Skocz do zawartości

Jaka obecnie kamera na SD jest najlepsza?


markac

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro poradziliśmy sobie z umieszczeniem czegoś tak małego tak wysoko :rotfl: to i z odpowiednim skafanderkiem dla kamerki sobie poradzimy :devil: Dziś wieje okropnie nad morzem ale jak trafię na lukę to znowu szybko w powietrze - kamerka ładowała się cały dzień - tak długo jeszcze nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

robert12160, mam chyba taką sama ładowarkę jak w tym gum camie, ale zielona dioda świeci dopiero jak odłączę ładowarkę od kamery, nie wiem czy to normalne. Jak rozumiem, ona się zaświeci po naładowaniu? W aparacie z inna ładowarką mam znów odwrotnie. Czekam aż zielona dioda zgaśnie.

 

"When you charge it, green light and red light will bright simultaneously, of which states are stillness."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ON czy OFF teraz dla mnie to chyba już bez znaczenia :( Po dzisiejszym nieudanym starcie: utopiona kamerka, wysokościomierz, odbiornik i regulator spalony. Silnik też chyba poszedł sobie...

Czy kamerkę tak jak odbiornik też wstawić do alkoholu? Już widać na wejściu USB taką śniedź charakterystyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc mój problem to ...nie w pełni naładowany pakiet?! Za pomocą ładowarki ładowałem tylko raz i to może z 2-3 godziny, potem to już tylko z kompa. Czasem zapominałem wyłączyć i leżała podpięta pare godzin. Akumulator to lipol a tych chyba się niecykluje(?).

Jak najbardziej się to robi. Poza tym jest napisane w instrukcji, że pierwszych parę razy rozładować do zera i naładować. Mi na "fabrycznym" naładowaniu (mimo że włącznik był po wyjęciu z pudełka w pozycji ON - ale to chyba znaczenia nie ma) kamerka nakręciła ponad 40 minut filmu...

 

 

Jesli tak to jak to robisz? Przez zwykłe włączenie i trzymanie aż wyczerpie się? To akurat jakby zwykła praca kamerki.

Tak. Nagrałem 5 filmików po 1GB i kamera rozładowana, potem naładowałem (ładowanie trwało mniej więcej tyle ile opisano w instrukcji) i znowu rozładowanie do zera...

 

Kamera wpadła do słonej wody? To najpierw kąpiel w wodzie destylowanej, żeby sól wypłukać (coś mi się zdaje, że sól nie rozpuszcza się w spirytusie (poprawcie jeśli się mylę) ) a dopiero potem płukanie w spirytusie, suszenie i do pudełka z "silica gel" na dwie noce... Aparaty cyfrowe po kąpieli się tak daje odratować, to czemu by nie taką kamerkę i resztę sprzętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem trochę czasu i postanowiłem potestować kamerę. Na filmie widok tylnego statecznika pionowego ze sterem wysokości. Zawsze to jakaś odmiana :)

http://www.youtube.com/watch?v=t3Y_T_8uwIw Druga cześć filmu jest w trakcie wgrywania. Pogoda była bardzo wietrzna, ale bardzo ładnie się latało i osiągało bardzo wysoki pułap w małych jednostkach czasu :) Na drugim filmie będzie widać, jak model mi uciekł i za nim gonię :)

 

Tylna cześć ogonowa jak i podstawka kamery była przyklejona zwykłym plastrem, więc może stąd te wibracje...

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja niestety nie jest jeszcze w pełni sprawna; ładuje i rozładowuje się, komputer już ją "widzi" gdy podłączę USB ale ani fotki ani filmu nie wykonuje. W zależności od położenia przełącznika FILM - FOTKA pali się środkowa i albo niebieska , albo żółta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To palenie się niebieskiej albo żółtej diody w zależności od położenia przełącznika jest prawidłowe. Eksperymentuję ze swoją kamerką pozycję poziomą zamiast pionowej. Pierwsze próby już były dość zachęcające. Użyłem mikropryzmatu wyjętego z jakieś stacji CD. teraz tylko umocować i pozasłaniać żeby fałszywe światło z bocznych powierzchni nie mieszało w obrazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli rozdzielczość byłaby wyznacznikiem jakości kamery, to byśmy mieli same super kamery. HD to nie tylko rozdzielczość, ale chociażby ilość klatek, 60fps jest tu normą, optyka itp.

Teraz nawet telefony komórkowe nagrywają w HD, ale do dobrej jakości obrazu jeszcze im trochę brakuje, mimo napisu HD :)

 

Kolega miał na myśli raczej Gum Cama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.