Skocz do zawartości

XI AERO MODEL SHOW 2009


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

XI Aero Model Show 2009



Starogard Gdański

Lotnisko: Bobowo

28 czerwiec 2009

 

album_pic.php?pic_id=1832

 

Kociewskie Stowarzyszenie Modelarzy i Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego zapraszają na XI Edycję Aero Model Show. Stałym punktem programu będą jak zawsze Zawody Modeli Latających Wynalazków oraz pokazy wszelkiego rodzaju modeli latających innych klas.Udział w imprezie zapowiedzieli piloci modeli gigantów F3A, latających odrzutowców, szybowców, makiet, modeli latających na uwięzi i oczywiście najzwyklejszych modeli spotykanych na wszystkich lotniskach modelarskich na co dzień.



 

Przy okazji tej cyklicznej imprezy,chcielibyśmy przeprowadzić konkurs starych,oryginalnych konstrukcji,tzw.Old Timerów, na razie w formie konkursu,a w przyszłości już jako odrębnych zawodów.

 

Imprezę naszą planujemy jednodniową która odbędzie się dnia 28 czerwca 2009[/b].

 

REGULAMIN IMPREZY

 

Dla zwycięzców zawodów przewidujemy:

 

- Za zdobycie I miejsca-puchar Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego;

 

- Za najciekawszy model imprezy;

 

- Za najbardziej spektakularne''lądowanie'';

 

- Za najdłuższą podróż na Imprezę;

 

- Za najstarszy model w klasie Old Timerów.

 

Ponadto dla wszystkich zawodników startujących w konkursie Latających Wynalazków - okolicznościowe dyplomy i atrakcyjne nagrody,a dla wszystkich uczestników imprezy - pamiątkowe ,specjalnie na tę imprezę przygotowane znaczki.

 

Organizator:

 

Kociewskie Stowarzyszenie Modelarzy;

 

Honorowy Patronat:

 

Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego-Edmund Stachowicz;



Patronat Specjalny:



Senator Rzeczpospolitej-Andrzej Grzyb;

 

Patron Medialny:

 

Oficyna Wydawnicza MH -RC Przegląd-Marek Hlebowicz;

 

Sponsorzy:

 

Liga Obrony Kraju , Riku Modelsport , Oficyna Wydawnicza-Rc Przegląd , Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim,Polteknik Ltd,

 

Lista sponsorów jest oczywiście otwarta, chętnych prosimy o kontakt.

 

Wszelkie inne pytania dotyczące imprezy,reklamy i sponsoringu proszę kierować na adres: krzysztofznany@o2.pl.

 

Aktualne informacje na temat imprezy --> TUTAJ <--

 

Relacje z imprez odbytych w zeszłych latach --> TUTAJ <--

 

Dojazd do lotniska w Bobowie --> TUTAJ <--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam

O której początek imprezy, coby się wcześniej zameldować :D .

 

Impreza zaczyna się o 11.00 :)

 

Te modele Old mają być oryginalne , czy mogą być repliki tych modeli.

 

Zacytuję kawałek regulaminu myślę że wyjaśnia kwestię:

 

Ideą “Konkursu modeli “Oldtimer” jest rozpropagowanie dawnych modeli a przez to zachowanie pamięci o wielu wspaniałych modelarzach, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju tej dziedziny techniki. Konkurs jest konkursem otwartym. Mogą w nim startować wszystkie rodzaje i typy modeli bez podziału na klasy. Do konkursu są dopuszczone: modele wykonane z zestawów firmowych oraz modele wykonane z planów modelarskich. Ocenie będą podlegały modele z zestawów lub planów z przed roku 1970.

 

Oceniane będą następujące kryteria:

 

1. rok produkcji zestawu firmowego

2. rok budowy pierwowzoru

3. rok pierwszego opublikowania planów modelu

4. wierność

5. odwzorowania technologi wykonawczej modelu

6. estetyka wykonania modelu

7. lot modelu (start, lot, lądowanie)

 

A cały regulamin imprezy TUTAJ

 

Czyli replika jak najbardziej np. na podstawie planów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij z parkingiem, ale ma lać w niedzielę!!!

 

NIE KRACZ!! :ble:

 

Teraz to Ty sobie wiesz co możesz przewidywać :devil: Chociaż wczoraj jeszcze pogodynka pokazywała słońce to już dziś pokazuje chmury (na niedzielę) :evil: ..... w sobotę - to dopiero będziemy mieli prognozę.

 

A co do opłat to za wejście nic się nie płaci. Nie słyszałem też aby był parking płatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do opłat to za wejście nic się nie płaci. Nie słyszałem też aby był parking płatny.

 

To dobrze. W Austrii jak byłem na zlocie to parking płatny , a wejście to jak kto chce , płaci lub nie :) .

 

 

Pogoda pokazuje na razie że nie będzie deszczu , tylko chmury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Będziesz latał między kroplami deszczu :P . Dasz radę.

 

Hehe przypomniała mi się zabawa jak z kolegami przebiegaliśmy określony odcinek tak aby nie zmoknąć , nikomu się nie udało .

 

Ps. wziąłem się za kończenie latadła ale i tak nie będę latać bo elektronika słaba ,a widownia będzie więc......... :twisted: .

 

 

Edit.

 

przyjadę na 90% , ale latać nie będę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było chodzić krzyczeć -transparenta i flagi wywieszać :mrgreen: na pewno by się znaleźli

...

 

a kto nie był ten trąba!

 

edit : mnie mogłeś nie poznać - dla kamuflażu się odświętnie ogoliłem :rotfl: :rotfl:

 

Jakoś was tam nie widziałem :] startowaliście z jakimiś modelami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było chodzić krzyczeć -transparenta i flagi wywieszać :mrgreen: na pewno by się znaleźli

 

już chciałem to zrobić .

 

edit : mnie mogłeś nie poznać - dla kamuflażu się odświętnie ogoliłem :rotfl:

 

Ładnie tak ? siem kamuflować ?

 

Mnie Ci co chcieli rozpoznać to rozpoznali bo byłem w tej samej czapce i okularach co na avartku w profilu . :P

 

 

Adam , tych cedków to chyba ze 3 Masz?

 

 

Do zobaczenia za rok.

 

może się do tego czasu pozbieram z modelem i będę latał :lol:

 

 

A na pamiątkę kupiłem sobie silnik tower pro i śmigło do niego hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAaaaaa tak tak , stojaczek był fajny.

 

Panowie/Panie , koledzy/Koleżanki trzeba jakiś sprzęt rozpoznawczy wymyślić na tego typu zloty , np. koszulki pfmrc lub co innego .

 

nie pomyślałem aby poprosić kolegę marcin133 o jego numer tel. wtedy na pewno byśmy się zbili do kupy :mrgreen: , a przypomniałem sobie o tym dopiero 10 km od bobowa hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.