Skocz do zawartości

Zawody ESA - Warszawa październik


japim

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że rozmowa się nie klei.

 

Z pierwszego rozeznania wynika, że bardziej pasuje termin 17.10.2009.

W takim układzie potwierdze termin w OSIR zeby zamówić murawę głównego stadionu.

 

Tutaj też wklejam tutaj szczegóły imprezy, bo nie wszyscy zaglądają do działu kombat.

 

Termin zawodów: 17.10.2009.

Wpisowe 10 - 15 zł zależnie od trybu zawodów (patrz niżej)

Rozpoczęcie zawodów o 10, start pierwszej kolejki o 10:30.

Liczba lotów: 3 kolejki + finał (zależnie od pogody)

 

Miejsce:

Stadion główny http://www.zumi.pl/namapie.html?&long=20.889602&lat=52.1855212&type=2&scale=1a&svActive=false

 

Tryb zawodów: winner takes it all (zgarnia cale wpisowe) + dyplomy, ewentualnie jakaś jedna główna wygrana + dyplomy.

 

Zgłoszenia jak zwykle: pjak2000 na o2.pl z podaniem:

Imie, Nazwisko, Nr kanału, Typ modelu.

 

Regulamin na http://www.aircombat.pl/ACES/

 

Trochę z przymrużeniem oka - ale nie będą tolerowane modele wzmacniane (tzn. z balsowymi lub węglowymi elementami na powierzchniach nośnych i ze wzmacnianymi krawędziami spływu i natarcia). Zawody będą robione w centrum miasta, mam nadzieję, że przy większej niż zazwyczaj publice na trybunach - więc modele muszą być lekkie i bezpieczne.

 

Warto jest też mieć więcej niż dwa pakiety, bo inaczej trzeba będzie zejść ze stadionu i iść na parking za trybunami w celu ładowania. Chyba, że ktoś przyniesie ze sobą akumulator PB jako stację do ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wypowiem się pierwszy...

 

Przede wszystkim gratuluję inicjatywy rozegrania zawodów!

 

17 października jest terminem, który wydaje mi się być lepszym od 10.

 

 

Tryb zawodów: winner takes it all (zgarnia cale wpisowe - koszty - np koszenie) + dyplomy (for fun), ewentualnie jakaś jedna główna wygrana + dyplomy.

Co Wy na to?

Osobiście myślę, że lepiej byloby, aby nagrody były również dla dwóch kolejnych miejsc.

Aby zwycięzca wiedział, że wygrywa możnaby zrobić podział w stylu: 4/7 puli, 2/7 puli i 1/7 puli

 

Regulamin na http://www.aircombat.pl/ACES/

 

Trochę z przymrużeniem oka - ale nie będą tolerowane modele wzmacniane (tzn. z balsowymi lub węglowymi elementami na powierzchniach nośnych i ze wzmacnianymi krawędziami spływu i natarcia).

Domyślam się, że tylko niefortunnie się wypowiedziałeś i że dopuszcisz modele z dźwigarami i podłużnymi wzmocnieniami kadłuba, czyli tak jak pozwala regulamin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku - oczywiście. Sformułowanie było niefortunne.

Chodziło mi o modele, które mają np laminowane krawędzie płatów stateczników, albo np balsowe usterzenie, albo węgiel w natarciu.

 

Oczywiście modele z węglowymi i szklanymi dżwigarami są jak najbardziej ok.

 

Zastanawiam się jeszcze czy niedziela 18.10.2009 nie byłaby lepsza. Niektórzy pracują w soboty. Zresztą najbliższe zawody latawcowe Artbemu na Bemowie też są właśnie w niedziele za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy niedziela 18.10.2009 nie byłaby lepsza. Niektórzy pracują w soboty. Zresztą najbliższe zawody latawcowe Artbemu na Bemowie też są właśnie w niedziele za tydzień.

Aeromedelklubowe zawody są od kiedy tylko pamiętam w niedzielę. Nie wiem skąd to wynika...

Faktem jest, że zawsze zostaje o jeden dzień dłużej na przygotowanie modelu...

 

Jeżeli masz informację od chętnych zawodników z prośbami o przesunięcie zawodów na 18tego i nie będzie problemów ogranizacyjnych ze strony OSiRu, to jestem jak najbardziej za.

 

Dodam jeszcze, że podczas ostatnich Dni Małego Lotnictwo TVN Warszawa w niedzielę rano dwa razy informował o naszych zawodach. Pojawiło się dużo więcej osob niż wielu z nas przypuszczało...

Po rozegranych zawodach i pokazach publiczność zapytana co im się najbardziej podobało, jednoznacznie odpowiadali, że pokazy, a w szczególności pokaz Aircombata ESY :) - o ile pamiętam około 8 nas latało.

 

Myślę, że te zawody na stadionie OSiRu są dobrą okazją, aby rozpowszechnić tę dyscyplinę. Przy odpowiedniej informacji w TVN Warszawa i dobrej pogodzie może pojawić się naprawdę duża widownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejeny update.

 

Termin zaklepany to jednak niedziela 18.10.2009.

Miejsce: OSIR Ursus, stadion boczny:

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=osir+ursus&Submit=Szukaj&long=20.8879181&lat=52.1850239&type=2&scale=1b&svActive=false

- chyba, że koledzy stwierdzą że za mało miejsca.

Dzisiaj pojadę tam i zrobię kilka fotek w tym panoramę co by stwierdzić w 100% że starczy nam miejsca.

 

(Zawsze podobały mi się walki w klatce :twisted: )

 

Jakby co to zawsze możemy spróbować przenieść się do Parzniewa.

 

Prośba o przesyłanie zgłoszeń do CZWARTKU!!!! 15.10.2009.

pjak2000 na o2.pl, telefon do mnie: 603 958 411

 

Chodzi o to aby mieć wszystko przygotowane zawczasu, bo dzień coraz krótszy i w przypadku większej liczby zawodników i braku dyscypliny może być ciężko z przeprowadzeniem wszystkich rund. (dla przypomnienia 3+ finał, chyba, że będzie paskudna pogoda to wtedy zrobimy 2+ finał)

 

Od razu przypominam, że zawodnik, który dopiero co leciał ma obowiązek zostać na miejscu startowym bo z automatu jest sędzią w następnym pojedynku - bez względu na swój wiek/doświadczenie (zasady sędziowania i przyznawania punktów są podane w regulaminie). Jeżeli nie chce/nie może sędziować - to musi znaleźć sobie zastępce - sam. Zastanawiam się, czy takiego zawodnika nie zdyscyplinować dodatkową karą -100 p za uchylanie się od obowiązku sędziowania.

 

Dokładne terminy czasowe (odstępy między pojedynkami - zostaną uzgodnione na odprawie przed zawodami).

 

Na terenie OSIR jest bar i pływalnia z ciepłym pomieszczeniem (chyba chodzi o korytarz) więc osoby towarzyszące mogą w tym czasie spokojnie napić się np herbaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy takiego zawodnika nie zdyscyplinować dodatkową karą -100 p za uchylanie się od obowiązku sędziowania.

Nie ma sensu. Czasem ktoś musi się pokleić między walkami :)

A mi się ten pomysł nawet podoba. Jeśli ma model do sklejenia, to niech znajdzie zastępstwo/ wymieni z kimś się na terminy walk...

 

Natomiast problem może być wtedy kiedy w rundach nie ma równej liczby zawodników (tzn. sędziujący zawodnik nie brał udziału w walce poprzedniej) - wtedy osoba sędziująca po prostu może się nie zorientować, że to już ta walka, w której sędzieje.

 

Przemku, mam do Ciebie jeszcze kilka pytań natury organizacyjnej:

1. Czy został już ustalony czas trwania bitwy?

2. Czy tasiemki wszyscy zawodnicy przygotowują we własnym zakresie, czy będzie tak jak na ostatnich zawodach w Parzniewie?

3. Czy mógłbyś zaznaczyć na jakiejś mapce, w którym miejscu będzie można zostawić samochody, aby były w miarę blisko wejścia na stadion boczny?

 

- chyba, że koledzy stwierdzą że za mało miejsca.

Dzisiaj pojadę tam i zrobię kilka fotek w tym panoramę co by stwierdzić w 100% że starczy nam miejsca.

 

(Zawsze podobały mi się walki w klatce)

Ja jestem tylko ciekawy ile modeli utknie na drzewach, ktoś przyjmuje zakłady :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech znajdzie zastępstwo

Szczególnie jak jest nowym zawodnikiem i nikogo nie zna. :?

Warunkiem powodzenia organizacyjnego jest posiadanie jednej osoby nie biorącej udziału w walkach, która będzie pilnowała spisywania wyników i wyznaczała sędziów.

U nas jak Wowa robi zawody, to Karol siedzi przy komputerze i nie lata ,więc zawody o św Mikołaja odbyły się w czasie 4 godzin.

Czy tasiemki wszyscy zawodnicy przygotowują we własnym zakresie

Tasiemki powinny być z jednakowe co do gatunku ,zwłaszcza jak jest wilgoć .Kiedy jest sucho i słonecznie (lato lub mróz) nie ma to znaczenia.Dobrze by było gdyby przygotowała je jedna osoba/grupa/.Jak ktoś ma dostęp do gilotyny to nie jet tak żle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin ESA obowiązujacy do końca 2009 roku nie przewiduje karania zawodnika -100 pkt. za uchylanie się od sędziowania :jupi: .Po drugie przypomina to trochę sytuację kiedy uczeń w szkole dostał pałę z np. polskiego bo nie chodził w szkole w kapciach :rotfl:.Co do drzew to szukajcie wysokiej drabiny lub znajomych w Straży Pożarnej :D .Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 7 m wędkę

dobrze gada dać mu piwa xD ale wędka czasem może być za krótka(nawet 7 metrowa[zależy ile mają drzewa]), kiedyś na sołtysowicach we Wrocławiu był problem bo model zawisł na ~10-14 metrach... może wędka+drabina ? :mrgreen:

 

1. Czy został już ustalony czas trwania bitwy?

5 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy został już ustalony czas trwania bitwy?

5 minut
5 min to dobry czas. nie każdy pakiet wytrzyma 7min , zwłaszcza na pełnym gazie.

Ostatnio lataliśmy z Piotrkiem (ja 1300mAh HXT z UH, On 1300mAh Dualsky) i mieliśmy bardzo podobne czasy lotu na jednym pakiecie, ale 7 min to maksimum co można z nich wyciągnąć i lądowanie już poza strefą albo gdzie popadnie.

 

Tasiemki 10mm są moim zdaniem za wąskie. Powinny mieć 13-15mm i powinny być w gestii organizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skidan napisał/a:

Tasiemki 10mm są moim zdaniem za wąskie. Powinny mieć 13-15mm i powinny być w gestii organizatora.

 

 

Czasami nawet 10mm nie chce się urwać, patrz zdjęcie Piotrka z zawodów we Wrocławiu

Myślę że tasiemki jakie są takie powinny zostać bo ich szerokość jest optymalna. Ani się nie rwą za łatwo ani za trudno. Co do czasu lotu to rozmawiałem z japimem i stwierdziliśmy że naszemu regulaminowi ESA przydały by się KOSMETYCZNE zmiany. W stylu 5-6 min lotu. Co innych zmian szczegóły pojawią się w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Na chwilę obecną zgłoszonych jest 12 zawodników.

Wszystkich którzy jeszcze się wahają prośba o dosyłanie zgłoszeń najpóźniej dzisiaj do północy.

 

Odnośnie miejsca zawodów. OSIR ursus odpadł po wizji lokalnej. Przy najbardziej negatywnych warunkach samoloty podchodzą do lądowania centralnie nad stadionem. Niby nie są jakoś beznadziejnie nisko ale to jednak ryzyko... W dodatku miejsca jest na prawdę mało... i zaraz przy zabudowaniach.

 

Drugą alternatywą jest lotnisko Parzniew, ale po ostatnich opadach śniegu może być ciężko z dojazdem na roztopionej drodze. W odwodzie stoją jeszcze Koczargi. Dzisiaj się wszystko wyjaśni - czy Parzniew czy Koczargi.

 

Parzniew:

http://www.zumi.pl/namapie.html?&long=20.75&lat=52.146872&type=2&scale=1&svActive=false

 

Koczargi:

http://www.zumi.pl/namapie.html?&long=20.793764&lat=52.2746634&type=2&scale=1&svActive=false

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni update przed zawodami.

 

Na chwilę obecną jest 13 zawodników z możliwością dodatkowego powiększenia o kilku pilotów z Koczarg.

 

L.p.	Imię i nazwisko
1.	Jacek Owczarczak
2.	Marcin Boboli
3.	Grzegorz Boboli
4.	Alan Marciniak
5.	Jarek Kowalski
6.	Piotrek Kowalski
7.	Marcin Dąbrowski
8.	Stasiek Miniksztyn
9.	Andrzej Górecki
10.	Piotr Miszczyk
11.	Mariusz Grabowski
12.	Wiesław Zabłocki
13.	Tomasz Adamczyk

W takim wypadku walk w jednej rundzie będzie 2 (7+6) jeżeli zawodników będzie mniej jak 14 lub 3 walki (np 5+5+5) jeżeli zawodników będzie więcej.

 

Zbiórka o godzinie 10 w Koczargach.

o 10:30 pierwszy start.

 

Postaram się oznakować dojazd zaczynając od Koczarg Nowych.

 

Uprzedzam że bezpośrednio z Ożarowa nie da się dojechać do Koczarg, bo przed Kruszynem jest remont drogi. -> trzeba jechać przez Bronisze.

Dojazd ulicą Górczewską bezproblemowy.

 

Zaznaczam, że zawody są totalnie lajtowe. Tzn brak wyżerki - każdy we własnym zakresie. Lotnisko jest trawiaste - więc polecam wziąć jakieś nieprzemakalne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.