Skocz do zawartości

Lazil za mna pewien samolot-PZL p-37 "LOS"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 605
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous
Tomek - zrobiłeś fajną prawie makietkę, która lata i to jest najwazniejsze (...) absolutnie nie martwił się tym co napisał kbosak.

100% sie zgadzam. zamiescilem ten post tutaj bo kazdy kto sie zabiera za losia zadaje pytania o profil, czy NACA a moze od razu pytac sie w NASA itd. Niektorzy sa sklonni odruchowo brac zdjecia jakiegos modelu za wzor a potem sa zagubieni. Tu chodzilo mi w 100% o nowych budowniczych. A ten Łoś chocby z racji jakosci malowania pozostanie na dlugo wzorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli powstają plany Łosia pod laser.

Też ok 150cm ,ale z racji nowych technologii ,to gotowy model powinien zmieścić się w 1500 g

(ze stałym podwoziem)

I tak sobie myślę czy to nie za mały model.

 

Tyle ,że takiego Łosia pociągną 2 TP -21 z pakietem 320 na 3 cele bez większego problemu.

Co wydatnie wpłynęło by na ilość osób ,które takiego Łosia mogłyby wykonać.

Bo szczerze mówiąc na widok kolejnego Mustanga albo Cessny na lotnisko to ,chyba kiedyś zw.....je.

 

Ale to plany raczej na zimę ,będzie więcej czasu na dłubanie w komputerze i w balsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
na widok kolejnego Mustanga albo Cessny na lotnisko...

Ten kij ma dwa końce :]

W ten sposób możesz doprowadzic do podobnej sytuacji ale w w/w roli wystąpi Łoś.

Nie sadze by bylo takie zagrozenie. Cesne mozna kupic w kazdym chinol-sklepu. A wilgi sa robione w kilku wersjach a jakos lotnisk modelarskich nie dominuja. Przez pierwsze 200 sprzedanych losi na lotniskach bedzie luzik. pamietajmy ze na kazdego sprzedanego guillowsa np. tylko na oko co dwudziesty jest ukonczony jako samolotopodobbny a co setny lata. Tysiace zestawow leza za mebleami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Tyle ,że ten widok wtedy napawał by mnie dumą ,że Polacy latają polskimi samolotami ,a nie jakimiś garbusami za oceanu :D

W rzeczy samej. A z dalszych planow proponuje polskie wunderwaffe, tzw. H-Terror (H to od nazwiska glownego animatora calej rozroby), mianowicie PZL Miś z JATO (do startu z pelnym ladunkiem bomb z lotnisk polowych, w losiu byly problemy) z naniesionym od gory low-vis deformujacym camo (poszarzone znaki szachownicy i numery, u nas maskowanie w krzakach to wazna rzecz), a od dolu z pasami szybkiej identyfikacji (co by ich nasza artyleria ciagle nie zrabywala, a la normandy stripes tyle ze ukosne czerwono-jasnoniebieskie). Bedzie mial dluzszy kadlub i bedzie to bardziej stateczny model.

Alternatywnie, kamuflaz chyba powinien byc nocny jak w wellingtonie, od gory szaro-czarne mazy, i trzeba dorzucic dlugie rury kryjace wyloty silnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, moja wypowiedź była lekką złośliwością pod adresem Tomka, bo podśmiewuje się z mojego zestawowego Mustanga :evil:

Oczywiście zalać świat Łosiami nie będzie łatwo, ale taki model rzuca się w oczy i jeden Łoś będzie "robił" wrażenie większe niż kilka jednosilnikowców.

No a po kilkudzisięciu latach produkcji Łosia (jak zestawy Guillowsa - mam takie opracowane i produkowane ze 30 lat, a firma ma chyba z 80 lat tradycji) na pewno jakiś ślad po sobie zostawi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Krzysztof, moja wypowiedź była lekką złośliwością pod adresem Tomka, bo podśmiewuje się z mojego zestawowego Mustanga :evil:

A wiem czytalem uwagi w ktoryms watku. Faktycznie obciach z tym Mustangiem :faja:, trzeba jakies szachownice mu chociaz dowalic (303 pod koniec wojny latal na mustangach D bodajze), inaczej na lotnisku nie ma sie co pokazywac :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak ze statecznikami pionowymi w tym losiu. Wszystkie zdjecia jakie mam pokazuje ze Los B mial mniej-wiecej symetryczny obrys statecznika, wystawal on jednakowo przed jak i za koncowke statecznika poziomego

To wina planów, Tomek je miał ode mnie i właśnie sprawdziłem: na rzucie z boku 25% pionowego jest przed poziomym.

Ale co ciekawe, na rzucie z góry jest już symetrycznie :shock:

Nie wiem skąd mam te plany, ocalały z okresu mojej pierwszej fascynacji modelarstwem (przy świetle zrobię fotki, może ktoś podpowie co to za opracowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Cos jest nie tak ze statecznikami pionowymi w tym losiu. Wszystkie zdjecia jakie mam pokazuje ze Los B mial mniej-wiecej symetryczny obrys statecznika, wystawal on jednakowo przed jak i za koncowke statecznika poziomego

To wina planów, Tomek je miał ode mnie i właśnie sprawdziłem: na rzucie z boku 25% pionowego jest przed poziomym.

Ale co ciekawe, na rzucie z góry jest już symetrycznie :shock:

Nie wiem skąd mam te plany, ocalały z okresu mojej pierwszej fascynacji modelarstwem (przy świetle zrobię fotki, może ktoś podpowie co to za opracowanie).

Mysle ze moznaby tu zrobic archiwum planow do losia. Potrzeba jakiegos serwerka ftp i na to wepchac PDFy i skany ze wszystkich ksiazek jakie mamy na polkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja mam troche miejsca na serwerze i chetnie je poswiece na tego Losia :)

login, password, adres? jak zamiescisz to biore sie za skany.

filmiki i zdjecia z tego postu tez warto dac w jednym podkatalogu. mam na mysli jakis serwerek z szybkim, masowym dostepem w stylu sciagasz i masz wszystko, a nie dziubdzianie po 4 forum polskich.

 

mozesz tez pomyslec o osobnym temaciku na p-11c.

regula: tylko polskie.

 

GOOD NEWS: mam cegle 80MB ktora ma nawet instrukcje obslugi losia.

BAD NEWS: serwer jes potwornie wolny i rwie przy uploadzie. Przysylajcie mi emaile to dostaniecie dokumentacje losia za pomoca yousendit. Poki co kombinujemy co z serwerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Wspomniane zdjęcia fragmentów planów z których korzystał Tomek:

Waaa sabotaz i faszystowska prowokacja!!! Temu profilowi skrzydla tez juz nawet ufac nie mozna jak takie stateczniki ktos machnal. Nie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, plany, były bardziej zakręcona niż budowa samego Łosia.

Miałem kilka próśb o te plany , ale odesłałem ludzi z kwitkiem.

Dla mnie najważniejsze ,że model wygląda jak Łoś i lata lepiej od oryginału :D

Jak na prototyp to jestem z niego bardzo zadowolony.

Teraz dużo pracy aby przenieść tą konstrukcję na poziom trudności niewiele wyższy od np. Wilgi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Teraz dużo pracy aby przenieść tą konstrukcję na poziom trudności niewiele wyższy od np. Wilgi :mrgreen:

W sumie wystarczy odwrocic wilge, karabiny dolozyc. OK prawdziwa trudnosc to taka ze najwiekszy rysunek losia jaki mam w archiwum to A4. dokladny, cienka kreska, ale po poewiekszeniu to nie beda plany modelarskie. Trzeba nam czegos wiecej. Moim zdaniem gdybym ja lub kto inny wzial twoje plany i je zdeformowal nakladajac na nie powiekszone skany z materialow panow Glassa lub Cynka to byloby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.