Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego klikając na nr listu przewozowego w kolumnie Warehouse status wyrzuca mi błąd

"To promptly retrieve the record of your item, please key in your Enquiry Reference Number (if available), for example, 05000123A:" ?

Czyżby przewoźnik jeszcze nie prowadził go do swojego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

pierwszy raz śledzę paczkę, wyjaśni ktoś ?

 

http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/e_detail.jsp?mail_type=parcel_ouw&tracknbr=CP813512518HK&localno=CP813512518HK

 

i

 

http://www.pocztex.pl/dokl_inf_telef.php - CP813512518HK

 

1) na poczcie HK 13 Dec pojawiło sie info że paczka opuści HK 15 Dec

nastepnie 20 Dec jest arrived - to znaczy, że paczka 20 dopiero dotarła do Polski ? czy do Urzędu celnegoo...

 

2) a na stronie pocztexu jest napisane przy 14 grudnia "Edi otrzymanie " że paczka 14 grudnia była już w Polsce ? :/

 

 

3) jest możliwość, aby listonosz paczkę przywiózł bezpośrednio do mnie ? czy zawsze wiezie do UC

 

4) i co do UC.. paczka tam tylko wchodzi i tego samego dnia wychodzi czy jak ?

 

byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego u mnie jest tylko tyle ?

Czy taka rozpiska jak u Bartona3 pojawi się później jak już opuści HK?

Nie pojawi się ponieważ masz wysyłkę jako list polecony (RB...), a nie paczka (CP...). Tracking dostępny jest tylko dla paczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
pilot, to w takim razie powiedz mi skoro RB...... jest to list to po co by podawali numer przesyłki skoro nie można jej śledzić ??? Z reszta w tabeli gdzie są napisane koszty wysyłki jest napisane "International (Registered) Air Mail 501-750g $14.99 " Czyli jest rejestrowana. Ja wybrałem ta formę wysyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest polecona. I ubezpieczona. Znaczy listonosz musi dostać kwitek, że doręczył do rąk własnych.

Tracking listów poleconych ani paczek wartościowych w Polsce nie jest wcale dostępny. A w Hong Kongu chyba tylko do wyjścia z lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest rejestrowana.

A czy masz gdzieś napisane, że jest śledzona on-line? Rejestrowana znaczy zupełnie coś innego. Możliwość śledzenia zależy tylko i wyłącznie od możliwości danego operatora pocztowego. Piszę po raz kolejny: nasza ukochana poczta tego nie potrafi. "No skond weznie, jak nie ma?"

 

 

 

 

I przestańcie być tacy w gorącej wodzie kąpani! Przy składaniu zamówienia wyraźnie jest napisane, że przesyłka może iść do 4 tyg. - i nie od złożenia zamówienia, a od wysyłki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ładziak masz rację. Moje zamówienie złożone 1grudnia ub.roku, 7 grudnia otrzymało status ,,shipped,, . Dzisiaj przesyłkę otrzymałem. Na pewno duży wpływ na tak długi czas od momentu wysłania do momentu otrzymania miał okres przedświąteczny i Nowy Rok. A następne zamówienie złożone 4 stycznia, już 6 stycznia otrzymało status ,, shipped,, . Zobaczymy jak długo będzie szła przesyłka.

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie do ciebie było - nawet oddzieliłem tę część potężnym akapitem - tylko ogólnie na temat poruszany w niniejszym wątku...

 

Jest pełno tematów na forum, poświęconych zakupom w HK, a zwłaszcza formalnościom związanym z płaceniem i wysyłką. Zostało w nich już chyba wszystko opisane po kilkanaście razy. Część tematów została nawet zamknięta, gdy zamiast wartościowych informacji w kółko zaczęły się już tylko pojawiać pytania (i odpowiedzi!) na temat płatności i wysyłki. Ale nie da rady. Dalej powstają takie tematy... Bo po co czytać wątki już istniejące lub przejrzeć informacje na stronie HK i PP, skoro można być wyjątkowym i niepowtarzalnym i zadać takie oryginalne pytanie? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedno - dlaczego w Polsce nie ma możliwości sprawdzenia paczki z HK. Wczoraj z ciekawości wybrałem się na pocztę w moim mieście i Pani poinformowała mnie, że jeśli była by to przesyłka kurierska nie ma problemu coś by mi powiedziała a tak nie ma żadnej informacji.

 

Na koniec powiedziała jedynie, że trwają pracę nad monitorowaniem przesyłek i na PP więc może jeszcze w 2010r doczekamy się monitoringu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.