Skocz do zawartości

Jaka obecnie kamera na SD jest najlepsza?


markac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 287
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Straszny jestem :twisted: Mam nadzieje ze bedzie spelniac zadanie, dzis mialem wziasc udzial w zbiorowym zamowieniu ale okazuje sie ze życzy sobie za kazda sztuke osobną kase za przesylke, zobaczymy jak wyjdzie. Ja do drobnych z tym hobby dojde, non stop cos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diem, jeśli rożne są adresy odbiorców, to nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli zbiorowa przesyłka idzie do jednej osoby, to branie za każdą przesyłkę oddzielnie za transport, to nieporozumienie, lub niezrozumienie :) Pozostaje jeszcze opcja z darmowym transportem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca z tej aukcji odpisał mi:

Aktualnie sprzedaje kamery 15 fps, które tak jak Pan napisał nie nadają się do filmowania dynamicznych scen. Od Października będę miał również kamery 30 fps a nawet rejestratory z wyższą rozdzielczością niż 640x480 także zapraszam niebawem.

Albo poczekamy, albo kupimy na eBay :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy z HK często połowę ceny przedmiotu zawierają w cenie przesyłki. W ten sposób płacą mniejsze prowizje i mogą przedmiot sprzedać nieco taniej, dlatego przesyłka zawsze liczona jest osobno. Ja osobiście przy większych ilościach dogaduję się bezpośrednio ze sprzedawcą i cena zawsze bardziej atrakcyjna, a i przesyłka rozliczana normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Panowie taką o to kamerkę:

http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/712/69/19/712691909 .

Jeśli obrazek nie działa (nie ma rozszerzenia), to tu jest link do aukcji.

 

Skuszony wielkością pliku wynikowego, który wynosi 40MB/minutę, myślę, że zastosowano minimalną kompresję :D .

 

Parametry techniczne:

- Image sensor: 1/6-inch color CMOS

- Pixel: 300,000 pixels

- Nagrywanie dzwięku

- Złącze USB 2.0

- Obsługiwane karty pamięci: SD do 16GB

- Wielkość pliku: ok 40MB/minutę

- Format wideo: AVI

- Rozdzielczość wideo: 640 x 480 pixels

- Prędkość nagrywania: 30fps

- Zasilanie: 2 x 1.5V AAA

- Pobór prądu: 100mA

- Temperatura pracy: 0 to +50°C

- Rozmiary kamery/rejestratora: 90 x 55 x 60mm

 

Zastosuję ją jako rejestrator do samochodu, ale spróbuje ją także przetestować w samolocie i zobaczę co z tego wyjdzie i umieszczę link do filmiku.

Sprzedawca poinformował, że już chyba nie będzie dostaw tej kamerki :?

 

Nie mam tylko informacji o wadze... Ma jeszcze wskaźnik laserowy, więc będzie można strzelać z powietrza :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL! Czekamy na relację! :D

Dzień niestety coraz krótszy, więc okoliczności filmu testowego nie były dobre, bo słońce już nisko. Nie było też czasu na długie latanie, z kamerką wykonałem jeden lot, pechowo druga taka kamerka była podwieszona pod kadłubem i patrzyła w dół, ale niestety przez złe włożenie karty wyłączyła się po chwili, na co nie zwróciłem uwagi, stwierdzając to dopiero po wylądowaniu. Wyciąłem fragmenty wznoszeń, bo nosicielem był ASW15 i trwało to długo, ale o ile model ten nie chciał latać z aparatem, bo miał za ciężko to te dwie kamerki dźwigał bez protestu, trochę tylko się bujał, bo zmieniło się wyważenie i lekko zadzierał.

Film bez żadnej ingerencji, wyszedł ciemny, nie poprawiałem abyście mieli prawdziwy ogląd efektu. Plik dość spory 95MB.

ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia/Inne/Kam1.MPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postaram się coś nakręcić, bo przyszła właśnie kamera, ale nie jestem do końca zadowolony. Mimo, że bitrate wynosi ok. 4kbps to coś jest obraz rozmazany przy 30fps, być może z winy starej karty SD Kingstona, która nie nadąża z zapisem (a raczej na pewno), także po pracy w domu ją wymienię na coś szybszego klasy 6 i zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki model kupiłeś i gdzie?

Kupiłem dokładnie to i u tego sprzedawcy: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270428787999 .

Towar zgodny z opisem, jeżeli chodzi o ilość klatek i rozdzielczość video i foto.

Przy okazji jeszcze jeden film testowy, tym razem krótszy 20MB z dwóch kamer i tego samego fragmentu lotu, kamery umieszczone z boku kadłuba pod skrzydłami. Niestety ciągle czas na zabawę dopiero późnym wieczorem, słońce nisko, ale dzięki temu dokładnie widać różnicę, jaka występuje w naświetleniu strony pod i ze słońcem.

Waga kamery powoduje, że można ich umieścić niemal dowolną ilość na modelu w różnych kierunkach i złożyć z tego nawet ciekawy film, ja ten zrobiłem Movie Makerem, nie tak jak poprzednie jakimś składakiem, który zainstalowałem z softu do aparatu.

Wczoraj dokleiłem te dwie kamerki nawet do Extrima i tego nie poczuł, ale takim bzykiem to film wychodzi taki zakręcony, że trzeba mieć zdrowy błędnik, aby oglądać. :D

ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia/Inne/kam2.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj o 6:00 rano na lotnisku zastałem gęstą mgłę i z filmu nici. Pech to pech... Ale pod wieczór drugie podejście i w końcu pierwszy obraz z kamery :) Na zewnątrz całkiem całkiem to wychodzi. Zobaczymy jak się sprawdzi w ruchu. Akumulatorki już załadowane :)

 

Andych, filmik obejrzę wieczorem, bo coś w pracy kodeków brak...

Piszesz, że robiłeś Movie Makerem, a nie można było wrzucić oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.