Skocz do zawartości

Wicherek 10


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

4 suw 15ccm tego nie doczuje ale silnik 1ccm jest bardzo wrażliwy na dostarczanie paliwa.

A zdajesz sobie sprawę jakie to musiałyby być wibracje by spienić całe paliwo :?: większe wibracje wywoła silnik 1cm czy 4suw :?: Słyszałeś o dodatkach antypieniących do paliw :?:

Kto chce niech stosuje na pewno nie zaszkodzi, choć i nie pomoże :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No cóz,kłocił się nie będę...według mnie gąbka pomaga znacznie...teoretycznie czterosuw trzęsie bardziej,choć z drugiej stronym przy mniejszym silniku wibracje mają większą częstotliwosć i inna amplitude,w moim modelu drgania okazały się zabójcze,silnik nie miał ochoty ładnie chodzić,przerywał i gasł,po wpakowaniu gąbki wszystkie problemy jak ręką odjął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gwint amerykański drobnozwojny UNEF jeśli się nie mylę. Coś mi się wydaje, że łatwo nie będzie znaleźć gwintownik do tego.

Ale tak naprawdę to ja nie chciałbym tego przerabiać. Wolałbym kupić oryginalną świecę. Jeżeli byłaby możliwość kupienia jej to kupiłbym od razu 2 szt. i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gwint amerykański drobnozwojny UNEF jeśli się nie mylę. Coś mi się wydaje, że łatwo nie będzie znaleźć gwintownik do tego.

Ale tak naprawdę to ja nie chciałbym tego przerabiać. Wolałbym kupić oryginalną świecę. Jeżeli byłaby możliwość kupienia jej to kupiłbym od razu 2 szt. i tyle.

UNF(unification),gwintownik czy narzynkę można bez problemu kupić,typowy gwint choć amerykański

edit

sorki,masz rację,nie doczytałem :lol: to drobnozwojny hydrauliczny wiec UNEF,narzędzia do kupienia tu

http://www.jurimp.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek504b-taki motorek na świecy A3 lub Rossi R5 pracuje przepięknie i nie musisz się martwić o spalenie swiecy poniewaz po przeróbce swiece są ogólnodostępne i tanie.Taki gwintownik znajduje się w zasobach klubu Alex RC jeśli by Cie to interesowało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad widzę, że nieuważnie czytasz. Napisałem, że kupiłbym od razu 2 szt. dlatego, że ja pisałem o świecach oryginalnych do tego silnika, ponieważ nie chciałbym go przerabiać. No ale jeśli nie będę miał wyjścia no to trudno. Narazie jeszcze poczekam. W czasie przerwy świątecznej będę miał więcej czasu więc myślę, że uda mi się skończyć Wicherka i wtedy pomyślę nad silnikiem.

Jeżeli chodzi o ten gwintownik to już go znalazłem właśnie tam gdzie napisałeś, czyli w zasobach klubu Alex RC :)

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=5418&highlight=gwintownik

 

EDIT:

Świeca R5 czyli coś takiego? Świeca

To ona ma gwint 1/4 cala?

Tu jest napisane, że to dla silników 3.00 - 5.57 ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Dokładnie takiej. Już znalazłem. Napisałem kilka meili do różnych sklepów i znalazłem. I właśnie po tym jak napisałem meila do sklepu modele.sklep.pl w ich ofercie na stronie sklepu pojawiła się ta świeca.

 

EDIT:

 

No, dawno nic tutaj nie pisałem. Być co może niektórzy pomyśleli, że nic z tego mojego Wicherka nie wyszło. Ale wyszło :rotfl: Co prawda nie najlepiej, ale jednak. Tyle, że to jeszcze nie koniec. Wicherek niestety jeszcze nie oblatany. Mam nadzieję, że go nie rozbiję w pierwszym locie :wink:

Model jest prawie skończony. Prawie. Dlatego, że brakuje w nim np. jakiejś klapki na górze kadłuba , która by zakryła serwa. Ogólnie model wyszedł niezbyt ładnie. Niestety rzadko jestem w domu (mieszkam w akademiku) i dlatego ta budowa się tak ciągnie, a z takimi przerwami to ta robota już nie jest taka jak powinna być. W każdym razie coś tam wyszło,

W końcu udało mi się znaleźć świecę do silnika (znalazłem nawet w 2 sklepach :jupi: ) no i jak znalazłem odrobinę wolnego czasu jak byłem w domu postanowiłem odpalić silniczek, jednak nie udało mi się. Po pierwsze nie wiem czy jest dobrze ustawiona iglica w gaźniku, po drugie nie mam rozrusznika, no i po trzecie miałem za słabo naładowany akumulator do świecy. Poniżej przedstawiam film, na którym widać jak próbuję odpalić ten silnik. Na początku jak załapał to chyba za wcześnie odłączyłem akumulator od świecy no i zgasł, ale niestety później do końca nie chciał odpalić, a męczyłem się dosyć długo.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy wg was iglica jest w dobrym położeniu? Czy może nie? Jeżeli coś wiecie - piszcie.

Film:

http://www.youtube.com/watch?v=vTOS-RP1IIs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałym wszytkich przeprosić za zaniedbanie budowy wicherka,ale obiecuje że teraz biorę się do roboty.Nie mogłem jeździć na modelranie gdyż miałem zły plan lekcyjny i po prostu nie było czasu aby pojechać 30km.Ale teraz plan się zmienił i zaczynam budowe.Jedno co się zmieniło to,że jednak wicherka będę robił pod napęd elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.