Jump to content

wyposażenie do pipera 1/6 kit sig-a


koliber

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Powoli zaczynam budowę piperka z zestawu siga, w związku z czym zwracam się z prośbą o propozycję wyposażenia. Silnik planuję dać 4 takta Asp tylko waham się pomiędzy 52 a 61...

Co drodzy koledzy proponujecie ?

 

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Tylko i wyłącznie FS61, waga taka sama jak FS52 a mocy ciut więcej.Różnią się tylko średnicą cylindra i ceną (niestety).

Link to comment
Share on other sites

ok, dziękuje bardzo za porady w sprawie silnika, zależy mi na tym aby model latał spokojnie i realistycznie. Poproszę jeszcze o jakieś sugestie w sprawie serw ?

Na lotki i planuje dać hs55, na przepustnice zwykłego standarda, tylko pozostaje do przemyślenia kwestia kierunku i steru wysokości. Co koledzy proponujecie?

Link to comment
Share on other sites

Z pewnością chodzi o ten model:

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2789

 

Hs 55 na lotki to stanowczo za mało :!: Przy tej wielkości skrzydła dałbym standardy. zresztą takie też podają w wymaganiach. Dlaczego chciałbyś wstawić inne na wysokość i kierunek? Tu również w tego typie modelu wystarczy typowy standard.

Link to comment
Share on other sites

witam wszystkich mam taki model wyposażenie moje to os 46 al serwa standart hs ogólnie proponuje go troszkę wydłużyć i powiększyć stery wysokości obecnie jestem w trakcie przedłużania ponieważ model siga w orginale lata super ale start tragedia nie można go utrzymać w prostoliniowej jeżdzie po lotnisku w trakcie startu tył się odrywa i jedzie gdzie chce po oderwaniu lata i londuje rewelacyjnie pozdrawiam Marcin

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podłączę się do tematu.

Wyposażam podobny model Pipera 1/6 i zastanawia mnie, czy nie będzie zbyt "ciężki na ogon" z powodu krótkiej mordki. Wstępnie próbuję temu przeciwdziałać za pomocą przewymiarowanego wagowo silnika (OS FS70). Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.