Jump to content

eeemil

Modelarz
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław
 • Imię
  Emil

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja się na Optica wkurzyłem jak się okazało że nie da rady zrobić klapolotek (3 tryby lotu i hamulec do lądowania) do szybowca na odbiorniku 4 kanałowym, bo producent sobie wymyślił że lotka ma być na kanale 5 czy 6 i już. A szybowiec z dwoma klapo-lotkami, sterem kierunku i sterem wysokości to najbardziej normalny model jaki jest. Podobnie ciężko było do quadcoptera skonfigurować jeden kanał do wyboru trybu lotu, tak żeby było 5-6 zdefiniowanych ustawień sygnału na przełącznikach. Zmieniłem na X-lite i spokój, bo tam można zmiksować wszytko ze wszystkim i każdą funkcje przydzielić na dowolny kanał. Nie ma jednego najlepszego radia, ale są dwa rodzaje nadajników: - z otwartym i nieograniczonym systemem - z zamkniętym i ograniczonym systemem.
 2. Tanie i dobre to Emax ES9051 5g ~8.35mm. Używam wszędzie gdzie HXT900 jest za duży. Najlepszą cenę idzie wychaczyć na Aliexpress.
 3. Klej w sprayu kontaktowy w wersji nie żrącej styroduru. Przy ściskaniu formy, jeszcze lepiej złapie .
 4. W modelach tej wielkości zasilanych pakietem 3s bardzo dobrze sprawdzają się śmigła GWS DD/HD (nie slow fly), GWS 7035 będzie w sam raz.
 5. W sumie w każdym DLG da się zrobić dzielony płat, tylko podział nie centralnie ale odejmowane 0,5m zewnętrznego skrzydła (bo kadłub i tak ma ~1m długości). Jako bagnet do 0,5m końcówki spokojnie daje radę płaskownik węglowy 8x1mm.
 6. Z tanich serw to HXT900 z HK mają najlepszy stosunek jakości do ceny i najlepiej używać ich wszędzie gdzie się da, jak potrzebne mniejsze to Emax ES9051, a jak cienkie to Emax ES3351. Poczytaj komentarze na HK o tych Coronach, nie są zbyt przychylne. Tanie serwa z metalowymi trybami mają zazwyczaj większe luzy niż plastikowe, jest sens dawać tylko jeśli plastikowe padają, bo np. sterowania nimi klapa zahacza przy lądowaniu. Zwykły liniowy BEC 2A daje radę pociągnąć 4x HXT900 przy zasilaniu 3s (ale musi mieć chłodzenie), dodatkowy Ubec ma sens przy wyższym napięciu, większej ilości serw, albo stosowaniu mocniejszych serw cyfrowych.
 7. Do Optica spokojnie kupisz moduł 2,4GHz. BTW Sam mam trochę odbiorników 35MHz, myślałem że nikt juz tego nie kupuje.
 8. Przecież już są wyraźnie określone zasady latania dronami i modelami, i to całkiem świeże: http://ulc.gov.pl/pl/publikacje/wiadomosci/4034-nowe-przepisy-dotyczace-bezzalogowych-statkow-powietrznych-i-modeli-latajacych I jak ktoś lata dronem czy modelem poniżej 600g to nie ma potrzeby jeżdżenia za miasto.
 9. Samego lipola trudno zgasić bo chemia baterii zawiera tlen podtrzymujacy reakcję, można tylko zgasić trawę żeby nie bylo pożaru. Możliwe ze koc gaśniczy lepiej sprawdzi się do pożarów modeli elektrycznych: lipol dalej będzie się palił pod kocykiem, ale z braku tlenu nie zapali się nic więcej.
 10. eeemil

  Aparatura rc

  Taranis x-lite albo Taranis qx7. Tamten wątek chyba powstał zanim pojawił się na rynku Taranis x-lite. Oba radia są w podobnej cenie i mają podobne możliwości (openTx), różnią się rozmiarem i stylem obudowy, a to już kwestia subiektywnych preferencji i nie da jednoznacznie wskazać wyższości jednego nad drugim.
 11. Cześci z niektórych telefonów można wykorzystać do własnych projektów DIY, np. wyswietlacz z Nokii 3310 do arduino. Możliwe też że działające stare telefony są masowo exportowane do Afryki.
 12. Tak, klej na fornir, styropianowe rdzenie zwilżone.
 13. Ja robiłem tak że kleju dawałem taki zygzak, a potem szpachlą rozprowadzałem na całą powierzchnię i ewentualny nadmiar ściągałem w ręcznik papierowy, szło bardzo szybko. Czas pracy kleju zależy od wilgotności, najlepiej kleić rdzenie jak jest sucho i styropian przejchać mokrą szmatką, wtedy klej zareaguje po przyłożeniu rdzeni. Na poprawki nie będzie czasu, lepiej dać nadmiar forniru i po sklejeniu dociąć. Wypełnij micro-balonem, ale powpychaj balsy (na sztorc) gdzie się da żeby zmniejszyć ilość. Albo możesz wypełnić balsą klejoną klejem poliuretanowym, on się pieni i wypełnia szczeliny, a po zaschnięciu dobrze się szlifuje.
 14. "Chemolan B" z allegro, jak chcesz od ręki to Soudal 66A z kibelmarketu (Obi, Castorama, Liroj, ...) ale 250g Soudala kosztuje prawie tyle co 1kg Chemolanu.
 15. Puchacz ma niezbyt duże wydłużenie ~16 i jak dasz gruby profil >12% to spokojnie styknie jedna warstwa 80g/m2, lub jedna 48g/m2. Przy kadłubie daj trójkąt podwójnej warstwy. Dźwigar to już musisz policzyć albo zrobić taki jak w podobnym modelu. Może da się w necie znaleźć plany Foxa w podobnej skali jako punkt odniesienia?.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.