Skocz do zawartości

Jaka obecnie kamera na SD jest najlepsza?


markac

Rekomendowane odpowiedzi

Ścieżkę muzyczną zamieniłem już rano. Wybrałem własnie jedną z ich bazy. Dziwi mnie tylko to, że jeśli zrobiłem coś nie tak to jasno należy to stwierdzić, a on pisza w mailu, że mogłem cos tam naruszyć ale nic sienie stało. Film nadal dostępny itp. Ale z ciekawości spróbuję napisać "do Stinga" co on na takie użycie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dotyczy grupowego zamówienia na gumcamy.

 

Dzwonili do mnie przed chwilą z agencji celnej "UPS lotnisko", że zatrzymali tam paczkę (musiałem wyjaśnić co to w ogóle jest i że nie są to kamery nadzorujące itd ;) ). Chyba nie będzie problemów (z resztą wcześniej sprawdzałem w tabeli taryf celnych i kamery i aparaty cyfrowe mają stawkę 0%) - pani powiedziała, że dostarczą mi paczkę...

 

Więc paczka już w Polsce - czekam na kuriera. Jak przesyłka dotrze (kwestia dwóch dni jak sądzę) - poinformuję na PW o numerze konta, na które należy przelać pieniądze i kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy grupowego zamówienia na gumcamy.

 

Dobre wiadomości - kamery doszły :]

Przesyłka z Hong Kongu w mniej niż tydzień - fajnie.

 

Złe wiadomości - UPS doliczył cło w wysokości 290,99 zł.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Więc cena za sztukę wynosi:

(1462,95 zł (tyle ściągnięto mi z karty przy zapłacie PayPalem) + 290,99 zł (cło) ) / 25 sztuk = 70,16 zł

 

Uprzedzając pytania - na zdjęciu są 24 pudełka + 2 puste, bo 2 kamery dotarły w jednym oznaczonym opakowaniu (lewy górny róg), żeby udało sie je zmieścić do paczki ;]

 

Do tego należy doliczyć koszt przesyłki w obrębie kraju jakieś 11zł (niezależnie od ilości sztuk).

 

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do powyższych kosztów zakupu i cła - mogę przedstawić potwierdzenia przelewu i skan dokumnetów z cła (są też jak widać na zdjęciu powyżej).

 

Zainteresowane osoby poinformuję jeszcze dodatkowo przez PW (przyślę tam numer konta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kamerą.

Dorabiałem zasilanie zewnętrzne, ale nie udało mi się, bo stabilizator napięcia miałem uszkodzony, albo uszkodził się podczas podłączania i nadpalił kamerę, bo później stabilizator nie działał.

 

Obraz mam jak poniżej:

Dołączona grafika

 

Co się mogło stać? :( Wygląda, jakby kręciło w 8 kolorach... W pomieszczeniu jest jeszcze gorzej.

 

Aktualizacja.

Najprawdopodobniej pomyliłem polaryzację, znaczy prawie ja... Oznaczenia kabli wprowadziły mnie w błąd :x Czarny kabelek był podłączony do + baterii, a czerwony do - baterii. Nie sprawdziłem tego i przyjąłem, że standardowo + to czerwony :cry: Spróbuję wymienić to co mi się uda i może być przyczyną usterki, czyli diodę Zenera w układzie zasilającym, jak nie pomoże to trzeba będzie kupić nową :|

 

W podobnej cenie (czyli 100zł) jest: Mini DV MD80. Ma już akumulator i jest lżejsza.

Na Allegro chodzą po 600zł :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ma już akumulator i jest lżejsza.

Na Allegro chodzą po 600zł :rotfl:

"1GB memory used per 40min recording" - może stosują inny format kompresji ale w tych gumcamach 1GB jest używane na 20 minut nagrania, więc istnieje ryzyko, że ten tzw. button cam z aukcji nagrywa w 15fps...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ma już akumulator i jest lżejsza.

Na Allegro chodzą po 600zł :rotfl:

"1GB memory used per 40min recording" - może stosują inny format kompresji ale w tych gumcamach 1GB jest używane na 20 minut nagrania, więc istnieje ryzyko, że ten tzw. button cam z aukcji nagrywa w 15fps...

Nagrywa tak samo jak moja stara, czyli w okolicach 25MB/min. Ma 25-30fps i to się zgadza.

Pod tym względem jest identyczna z moją pvr. Do zwykłych gumcamów nie ma co porównywać, bo różnica jest dość spora (na niekorzyść tych gumowców). Do tego dochodzi data...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem jest identyczna z moją pvr. Do zwykłych gumcamów nie ma co porównywać, bo różnica jest dość spora (na niekorzyść tych gumowców). Do tego dochodzi data...

Aż się cofnąłem do filmów, które umieszczałeś i gdzie Ty widzisz taką różnicę na plus to ja nie wiem. To wszystko jest totalnym badziewiem, i można się pobawić, ale aby otrzymać akceptowalną dla oka jakość to przede wszystkim musi być lepsza optyka.

Takie filmiki mają dla nas wartość, bo dotyczą naszego hobby i pozwalają je dokumentować, ale dla przeciętnego widza to nic niezwykłego, dlatego właśnie nie umieszczam ich na publicznych portalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem jest identyczna z moją pvr. Do zwykłych gumcamów nie ma co porównywać, bo różnica jest dość spora (na niekorzyść tych gumowców). Do tego dochodzi data...

Aż się cofnąłem do filmów, które umieszczałeś i gdzie Ty widzisz taką różnicę na plus to ja nie wiem. To wszystko jest totalnym badziewiem, i można się pobawić, ale aby otrzymać akceptowalną dla oka jakość to przede wszystkim musi być lepsza optyka.

Takie filmiki mają dla nas wartość, bo dotyczą naszego hobby i pozwalają je dokumentować, ale dla przeciętnego widza to nic niezwykłego, dlatego właśnie nie umieszczam ich na publicznych portalach.

Popatrz na elewację budynku i ogólnie ostrość (brak efektu rozmycia):

http://www.youtube.com/watch?v=ScfNLT0OD-U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety możliwości wyjść na nasłoneczniony balkon, ale tak na szybko w dostępnym miejscu: ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia/Inne/test/GunCam.AVI , ja tam nie widzę różnicy.

Dla porównania to samo, ale nagrane Panasoniciem DMC-FS3, którego też czasami wożę: ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia/Inne/test/PanasonicDMC-FS3.MOV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nie widzę zasadniczo różnicy (poza tym, że film jest mniej płynny niż z gumcama)...

 

Matryce są na 99,9% takie same, jak i obiektyw - otworkowy... Różnice mogą dotyczyć co najwyżej elektroniki odpowiedzialnej za zczytywanie z matrycy i obrabiającej video przed zapisem (a wyostrzyć to sobie można chociażby w virtual dubie, skoro na 1GB mieści się 40 minut to znaczy, że użyta kompresja jest silniejsza, a co za tym idzie video jest potencjalnie gorszej jakości ;] - jedyna zaleta to brak daty właśnie....

Do tego to video, które wystawiłeś na youtube jest mniej płynne - 30 fps to to raczej nie jest (z resztą co ma znaczyć że ma 25-30fps? kamera nagrywa ze stałą ilością klatek i tyle). Otwórz plik video w virtual dubie, wciśnij CTRL+R i jest info o tym ile fps ma plik. Bitrate ma się do tego nijak (bo zależy od kompresji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety możliwości wyjść na nasłoneczniony balkon, ale tak na szybko w dostępnym miejscu: ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia/Inne/test/GunCam.AVI , ja tam nie widzę różnicy.

Dla porównania to samo, ale nagrane Panasoniciem DMC-FS3, którego też czasami wożę: ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia/Inne/test/PanasonicDMC-FS3.MOV .

Gdyby nie ta wstrętna pomarańczowa data w rogu... :)

Zakupiłem nową kamerkę http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250500239511&ssPageName=STRK:MEWNX:IT . Starą spróbuję naprawić. Jak dojdzie i będzie jeszcze pogoda, przedstawię relację w jakimś nowym wątku, bo za długi się robi. Czy ktoś wie jak to jest z VAT przy zamawianiu z Chin? Będę go płacił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli paczka trafi na cło, to VAT zostanie prawdopodobnie doliczony (część tych 290,99 zł jakie doliczyli do paki z gumcamami to chyba właśnie VAT, bo stawka była 22%). Jeśli bierzesz 1 sztukę, to poproś sprzedawcę, żeby oznaczył paczkę jako Gift - mniejsze ryzyko, że trafi na cło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air, 25-30fps to nie dotyczy mojej kamery, tylko przyszłej. Moja ma równo 30. Patrzyłem w MediaInfo :)

 

General
Format                           : AVI
Format/Info                      : Audio Video Interleave
File size                        : 28.6 MiB
Duration                         : 52s 764ms
Overall bit rate                 : 4 550 Kbps

Video
ID                               : 0
Format                           : M-JPEG
Codec ID                         : MJPG
Duration                         : 52s 586ms
Bit rate                         : 4 450 Kbps
Width                            : 640 pixels
Height                           : 480 pixels
Display aspect ratio             : 4:3
Frame rate                       : 29.970 fps
Resolution                       : 24 bits
Bits/(Pixel*Frame)               : 0.483
Stream size                      : 27.9 MiB (97%)

Audio
Format                           : ADPCM
Codec ID                         : 11
Codec ID/Info                    : Intel ADPCM
Duration                         : 52s 764ms
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 88.2 Kbps
Channel(s)                       : 1 channel
Sampling rate                    : 22.05 KHz
Resolution                       : 4 bits
Stream size                      : 568 KiB (2%)
Interleave, duration             : 185 ms (5.55 video frames)

25MB/min. to nie jest żadna kompresja :) Ten sprzęt nie wyrobił by kompresji w locie.

Co do tego, co jest odpowiedzialne za obraz, oprócz optyki i elektroniki, to przede wszystkim oprogramowanie.

 

Ale mniejsza z tym, każdy chwali swoje :) Zamówiłem dwie kamerki, różniące się jakimiś minimalnymi detalami. Jedną użyję jako rejestrator w samochodzie, także jak dojdą obie, zrobię jakąś recenzję i testy.

 

Dzięki za informacje o VAT. Tragedii nie będzie jak go doliczą. Ceny na allegro sięgają 600zł za sprzęt, który można dostać za 100zł i mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.