Skocz do zawartości

Jaka obecnie kamera na SD jest najlepsza?


markac

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wygląda to źle.

 

Trzęsiawke można poprawić używając np. tego pluginu do VirtualDub-a

http://www.guthspot.se/video/deshaker.htm

 

Problemem może być tu data na dole filmiku, ale ostatecznie można go przyciąć do wymiarów 16:9, dzięki czemu będzie też lepiej wyglądał na youtube...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Napiszcie, jakich pamięci używacie w swoich kamerkach, bo dzisiaj zaobserwowałem pewien problem. Na jednej z kamerek występuje różnica pomiędzy obrazem i dźwiękiem, tak jak by kamerka nie nadążała z zapisem obrazu i na przykład po włączeniu silnika ślad śmigła pojawia się po chwili, a po wyłączeniu, co sygnalizuje dźwięk jeszcze jakiś czas jest rejestrowany ten ruch zanim śmigło się złoży. Już poprzednio ustawiając je na bokach kadłuba zaobserwowałem pewne niezsynchronizowanie obrazów z poszczególnych kamerek, ale nie miałem wówczas śmigła w kadrze, więc ciężko było ustalić, z czego wynika taka niezgodność nagrań.

Co ciekawe, ta pamięć stwarzająca problem jest nowa, ma 4GB i jest to już pamięć HC, a stara 2GB działa bez takich niespodzianek.

Obraz z tej pamięci też jest jakiś bardziej rozmyty i występuje chaczenie kadru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andych, jak znasz bitrate filmu lub rozmiar pliku i czas, to możesz sobie wyliczyć. Karty SDHC są rożnej klasy. Np. u mnie przy bitrate 8000 kbps, będzie to
8000 / 1024 / 8 = 0.97 MB/s
. Czyli wystarczy karta Class 1 (1MB/s). Ja mam kartę od aparatu i jest klasy 6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem po następnych testach związanych z problemami synchronizacji nagrania.

Wymieniłem tą pamięć HC 4GB na dwie normalne 2GB i wszystko jest OK.

Pamięć HC niby dedykowana do multimediów w tym do zapisu z kamer HD nie dawała rady, w podsumowaniu opisu pliku nagrania prawidłowego szybkość danych jest w granicach 5500-6000 kb/s, a na felernej pamięci nie mógł osiągnąć nawet 4000 kb/s, oscylował na 3300-3700.

Felerna pamięć jest firmowana przez MODECOM, niestety to nie pierwsze sparzenie się na tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam jedynie z kart SanDiska i nigdy nie miałem z żadną z kart problemów (2 aparaty cyfrowe, z czego jeden to lustrzanka 12Mpix, palmtop, mp3 player, komórka itd). Raz coś mnie podkusiło kupić kartę Kingstone-a i co? Po roku używania w aparacie pojawiły się problemy z zapisem zdjęć, formatowaniem itd.

 

Reasumując - te najwolniejsze, najtańsze, niebiesko-czerwone karty SanDiska są wg. mnie lepsze od innych nawet jeśli te inne oznaczone są jako szybsze, premium czy cośtam. I opinię tą potwierdzają też moi znajomi. Karty SanDisk Ultra II nie są od nich wiele droższe i do takich kamerek to chyba optymalny wybór.

 

PS.: Karta Modecom to już w ogóle jakaś porażka bo oni nie są producentem pamięci tak jak Kingstone i zapewnie jedynie drukują swoje logo na jakichś no-name kartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film z dwóch kamer, z których ta patrząca do przodu ma felerną pamięć. Zjawisko nasila się w miarę trwania nagrywania, trzeba zwracać uwagę na zastosowane pamięci, aby nie popsuć sobie nagrania. Film dość długi, 140MB, ale jest pewien smaczek, złapałem motolotnię podczas startu.

ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia/Inne/2%20kamery.MPG

Niestety ciągle nie mam czasu na dokładne składanie i tworzenie muzyki, trzeba będzie w końcu sięgnąć po bardziej profesjonalne narzędzia do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje filmy kieruję do grupy zainteresowanych, którzy znają historie ich powstania, a nie jako publiczne, bo wówczas o wiele mniej mówią i takie surowe trochę mi wstyd.

Jak coś w końcu złoże naprawdę, a nie tylko jako roboczą dokumentację to wówczas wstawię do publicznego oglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dotarła do mnie moja gummi ;D Więc pytam;

 

jak długo ładuje sie akumulator? w instrukcji podają gdy zacznie lub skończy mrugać niebieska dioda - ta w kamerce czy w ładowarce? w ładowarce mam zieloną

 

co z ilością przyciskania buttonsa :mrgreen: - podają bym przytrzymał 2 sek dla czegoś tam lub 3 sek w innym celu

 

Jak mam wykonywać kolejne fotki, lub wiedzieć czy własnie kończę nagrywać film czy dopiero zaczynam? :?:

 

Prosiłbym o błyskawiczną odp. gdyż już chciałbym isc w teren :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogode masz? Ehhh.

 

Przyciskow z boku tlumaczyl nie bede. On/off i kamera/aparat. Kamera to niebieska dioda, pomaranczowa to aparat. (na gumsticku). Wlaczasz go przez przytrzymanie duzego okraglego przez 3 sekundy (w ten sam sposob wylaczasz). Zaczynasz nagrywanie filmiku tym samym przyciskiem bez przytrzymywania, wtedy niebieska dioda zaczyna migać. Konczysz nagrywanie przyciskajac ten sam duzy bialy okragly przycisk. Cos pominalem albo zagmatwałem? Mialo byc na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kamerka w porównaniu do FCO2 to perpetum mobile, jeszcze nie udało mi się jej rozładować, a ostatnio jak polatałem prawie godzinę to po podłączeniu do kompa pomrugała z 15 minut i przestała, więc wygląda że tyle wystarczyło aby doładować. Z moich obserwacji wynika, że trzeba uważać, aby nie trzymać jej podłączonej zbyt długo, bo zaczyna robić się ciepła, z tym, że jeszcze nie używałem ładowarki, a zawsze ładuję przez port USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.