Jump to content

Sasi

Modelarz
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Połchowo
 • Imię
  Wojtek

Recent Profile Visitors

135 profile views
 1. Sasi

  Saito FA 72

  Przy takim mocowaniu śmigła ja osobiście nie stosuję żadnych podkładek ani przekładek i jak dotąd nigdy śmigło się nie odkręciło. Co do gwintu to instrukcja podaje: M7x1.
 2. Mam kompletną, używaną głowicę do tego silnika z uszkodzonym gwintem świecy więc jeśli jeszcze potrzebujesz taką śrubkę to wal śmiało.
 3. Tak jak napisał Mateusz jest to CRRCPRO a dokładniej zdaje się model GF26i-V2. A tu instrukcja do tego silnika.
 4. Sasi

  ENYA fanclub

  Faktycznie ta "czterdziestka szóstka" ma niezłego kopa. U mnie napędza model dwupłatowca "Bies" o rozpiętości 1230mm i masie 2,5kg. Śmigło zamontowane w tym modelu to 13X5 !!! Oczywiście silnik trzeba było lekko odprężyć, lecz czynność ta została przeprowadzone według instrukcji do tego motorka.
 5. Sasi

  ENYA fanclub

  No to może i ja zaprezentuję moje dwa silniki tej marki. Oto pierwszy z nich. Enya 46-4C Silnik już lekko sfatygowany lecz wciąż sprawny i w znacznie lepszej kondycji niż model, w którym jest zamontowany. Widać kto kogo przeżyje Drugi to Enya 11-CX Mam nadzieję, że nie zakończę swojej przygody z tymi silnikami tylko na tych dwóch egzemplarzach.Mam też skromną nadzieję, że dzięki tym dwom małym dziełom sztuki japońskiej inżynierii dołączę do fanklubu Enya.
 6. Ja ustawiając zapłon przy pomocy tego urządzenia posiłkowałem się tym filmem:
 7. Potwierdzam fakt zamienności. Właśnie sprawdziłem i tłumik od OS'a wkręca się na rurę wydechową ASP.
 8. W mniejszych pojemnościach na pewno kolanka są zamienne ale czy ASP91 ma taki sam gwint jak OS91 to na tą chwile nie wiem. Mam OS91fs i tam jest gwint M11X0,75 a w ASP nie wygląda on na tak drobny. Wieczorkiem jak wrócę do domu to mogę sprawdzić czy kolanka są zamienne.
 9. Sasi

  SAITO 82A

  Gwint to 12x1. Sam ostatnio dorabiałem rurkę do tego silnika.
 10. Hej. Przepraszam, że tak późno odpisuje no ale... Używałem aparatury z tym pulpitem i powiem jedno: super. Teraz mam już inną aparaturę (Futaba T10C) i także do niej dorobiłem pulpit u polecanego przeze mnie wcześniej Jegomościa. Najfajniejsze jest to, że pulpit można zamówić sobie wedle własnych upodobań (kwestia dogadania się z producentem) a także to, że pulpity robione są na wymiar pod konkretną aparaturę.
 11. Kiedyś kolega zrobił mi pulpit z uchwytem do monitora fpv. Dokładnie to ten z tej aukcji http://olx.pl/oferta/pulpit-fpv-do-aparatury-turnigy-9x-lub-jr-9x-CID767-ID80dvp.html#8c11d88f4a Co prawda aparatura to JR PCM9X ale ona praktycznie wizualnie niczym się nie różni. Pozdrawiam
 12. Sasi

  wybór silnika

  Kolega ma w takim Piperku http://hobbyking.com/hobbyking/store/__15611__Piper_L_4_Grasshopper_2350mm_ARF_.html silnik DLE30 i jest on sporo za mocny dla tego modelu. No chyba, że Piperek będzie służył za holownik, to wtedy ten silnik będzie ok. Potwierdzam słowa kolegi. To bardzo fajny i zgrabny silniczek. Co prawda może także być nieco przewymiarowany ale ten dźwięk... Jeszcze mała uwaga co do tego czterosówa: zbyt mocne dokręcenie nakrętki śmigła powoduje zniszczenie klina ustalającego piastę śmigła na wale.
 13. Sasi

  RCG 15cc z HK

  Tutaj można znaleźć wymiary tego silnika: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/270604688X585170X38.jpg http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/270604688X585170X0.jpg
 14. Może są to szablony do wycięcia elementów ze styropianu? Ale w tym przypadku tylko zgaduje. Jeszcze troszkę się po wpatruję w plany tego modelu bo sam chcę takiego zbudować.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.