos temat w Makiety samolotów polskiej konstrukcji
Capon w tej roli sprawdza się znakomicie -
Zgodnie z kartą charakterystyki to klasa A (to chyba P2 inaczej nazywając), ale jest to dodane, że tylko w przypadku braku wentylacji i dużej koncentracji par i to dla już wiekowego epidianu 53. Ogólnie żywice epoksydowe nie mają szczególnie niebezpiecznych związków, ale warto zerknąć po prostu na kartę produktu którego używamy i sprawdzić zalecenia.
-
Ok, dzięki, postaram się pobawić i przetestować
-
Widzę że wszystko ładnie pofrezowane w balsie. Zdradzisz może jakim frezem i na jakich parametrach to robiłeś?
-
Super! Wielkie dzięki! :-)
-
Cześć wszystkim, jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej i w związku z tym poszukuję profili do porównania osiągów. Konkretnie to poszukuję profilu z: PW-5 profil NN 18-17 SZD Promyk NN27-17 SZD Diana NN27-13 Czy orientuje się ktoś może czy jest szansa gdzieś znaleźć pliki tekstowe DAT czy DXF obrysów tych profili? Najbardziej zależy mi na NN18-17, ale chętnie przygarnę każdy z w.w.
-
Sprawdź opór pomiędzy wszystkimi uzwojeniami. 1-2, 2-3,3-1 itd. Jeżeli jest taki sam to znaczy że uzwojenia się nie stykają, izolacja nie jest spalona.
-
Poszukuję silnik 5 gramowy elektryczny
ppompka odpowiedział(a) na Miałczek temat w Silniki elektryczne
I zapłacić ponad 2 razy więcej... Niestety, ale tak wygląda to cenowo. -
Kolega napisał że będzie miał 2x3s. Tak więc będzie w zakresie napięcia dla tego silnika. Silnik może pobierać max 60A. Moc jest podana dla 10S więc na 6s nigdy nie uzyskasz takiej samej mocy. Max to będzie właśnie to ~700W jak słusznie Andrzej napisał. Ogólnie para silnik regiel będzie pracować, ale to nie będzie dobre połączenie z tymi akumulatorami.
-
Taka jak tutaj
-
Polecam spróbować zrobić z tego kleju taką pianę - nalać do kubeczka klej, trochę wody i mieszać, chwilę zajmuje zanim się wymiesza, ale powstaje nam taka lekko gumowata pianka, tą pianę mieszać dalej z kulkami. Klej będzie miał wilgoś więc się utwardzi. Z takim czymś nigdy nie miałem problemów nieutwardzonego soudalu, bo faktycznie czasami bywa tak, że jak damy za dużo kleju to nie chce się on wewnątrz utwardzać.
-
Zastosowanie serw od heli w innych modelach
ppompka odpowiedział(a) na Elvis temat w Serwomechanizmy
W pełni się zgadzam, ale podane serwo nie jest typowo ogonowym servem takim jak np KST DS565X, te jest po prostu szybkie. Nie spotkałem się, żeby serwo z tym neutralnym impulsem na 760ms nie było jakoś specjalnie oznaczone w specyfikacji. Więc te Turnigy są raczej zwykłymi, szybkimi i małymi serwami. -
Zastosowanie serw od heli w innych modelach
ppompka odpowiedział(a) na Elvis temat w Serwomechanizmy
Hmm, jeśli na cenie Ci nie zależy to śmiało, chociaż wg mnie i tak taka prędkość jest nie potrzebna w szybowcu. Ale jeśli Ci akurat pasuję to czemu nie, działać będą. Osobiście chyba bym wybrał jakąś cyfrową, Coronę z metalowymi trybami. -
Zastosowanie serw od heli w innych modelach
ppompka odpowiedział(a) na Elvis temat w Serwomechanizmy
Ale serwa do śmigłowca niczym się nie różną oprócz szybkości, która akurat w modelu szybowca nie ma aż takiego znaczenia, to nie akrobacja. Każde serwo będzie działać i z żyroskopem i bez, podpięte od razu do odbiornika. Tyle że serwa przeznaczone do śmigłowców, ze względu na zazwyczaj dosyć dużą prędkość jak już wspomniałem, w szybowcu niekoniecznie wymaganą, mają dosyć wysoką cenę. Nie lepiej kupić zwykłe serwa cyfrowe z podobnymi parametrami za mniejsze pieniądze? Aha, nie wiem co to za parametr serwa - czułość, ich podstawowe parametry to szybkość, siła trzymania i moment. Czułość to może mieć żyroskop w śmigłowcu, ale nie serwo, ono nie odbiera żadnych sygnałów oprócz tego z nadajnika który po prostu jest jak mamy zasięg i nie ma, kiedy ten zasięg zgubimy. Może pokaż jakie serwa planowałeś kupić, może znajdziemy coś "nie-helikowego"