Skocz do zawartości

Lazil za mna pewien samolot-PZL p-37 "LOS"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zaimteresowanych tym modelem , posiadam te plany i musze z duszym smutkiem powiadomic ze plany zawieraja duzo pomylek i sa nie zgodne z planami samolotu , osoba w USA ktora te plany rysowala nie miala zadnego pojecia jak samolot Wilk wyglada i z tego wzgledu nastapilo duzo pomylek . Prosze sobie popatrzec na rysunki samolotu Sum a wszystko bedzie jasne o co chodzi . Wspaniale zdjecia z budowy modelu Los .

 

Powodzenia w Nowym Roku ....

 

Mirek J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 605
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Może by zrobił takiego Wilka miałbym mała eskadrę ?

 

W miedzy czasie dorobiłem kabelki do serw lotek i klap oraz okleiłem skrzydła od dołu folia.

Myslałem ze dzis okleje klapki luku bombowego ale niestey zostałem zmuszony do pracy niewolniczej w żony sklepie.

więc dziś juz nic nie wydłubie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odbębniłem 8 godzin u siebie , potem 3,5 u żony teraz 30minut przeryw na śniadanio obiado kolacje ,potem jescze tylko 1-1,5 godzinki u żony i wolność. Czale szczęście że tylko wtorki są raz w tygodniu.

:D

Poza tym zazwyczaj dłubie pomiędzy 22 a 2 rano ( łatwo zauważyć kiedy dłubie po godzinach pisania postów (pomiędzy 1 a 3 w nocy)

Czyli prawie 5 godzin dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin troche przesadził z tą gotowością , ale coraz bliżej.

 

Na dzisiaj pomalowałem dolna częćś Łosia.

 

Na początek do czarnego wora .

malowanie1.JPG

 

Teraz skrzydełka też do wora.

malowanie2.JPG

 

No i juz pomalowany Łosio od dołu.

malowanie3.JPG

 

W sumie starty po malowaniu idiotycznym sposobem nie są wielkie Kilka plamek oraz dwa większe odpadki farby .Jedno widać na zdjęciu -przednia część kadłuba, druga to pod sterem kierunku , tam akurat i tak nie za bardzo da się zajżeć.

A tak prezentuje się w całosci. Teraz poprawki na łączeniach kolorów.

malowanie4.JPG

 

Jutro mam nadzieję , że zamontuje i pdłącze silniki.

Już się nie mogę doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzis Łoś "poleciał" ! :D

Co prawda tylko 0,5 sekundy ale jednak . Ale po koleji.

 

Więc najpierw było duż dłubaniny z kabelkami , lutowaniem wtyczek no i pchaniem wszystkiego w modelu.

Akurat z upakowaniem nie było zadnych roblemów z pakowaniem bo miejsca do bólu i w porównaniu do fortecy Huberta to miejsca jak na boisku piłkarskim :D

 

Więc tak wyglądają założone silniki.

silniki1.JPG

 

A tak sie to kreci.

http://www.szabatowski.livenet.pl/atos/los/nowe2/silniki.avi

 

Ale to co najwaznijsze to to że silniki dają ciąg porównywalny z masą modelu.

Przy rozładowanej baterii (11,2 V bez obciążenia )ciąg silników równoważy masę modelu.

Tu pierwszy lot

http://www.szabatowski.livenet.pl/atos/los/nowe2/los1.avi

 

co do artykułów w Modelarzu to jeszecz na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piiiiikny modelik !!

tu łos pana romana : http://www.f3romek.com/los.html

dopiero teraz stronke znalazłem moze prędzej by sie przydała ...

 

 

łos pana romana jest większy o 1m i na silniki spalinowe ...bym chciał zobaczyc jak łos elektro lub spalinowy lata !pewnie pięknie sie w powietrzu prezentuje.... :>

 

pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.