Skocz do zawartości

F4U CORSAIR


Cygan

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem dołączyć do grona posiadaczy ESA a ponieważ na forum nie ma nic o tym samolocie postanowiłem zrobić krótką relacje.

Model zakupiony oczywiście w cyberfly

http://www.cyber-fly.pl/produkt-844.html

 

Na stanie posiadam kleje:

CA rzadki i gęsty

Niestety nie posiadam przyspieszacza do CA więc czas schnięcia jest dość długi a gęstego mam mało i zastanawiam się nad zastosowaniem:

5 minutowy klej epoksydowy

może ktoś go stosował do EPP i zdradzi czy dobrze się nim klei?

 

W paczce otrzymujemy:

Dołączona grafika

 

Aktualnie mam wzmocniony kadłub, usterzenie poziome i wklejona wręga silnika:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Ponieważ lotki zaczynają się dość daleko od kadłuba postanowiłem dać serwa HXT500 w skrzydłach, aktualnie oczekuje na ich przyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O klejeniu EPP w ESA już było: tylko CA. Epoksyd jest ok ale nie do takich zastosowań.

Odnośnie Usterzenia, to przy takim wklejaniu wzmocnienia, będziesz musiał wyrąbać niezłe otwory w tylnej części kadłuba pod sterem wysokości.

Na przyszłość polecam kupić sobie jednak rzadkie lub średnie CA + przyśpieszacz - przydają się na polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Po długim czasie oczekiwania Corsair został oblatany.

Wrażenia..bardzo dobrze się nim lata, nie mam dużego doświadczenia jednak nie miałem z nim żadnych problemów.

Przy standardowych wychyleniach nie da się go przeciągnąć, dopiero zwiększenie wychyleń steru wysokości pozwoliło na i tak bardzo bezpieczne przeciągnięcie.

Wyposażenie:

2xHXT 500 na lotki

1xHXT900 wysokość

silnik Tp2408-21t

śmigło APC 0804E

pakiet 3s Rhino 1050

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, zakupiłem ostatnio identyczny modelik.

Zastanawiam się który finalnie silnik zamontować w moim modeliku:

 

- http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6524

lub

- http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7873

 

pomóżcie panowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałęm w swoim towerpro - i do tego smiglo 10x7

wyszła... rakieta :)

odkurzony styro-Corsair którego miałem za szafą (kupiny w zestawie z radiem za 300)

latał super - ael nei stety nei przeżył wyjścia z nurkowania :)

złożyłęm w powietrzu skrzydła :)

już pokeljony do kupy-ale zastanawiam sie jak wzmocnic skrzydla na przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego ma ci służyć model .Żeby sobie tak polatać to lepszy wolnoobrotowy(ten pierwszy).Żeby jednak wygrywać trzeba mieć model nerwowy.

Miszczu lata na silnikach 1400kV.Poprzednio na dzwonku z długą ośką a obecnie na czarnym dzwonku z cyber fly 2408-21.

Ten drugi silnik który podałeś jest o podobnej wadze i obrotach,ma jednak większą moc i może być tak że nie starczy ci prądu w akumulatorze pod koniec walki.

Ze względu na cenę, jednak bym spróbował ,może się sprawdzi.

Dużo zależy od śmigła.Silnik Miszcza na śmigle GWS H 8x4 bierze na ziemi 11,5A prądu a na śmigle też 8x4 ale TP już 22A co jest na granicy pojemności.Dlatego Piotrek lata GWS -ami na pełnym gazie do końca rundy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWS HD 8x4 to najlepsze śmigło do TP 2408-21t (black) model lata szybko i nie "męczy" pakietu. Śmigła TP są tańsze i też je czasem stosuje, na nich pobór prądu jest większy choć przekłada się to na nieco większą prędkość modelu na początku rundy...... pod koniec może brakować jak nie zdejmiesz gazu :?

 

Dobra konfiguracja to Emax CF-2822 i śmigło GWS HD 9x5.

 

Smootny - proponowane przez Ciebie silniki są zbyt cięzkie i przekraczają dozwoloną wagę 50g w ESA.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smootny - proponowane przez Ciebie silniki są zbyt ciężkie i przekraczają dozwoloną wagę 50g w ESA.

W regulaminie ESA nie ma już takiego wymagania. Zdjęto je, bo modele latały tak sobie... Nie zmienia to faktu, że jak ktoś przedobrzy z napędem (ja latałem na TP2410 + 10x6 + 1000 3S i model chodził jak rakieta) to model po paru naprawach i przesączony CA przestaje spełniać wymagania masowe i aby być w regulaminie trzeba schodzić z pojemnością a wtedy robi się kuso z mocą i czasem lotu. Trade-off to podstawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po długim czasie oczekiwania Corsair został oblatany.

Wrażenia..bardzo dobrze się nim lata, nie mam dużego doświadczenia jednak nie miałem z nim żadnych problemów.

Przy standardowych wychyleniach nie da się go przeciągnąć, dopiero zwiększenie wychyleń steru wysokości pozwoliło na i tak bardzo bezpieczne przeciągnięcie.

Wyposażenie:

2xHXT 500 na lotki

1xHXT900 wysokość

silnik Tp2408-21t

śmigło APC 0804E

pakiet 3s Rhino 1050

 

W jakiej odległości od natarcia dałeś SC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC dałem w odległości 50 mm od początku cięciwy przykadłubowej.

 

Latając na TP 2408-21T, śmigle APC 8x4 i pakiet RHINO 1050 20C mam bez problemu 5 minut lotu na 3/4-pełnym gazie jednak te pakiety nie wyrabiają i po takim locie są lekko spuchnięte. W moim odczuciu na GWS lata się gorzej i do tego irytujący dźwięk...ale to moje wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC dałem w odległości 50 mm od początku cięciwy przykadłubowej.

 

Latając na TP 2408-21T, śmigle APC 8x4 i pakiet RHINO 1050 20C mam bez problemu 5 minut lotu na 3/4-pełnym gazie jednak te pakiety nie wyrabiają i po takim locie są lekko spuchnięte. W moim odczuciu na GWS lata się gorzej i do tego irytujący dźwięk...ale to moje wrażenia.

Dzięki za podpowiedź, ja mam troszkę inną konfigurację - co daje mi ciepłe lecz nie spuchnięte pakiety.. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kombinacja to :

 

- silnik TGY AerodriveXp SK Series 28-22 1200Kv / 150W

- śmigło Master Airscrew propeller 8x4

- regulator TURNIGY PLUSH 25A

- pakiet Turnigy 1300mAh 3S 30C

- serwa HXT 900

- odbiornik OPTIMA 7

 

Z góry piszę iż nie jest to model zawodniczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry piszę iż nie jest to model zawodniczy

Załóż śmigło gws 9x5 a może nawet 10x4 i zobaczysz że masz model zawodniczy.

Ostatnio latałem Piperem z silnikiem 150 W , kv 1200 +GWS 9x5 i na zawodach nie ustępował zbytnio prędkością( cięcia) mimo posiadania podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry piszę iż nie jest to model zawodniczy

Załóż śmigło gws 9x5 a może nawet 10x4 i zobaczysz że masz model zawodniczy.

Ostatnio latałem Piperem z silnikiem 150 W , kv 1200 +GWS 9x5 i na zawodach nie ustępował zbytnio prędkością( cięcia) mimo posiadania podwozia.

dzięki za radę - napewno sprubuję w weekend, choć teraz powiem wam szczeże lata to "coś" dosłownie jak szatan na tym 8x4 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.