Skocz do zawartości

xenony - tanie zestawy - Warto ??


mammuth

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie rozwlekać to nie pisałem jak to świeci tj. granicy światło-cień, asymetryczności,max. natężenia oświetlenia w cieniu , trwałości itp. bo to jest do du... i należy to zwalczać możliwymi środkami. Często klienci mówią że "sprzedają" to i można stosować...wódę w sklepie też można kupić ale jeździć pod jej wpływem niekoniecznie.

Motyl nie wiem kto ci robi badania ,Ten spec nie widzi oznaczenia na reflektorach, brak kompletności systemu tj.samopoziomowania i zmywania.Ale to nie moja sprawa. Co do Policji to sie mylisz, trafisz na obeznanego i nie masz szans. Oznaczenia ne reflektorach i klika chwil oględzin i sprawa jasna. Sam szkoliłem policję i udostępniłem wszystkie materiały i chłopaki robią swoje. A tak ogólnie kierowcy powinni się nawzajem szanować...a nie przeszkadzać

I ja się z tym zgadzam w pełnej rozciągłości.

 

Brak atestu i homologacji ze strony odpowiednich organów państwowych, jednoznacznie oznacza, że nie można tego stosować i użytkować. A o ile mi wiadomo, to właśnie tak jest w przypadku HIDów do samodzielnego montażu.

 

No, ale jak się ma prawo w :ass: ,to cóż....wówczas to już wszystko wolno... :evil:

Szkoda tylko, że przez tę filozofię cierpią na tym niejednokrotnie inni użytkownicy dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi też piszą że nie ma problemu z przeglądem, jak jadę przez stolicę samochodem to mam wrażenie że jadę po drodze w USA, masa aut z niedostosowanum oświetleniem i można tak w kółko pisać i pisać . Wszystko to jednak ma kiedyś swój koniec. 12 moich kolegów po fachu pożegnało się z zawodem (ustawowy zakaz wykonywania zawodu przez 5 lat) a kilku dostało tylko zawiasy i kary pieniężne i to tylko z podlaskiego! za światła !

Wybaczcie mi te statystyki ale nie chcę nikogo umoralniać, każdy ma swój sposób na życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jadę przez stolicę samochodem

Przez stolicę nie jeździ się samochodem. Przez stolicę stoi się samochodem. Paaanie, kiedyś to były czasy, można było trójkę na mieście wrzucić :(

nie chcę nikogo umoralniać

Umoralniaj ile wlezie. Dosyć mam bezmyślnych kretynów dbających tylko o własny :ass:, co objawia się m.in. szperaczami p.lot. zamiast lamp w samochodach. Przy okazji mam też dosyć osobników w kapeluszach i pań w Yarisach, jeżdżących non-stop na długich, bo nie panują nad pojazdem.

Gdy jeżdżę w terenie zabudowanym, opuszczam lekko reflektory - co będę kierowcom błyskał na nierównościach czy świecił po oczach pieszym - ale chyba przestanę. Jak inni mają mnie gdzieś, to dlaczego mam być inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi też piszą że nie ma problemu z przeglądem, jak jadę przez stolicę samochodem to mam wrażenie że jadę po drodze w USA, masa aut z niedostosowanum oświetleniem i można tak w kółko pisać i pisać . Wszystko to jednak ma kiedyś swój koniec. 12 moich kolegów po fachu pożegnało się z zawodem (ustawowy zakaz wykonywania zawodu przez 5 lat) a kilku dostało tylko zawiasy i kary pieniężne i to tylko z podlaskiego! za światła !

Wybaczcie mi te statystyki ale nie chcę nikogo umoralniać, każdy ma swój sposób na życie...

Gdyby tak w moim rejonie zamieszkania odpowiednie służby chciały być tak skuteczne... :roll:

Dojazd do pracy wymaga ode mnie przejechania po 15km w każdą stronę i często po takiej przejażdżce czuję się jak po kilkugodzinnym przesłuchaniu przez ubeków :/ .

Te HID-y powstawiane do reflektorów w maluchach, tico, matizach, cienkocientach, polonezach, golfach MkI, i wszystkich innych jeżdżących wehikułach, które na pewno z fabryki nie wyjechały wyposażone w ksenonowe oświetlenie wołają o pomstę do nieba :evil: . Na dokładkę jeszcze te niebieskie żarówki powkładane do przednich lamp pozycyjnych i obowiązkowo- dla dopełnienia obrazu wieśtuningu- na oświetleniu tablicy rejestracyjnej :crazy: .

Wielokrotnie sam dzwoniłem do KMP w moim mieście z retorycznym zapytaniem- czy w Dąbrowie Górniczej jest w ogóle jakiś policjant? Bo poruszając się po mieście i okolicy trudno oprzeć się wrażeniu, że żyję w jakiejś enklawie, w której nie obowiązują jakiekolwiek przepisy ruchu drogowego.

Skoro można sobie tak bezkarnie poczynać to może sam zainwestuję w kałacha i wiadro amunicji, żeby samemu wziąć się za eliminację tych przerabiańców? :roll: Na początek strzały ostrzegawcze w reflektory- w przypadku recydywy już w czółko właściciela :devil: :faja: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dokładkę jeszcze te niebieskie żarówki powkładane do przednich lamp pozycyjnych i obowiązkowo- dla dopełnienia obrazu wieśtuningu- na oświetleniu tablicy rejestracyjnej :crazy:

Zapomniałeś o światełkach na spryskiwaczach! Każde niebieskie światełko daje 2KM, to z samych spryskiwaczy jest 4 konie więcej. Do tego kilka naklejek tjuningowych z Biedronki, 1KM ekstra z każdej, i maszyna podrasowana! A że blachy trzymają się na rzeczonych naklejkach, to szczegół :P:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to Ertman napisal - a bez naklejki i tak nie pojedzie :)

I wszystko jasne jest.

Wymogi sa jak w PL natomiast - UWAGA - MOT nie doczepi sie - jezeli barwa swiatla i ustawienie lamp jest ok. - MOT nie jest instytucja mogaca nie zatwierdzic przegladu na podstawie zalozonych nielegalnych swiatel - choc zdarza sie :lol: - Co do barwy swiatla - decyzje podejmuje osoba przeglad dokonujaca - czyli moze, moze nie - jak mu tam akurat sie spodoba.

Policji zdaza sie samochody zatrzymywac jednak zdarza sie to ponoc rzadko bardzo z tego co na szybko znalazlem w sieci.

Generalnie - nie chcialbym byc w sytuacji kiedy wydarzy sie wypadek - nielegalne swiatla moga i beda mialy wplyw na odszkodowanie oraz orzeczenie winy - a zabic kogos i wyladowac w wiezieniu za takie cos to dodatkowa zacheta aby sobie odpuscic.

 

Pytanie

Jezeli zaloze oryginalne lampy - przystosowane z samopoziomowaniem, ale nie mam spryskiwaczek tylko wycieraczki (mam lade w wersji full wypas - a co :P ) to bedzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Jezeli zaloze oryginalne lampy - przystosowane z samopoziomowaniem, ale nie mam spryskiwaczek tylko wycieraczki (mam lade w wersji full wypas - a co :P ) to bedzie ok ?

Powinno być OK.

Generalnie, ze względu na specyfikę Xenonów, konieczne jest częste oczyszczanie reflektorów, gdyż brud rozprasza znacząco intensywną wiązkę światła wytwarzaną przez te lampy (w efekcie czego skuteczność świecenia ulega pogorszeniu - jeszcze raz to podkreślę : znacznemu).

 

A wiadomo, że jak jest plucha na dworze, to szyby (podobnież reflektory) brudzą się niemiłosiernie i bardzo szybko. Zatem bez spryskiwaczy lub wycieraczek ani rusz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jadę przez stolicę samochodem

Przez stolicę nie jeździ się samochodem. Przez stolicę stoi się samochodem. Paaanie, kiedyś to były czasy, można było trójkę na mieście wrzucić :(

Zależy o której i zależy gdzie. Ja do pracy jeżdżę wczesnym popołudniem to i przelatuję z obrzeży do centrum w niecałe 20 minut, bez stania w korkach.

 

Umoralniaj ile wlezie. Dosyć mam bezmyślnych kretynów dbających tylko o własny :ass:, co objawia się m.in. szperaczami p.lot. zamiast lamp w samochodach. Przy okazji mam też dosyć osobników w kapeluszach i pań w Yarisach, jeżdżących non-stop na długich, bo nie panują nad pojazdem.

Mam takie samo zdanie.

 

Do listy dopisałbym jeszcze posiadaczy/użytkowników nowszych furgonetek marki Renault (zdaje się Trafiic czy jakoś tak) - tam fabryczne(!) reflektory i ich ustawienie jest takie, że świecą jak by jechali na długich. Oślepnąć można ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Jezeli zaloze oryginalne lampy - przystosowane z samopoziomowaniem, ale nie mam spryskiwaczek tylko wycieraczki (mam lade w wersji full wypas - a co :P ) to bedzie ok ?

Powinno być OK.

Generalnie, ze względu na specyfikę Xenonów, konieczne jest częste oczyszczanie reflektorów, gdyż brud rozprasza znacząco intensywną wiązkę światła wytwarzaną przez te lampy (w efekcie czego skuteczność świecenia ulega pogorszeniu - jeszcze raz to podkreślę : znacznemu).

 

A wiadomo, że jak jest plucha na dworze, to szyby (podobnież reflektory) brudzą się niemiłosiernie i bardzo szybko. Zatem bez spryskiwaczy lub wycieraczek ani rusz..

No właśnie jest to nazywane efektem białej ściany, silny strumień łatwo się załamuje na brudzie który pokrywa lampę i zamiast lepiej jest tak jak drogowe światła użyte we mgle.

Miałem obawę przed odpisaniem na ten temat. Odezwał się moralista i poprawiacz świata- tego oczekiwałem , a tu normalnie ,prawie wszyscy rozumieją problem. Dzięki koledzy!

A w stolicy to macie racje że się nie "jedzie" Jeszce kilka lat temu w Białymstoku przejazd do pracy 6,5 km zajmował mi 15 min. teraz 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o światełkach na spryskiwaczach! Każde niebieskie światełko daje 2KM, to z samych spryskiwaczy jest 4 konie więcej. Do tego kilka naklejek tjuningowych z Biedronki, 1KM ekstra z każdej, i maszyna podrasowana! A że blachy trzymają się na rzeczonych naklejkach, to szczegół :P:D

Dla uzupełnienia warto jeszcze wymienić diodowe linijki nad reflektorami, które według Allegrowego ustawodawstwa mogą robić za światła do jazdy dziennej, niebieskie neony na antenach i przy lusterkach, pod progami, we wnękach nadkoli i gdzie tam jeszcze da się ich nawciskać, żółte obrysówki, spoilery jak skrzydła promu kosmicznego, aluminiowe nakładki na pedałach i gałka lewarka zmiany biegów oraz obowiązkowa naklejka na klapce wlewu paliwa :roll: :mrgreen: .

Do listy dopisałbym jeszcze posiadaczy/użytkowników furgonetek marki Peugeot/Citroen - tam fabryczne(!) reflektory i ich ustawienie jest takie, że świecą jak by jechali na długich. Oślepnąć można ;/

I to bez różnicy czy nadjeżdża z przeciwka, czy usadowi się na zadku i nadaje po lusterkach- rozkosz dla optycznych masochistów w czystej postaci :wink: :devil: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce - tak

Opony - nowki - tak

Swiatla - ustawione przez specjaliste MOT - fataloza - pojechalem do znajomego za Leeds i malo sie nie rozwalilem kilka razy ...

Niech pomysle - swiatla ustawial mi ten sam koles co sprawdzal hamulce zawieszenie i cala reszte....

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.....................

 

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zescie sie wsciekli na te xenony

Zestawy "ksenonów" z Allegro != prawdziwe ksenony. Zasada działania może i ta sama, ale dochodzi do tego sporo innych czynników (np. o ile się orientuję szkło reflektora powinno być gładkie, a sam reflektor - soczewkowy). Te zestawy HID z Allegro na ogół stworzone są do montażu w standardowej lampie, posiadającej 'żeberkowane' szkło reflektora itd. dzięki czemu doskonale się spisują... w oślepianiu kierowców.

 

Dobrych (czyli spełniających wymogi określone przepisami, ale też oparte o dobrej jakości i odpowiednie podzespoły) przeróbek na ksenony widziałem niewiele. W zeszłym roku kolegi auto, w które władował kilkadziesiąt tysięcy złotych spłonęło właśnie przez kiepsko założone ksenony...

 

Ja spytam tak czy kazdy ma sprawne hamulce w 100%?

czy tylko mysli ze ma ?

To samo tyczy opon ?

:? :wink:

Jeśli chodzi o mnie - jak najbardziej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.