Skocz do zawartości

Diamant


Jano

Rekomendowane odpowiedzi

Choć kiedyś mówiłem że się nie opłaca :D postanowiłem zbudować model Diamant

rozp.1500

76dm2 pow.

2300 waga?

napęd 7.5-8.5 ccm, u mnie 10ccm 4t.

Na razie za dwa dni zrobiłem tyle,proszę o wyrozumiałość bo to pierwszy model po wielu latach przerwy.Dotychczas składałem tylko Arf,y.

 

diamant1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przypominają mi sie czasy kiedy latałem tym modelem :D Widzę, że nowsza wersja bez dociażen rogowych na sterze wysokosci.Waga bardzo optymistyczna jak juz pisałem w innym temacie wychodzi około 3kg do lotu chociaz to zależy kto i z czego buduje model zobaczymy ile wyjdzie u Ciebie.Na silniku os maxa 46AX i smigle 12,25x3,75 model robił zawis na pełnym gazie na Magnumach/ASP 4 takt zapas mocy był akurat

 

PS gdzies jeszcze chyba mam kopyto na kabinke ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jeden z lepiej latających, bardzo wdzięcznych i posłusznych modeli jakimi kiedykolwiek latałem, dobry wybór, lata się nim bajecznie, gdyby nie jego filigranowa konstrukcja to można śmiało polecić modelarzom początkującym do nauki latania, powodzenia w konstruowaniu, będę obserwował dalsze postępy prac, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek jak ten żółto-czerwony to twój model to gratulacje :) bardzo mi się podoba :) mam silnik os max 40SF ale chyba bardziej katana x-lite mi się podoba.Co do wykonania Jano to widać że wszystko ładnie poskładane :)

 

Mój był niebiesko żółty tez przezroczysty

 

to chyba jeden z lepiej latających, bardzo wdzięcznych i posłusznych modeli jakimi kiedykolwiek latałem, dobry wybór, lata się nim bajecznie, gdyby nie jego filigranowa konstrukcja to można śmiało polecić modelarzom początkującym do nauki latania, powodzenia w konstruowaniu, będę obserwował dalsze postępy prac, :D

 

Nauczyłem nim latac kolegę co prawda na kabelku, ale sie nauczył model wybaczał duże błedy podczas lądowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace powoli idą do przodu z grubsza wszystko poskładane pozostało kilka drobiazgów,szczeliny na zawiasy itp.To co poskładane na foto waży 900g tak że mam nadzieję że w granicach 2300g mogę się zmieścić a jeśli nawet dojdzie do 2500g to obciążenie pow.wzrośnie tylko o 2,5g tak że jestem spokojny.Jutro szlifowanie a jest tego sporo.

diamant3.jpg

diamant4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, odstepuję od podanych rozwiązań.Poskładam cały model i spróbuję jak się wyważa z moimi silnikami jeśli bedzie ok to dam serwa do tyłu kadłuba jest na nie miejsce w przyzwoitej odległości od ogona więc cięgła nie będą za długie.Jeśli to nie wypali to dam tradycyjne cięgła (listwa +druty)ale pojedynczo, ster wysokości zblokowany jako całość.

Mam pytanie do Ciebie Radek czy jedna śruba mocująca płat wystarczy ?Czy lepiej dwie.W planach jest jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wystarcza w zupełnosci mielismy przypadek lata temu, że na silniku 15ccm rozerwał sie kadłub, ale to z winy pilota przypikował na pełnym gazie i po prostu kadłub sie otworzył a sruba plastikowa znosiła przerózne dziwactwa w powietrzu.Ster wysokosci trzeba połaczyć na jakims solidnym pręcie najlepiej z 4mm albo klocku bo przy popychaczu z jednej strony przy ciasnych petlach jedna połówka steru poddaje sie i model lekko sciąga.Jeszcze co mi sie przypomina to serwa z lotek muszą byc najlepiej około 5kg na HS 311 i 422 przy wiekszej predkosci może przeskoczyc orczyk.Jak jeszcze cos mi sie przypomni w trakcie budowy to poinformuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weż pod uwagę Radek że moje potrzeby co do osiągów modelu są powiedzmy 1/3 z tego czego Ty oczekujesz od modelu:) tak że muszą wystarczyć standarty:).Oczywiście do połączenia obu połówek wysokości szprycha fi 3 lub 3.5 mm.I mam pmysł jak to zrobić.By było pewnie i mocno.

edit.

diamant5.jpg

Wszystko co na wadze waży 950g do tego dojdzie waga folji, nie wiem ile wyjdzie na model ale zakładam że 4mb.to gdzieś w granicach 150g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że wyszedł lekki, ale ma feler(za ciężki ogon).Silnik musi mieć ok 750g(mój ma 420g) by go wyważyć bez ołowiu.Tak że do lotu wyjdzie 2700 bez paliwa.Więc tak jak mówiłeś 15ccm mnie nie minie.

edit 28 maja. Asp 91fs wyważa model idealnie,ale o 2300g trzeba zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i teraz model dostał serce :D do tego jeszcze smigło 15x4 i nic tylko latac nisko i powoli :D

Na pewno model zaskoczy reakcją na stery mimo ze to fun fly słucha co mu pan każe

 

PS tylko uwazaj z lotkami daj expo z 50% bo ten model na lotkach jest dziki jak byk na korridze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.