Skocz do zawartości

XI AERO MODEL SHOW 2009


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiało jak diabli. Impreza super. W porównaniu do zeszłego roku, gdy było trochę drętwo to niebo a ziemia. Jednak żal mi Linowca tam było fajniej ( pomimo bliskości śmietniska ).

Byłem dzisiaj od 12-15 ale was nie widziałem. ( Byłem ze swoim 5 letnim synem i troche miałem rozproszoną postrzegalność. ) Organizatorzy powinni trochę popracować nad cateringiem i będzie I sza klasa. Mały grilek i grochówka z kotła + 2 stoliki to trochę mało. Myśle, że jakas firma gastronomiczna mogłaby zrobić catering przecież nie będą tego rozdawać za darmo tez zarobią, a ludzie i tak wydadzą pieniądze, bo zgłodnieją na świeżym powietrzu. Może jeszcze jakiś wyszynk z browarkiem dla niepilotów i niekierowców? Trzeba będzie też powiadomić TVN i Radio Zet to zrobią trochę szumu medialnego. Jak więcej osób będzie to impreza nabiera rumieńców i sponsorzy są chętniejsi do wyłożenia większych pieniędzy. Jak były Mistrzostwa Naviga w Gdyni to radio i telewizja ( co prawda lokalna, ale zawsze ) trąbiła o tym 3 dni przed i na okrągło w dniu imprezy. Może taki Aero Model Schow zrobić w Gdyni myślę, że udałoby sie namówić Szczurka na taką imprezę i może dało by się to zrobic na Babich Dołach? ( Ech!!!!!! Rozmarzyłem się :oops: :oops: ) Ale i tak było fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz1, Jakaś telewizja była , ale to chyba gminna .

 

Natomiast nie spodobało mi się jedno , iż kamerzysta z tej tv gminnej podskakiwał do organizatorów , jeśli on to czyta to niech wbije sobie to tego durnego łba że jak jest zakaz przechodzenia za taśmę to jest zakaz i koniec i nie ma że jak kameruję , dostał by modele i był by problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msegen, widzisz my rozumiemy że model to nie zabawka i że może poranić a nawet zabić.

Dla ludzi to tylko "samolocik" na pilota taka zabawka dla dużych chłopców.... skoro myślą zabawka to znaczy że nieszkodliwe...

 

Odmienną sprawą było kilka lotów modelami bezpośrednio nad publicznością czy na krawędzi taśmy sektora . Wiatr był zmienny i naprawdę rutyna już nie jednego zgubiła.

Nie jest to tylko moja zdanie . Rozumiem że ktoś czuje się pewnie i chce się pokazać ale Spytam czy wszyscy są gotowi rozbić model by nie trafić w widzów?

Nowy model kosztuje mniej niż renta płacona komuś do końca jego życia.

zostawiam to do przemyśleń bo nie znam wszystkich szołmenów więc nic na temat kto i jak latał nie powiem.

Nawet wynalazki wiatr ciskał blisko ludzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ktoś od nas z forum chciał lataś radiem i monitorem? Do takiej powierzchni i wiatru to one były za lekkie poza tym silniczek też słabosilny :lol: Elektryki i deprony nie miały dzisiaj ( wiatr )szans. Żelazko było poza konkurencją, ale tam była i masa :wink: i odpowiedni napęd.

 

Do kolegi od monitora ( jak czyta to forum) - pomysł dobry tylko na przyszły rok zrób mu "podstawkę" podobna do tej zastosowanej przy konstrukcji paczki to da znaczny efekt ustateczniający i większy silnik, a będziesz nie do pobicia

 

EDIT : Literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jeszcze trochę i okaże się, że tam połowa forum była, a ja nikogo nie widziałem. Chyba naprawdę trzeba jakieś koszulki, albo przynajmniej znaczki identyfikacyjne zrobić, bo ja pamięci do twarzy ni jak nie mam, a jeszcze z tych małych obrazków na forum to dla mnie utopia, aby kogoś poznać, a szkoda.

Impreza spora, tyle tego dobra było, że swoje graty i kolegi zostawiliśmy z samochodzie, bo nie było już gdzie tego rozstawiać, a w konkursie nie startowaliśmy. Za to po powrocie odreagowaliśmy to na naszym lotnisku latając do zmroku.

Mam nagrany drugi lot białego akrobata, nawet coś widać, chociaż kręcony moim aparatem do filmowania FPV i lot Komara, jednego z najbardziej podobających mi się modeli. Jak jutro znajdę chwilę to skompresuję to do przyswajalnych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link poprawiony

Przy okazji są tam zdjęcia są z akweduktu wodnego w miejscowości Fojutowo . Ciekawa konstrukcja hydrotechniczna - taki most dla wody. Warto zobaczyć wracając do domu bo wiele osób nie wie że mamy taką konstrukcję w kraju . Szczególnie jeśli ktoś jechał przez pół kraju - to może być jedyna okazja

http://www.zdjecia-panoramiczne.pl/panoramy/227

http://jomeg.aplus.pl/gal/akwe/akwe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ktoś od nas z forum chciał lataś radiem i monitorem? Do takiej powierzchni i wiatru to one były za lekkie poza tym silniczek też słabosilny Elektryki i deprony nie miały dzisiaj ( wiatr )szans. Żelazko było poza konkurencją, ale tam była i masa i odpowiedni napęd.

 

Do kolegi od monitora ( jak czyta to forum) - pomysł dobry tylko na przyszły rok zrób mu "podstawkę" podobna do tej zastosowanej przy konstrukcji paczki to da znaczny efekt ustateczniający i większy silnik, a będziesz nie do pobicia

 

 

Monitor był mój być może go przerobie na większy silnik :lol: ,radio tez jest kolegi z forum GRISZA.

Impreza była udana ale jednak na starym lotnisku mi sie bardziej podobało i więcej ludzi przyjeżdżało. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co prawda to prawda da sie zauwazyc ze w tym roku z wynalazkami to bylo biednie :?

za rok wystartuje w oldtimerach i tu moje pytanie...

Czy model ktory w 1986 roku zajal wicemistrzostwo polski na uwiezi ( jest to JAK 18 P) zalicza sie do oldtimerow?? mowie tu o dacie po to by udokumentowac ze model naprawdę w tamtych czasach latal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robię już Cedeka 4 tym razem już dokładnie wg. planów. Nikt mnie nie rozpoznał bo ja również zmieniłem wygląd. W sobotę rąbiąc drewno do kominka na przyszłą zimę podbiłem sobie oko. Sęk wyskoczył z taką siłą że mało mnie nie znokautował. Rozciął skórę a dzisiaj to dopiero mam kolory motylasta by się nie powstydziła. :D Na pewno nie jeden mnie widział i się zastanawiał co taki Typek tutaj robi.

Pomysł z koszulkami bardzo dobry. W ub. roku na zlocie w Pile organizatorzy każdemu kto przyjechał polatać przy rejestracji i zdawaniu nadajników dawali przypinaną na agrafce wizytówkę. Na niej wypisywali nick lub imię. Wtedy byłem tylko uważnym czytelnikiem forum ale wielu kolegów poznałem po tej wizytówce. Awatar niekiedy ma się nijak do widoku w realu. Może to też jest jakiś sposób aby na takim zlocie nie być anonimowym.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak. Widziałem ciebie.Robiłeś koło nas zdjęcia. Moją uwagę zwróciła - czapka Bundeswehry. Taką samą miał [/b]olo w ub. roku na zlocie w Wilczych Laskach jest w niej również na swoim awatarze. Ale nawet gdyby mnie przypalali żywym ogniem ;D to nie rozpoznałbym ciebie.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.