Skocz do zawartości

silnik z allegro


dawid

Rekomendowane odpowiedzi

O ile silnik ma gaźnik membranowy(Walbro) i odpowiedni zbiornik powinien chodzic w każdej pozycji(ciśnieniowy układ paliwowy)>Wszystkie pilarki łańcuchowe i kosy spalinowe są w stanie chodzić w każdej pozycji,jak jest z odkurzaczami-nie jestem pewien,ale najprawdobniej również nie bedzie z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Otrzymałem dziś przesyłkę z dmuchawą.Paka olbrzymia.Zaraz wziołem się za demontowanie dmuchawy by dobrać się do silnika.I tu zonk już ktoś tu grzebał, sruby z widocznymi śladami.W każdym razie są to urządzenia z wymiany gwarancyjnej tak myślę.Silnik jak silnik, magneto,gaznik membramowy, wyglądało na ok.Ale ty kolejny zonk jedna ze śrubek mocujących gaznik luzna ale nie można jej ruszyć i to pewnie powód reklamacji.Po wielu próbach w końcu ją urwałem.

70729515.jpg

sam silnik to co widać waży 820g, gaznik i tłumik razem 280g.Tak na raty bo wagę miałem tylko do 1kg.Teraz oblukam forum by podpatrywać jak dobrać się do tego motorka i czy warto.Proszę tych co już się tym parali o jakieś wskazówki i sugestie.

edit:czy we wszystkich takich silnikach z urzadzeń tego typu co ta dmuchawa są świece normalne?Bo w tym jest normalnej wielkości świeca.

edit2:silnik kręcił dosyć pokazną turbiną z tego co wyczytałem to powierze wylatuje z dmuchawy z szybkością 270km/godz. :shock:65358875.jpg

Jak rozwiązać mocowanie tego motorka ma ktoś jakieś fotki poglądowe ?.Szukam po całym forum ale nie widzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to przykręcił bezpośrednio do wręgi silnikowej za to co jest oryginalnie i dotoczył jedynie jakąś konkretną piastę,silnik widać jest wykonany dość lekko,sam przerobiłem juz silniczek lecz z podkaszarki(jeszcze nie do końca odchudzony) lecz ze wzgledu na brak warunków na tych rozmiarów model(na strychu nieprzyjemnie sie dłubie) silnik idzie na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzasz pozostawić magnetto czy dopasować jakiś elektroniczny zapłon? Można by odpiłować tą osłonę magnetto i byłby lżejszy. A mocowanie może pod te same śruby ampulowe , które widać na drugim zdjęciu. :?:

 

Ciekawe co z tym drugim silnikiem zakupionym przez kolegę Buwi_777. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magneto odpada.Jeśli zdecyduję się na uruchomienie tego motorka to tylko z elektronicznym zapłonem.Mam problem z tą urwaną śrubą spawałem nakrętkę dwa razy i dwa razy ukręcił się gwint.Będę musiał wiercić i nie jestem pewny efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą urwaną śrubą spawałem nakrętkę dwa razy i dwa razy ukręcił się gwint.Będę musiał wiercić i nie jestem pewny efektu.

 

A próbowałeś zrobić dremlem rowik w tej śrubie i później wykręcić śrubokrętem?? Ja parę urwanych śrub w ten sposób odkręciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem ten :

http://www.allegro.pl/item599623178_kosa_silnik_sovereign_einhell_za_bezcen.html

Jako zestaw Adama Słodowego "Zrób to sam". Co z tego wyjdzie, nie wiem. Pieniadze są tak śmieszne, że nawet się nie zastanawiałem. Z tego co sprzedający pisze jest to nowa rzecz to chyba warto? Elektroniczny zapłon. Odchudzić napewno się da. Piłka do metalu i hej! Dorobimy piastę jakieś łoże i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie też kupiłem bo cena śmieszna a że takich benzynowych jeszcze nie miałem to potrenuje na tym.Czy będzie to zainstalowane w modelu nie wiem.Być może będzie to następny exponat poniewierajacy się po modelarni do następnych porządków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker - Twoja krytyka jest za ostra do mojej decyzji kupna tego "wynalazku". Przeczytaj jeszcze raz mój post a zrozumiesz, że ten zakup był z przymrużeniem oka.

Nie ma co przesadzać z krytyką. Najwyżej będzie czym trawę w ogródku skosić :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijuik - ale to nie była krytyka. Zapomniałem wstawić odp. uśmiechy - z nimi nie brzmiałoby to tak zasadniczo :mrgreen: Tak czy owak 1KM z 28cm to mało. Swego czasu kupiłem na Allegro aż 3 silniki benzynowe; Kalt 22cm, Homelite 32cm i Partner 44cm ;

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=191 i to była prawdziwa okazja. Fakt, że trochę się pozmieniało i chyba ich nie użyjęw ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Ireczku czy wszytskie Twoje zakupy są do końca przemyślane

 

Nie qmam tego. Pierwszy silnik licytowałem do skutku bo miał być przeznaczony do Nieuporta 11. Drugi - Homelite 32 kupiłem bo jak widać prezentuje sie bardzo bardzo i był bardzo tani. Trzeci bo był jeszcze bardziej tani :mrgreen: W między czasie trafiłem do sklepu w Hong kongu... Tak więc jest jak jest :D, a z dwoma pierwszymi jakoś żal mi sie rozstawać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.