Skocz do zawartości

xenony - tanie zestawy - Warto ??


mammuth

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nielot, rozumiem Ciebie i Twoje rozterki

sam miałem klienta który chciał oszczędzić i wsadzić HID zamiast oryginalnych xenonów - autobus był powypadkowy a płacił ubezpieczyciel jednak nie tylko Polacy to sknerusy ....klient był z Finlandii ..

 

zrobiła to inna firma , autobus pojechał na przegląd który oczywiście "wzorcowo "przeszedł bo co miał nie przejść .....

problem w tym że "za zakrętem stały krokodyle"

zieloni odebrali dokumenty autobusu .... znaleźli jeszcze kilka innych rzeczy przy okazji ....

dziś w miejscu tamtej stacji diagnostycznej są już tylko puste budynki .. prokurator się też mógł wykazać a i policja wyrywkowo sprawdziła znaczną grupę "dopuszczonych do ruchu "pojazdów z tej stacji

wielu zadowolonych było 8) bo jak to mówią mieli wyniki

 

wszystko z prostej oszczędności oraz poświadczenia nieprawdy

 

Janosik72,

zaryzykujesz jazdę na ogonie za mną? auto to matiz ale wcześniej zarejestrowane jako VAN czyli ciężarowe i ma wzmocnione hamulce a opony to się w firmie w koszta wali :mrgreen:

pewien nerwowy jegomość z poznania poznał z bliska tył mojego auta bo błyskał mi światłami pomimo ze jechałem prawidłowo .......... tylko musnąłem pedał ... pan władza orzekł jego winę 8) tym bardziej że wbił się we mnie na prawym pasie ruchu przed rozwidleniem ....

pozory często mylą w życiu .........

tak samo reaguję na debili trąbiących z tyłu - spokojnie gaszę silnik i wysiadam by spytać czy coś mu się stało , może potrzebuje pomocy albo co może sygnalizuje kłopoty z sercem albo ...głową.....jak trzeba to przetrzymam gościa z dwie zmiany świateł :mrgreen: a misie lubią nerwowych bo za fanfary są ustawowe nagrody

 

 

a na pospiesznych i nerwowych w naszym mieście taksówkarze mają sposób ... jak jedzie taki zygzakiem i mruga - wymusza , pogania to zrównują sie z innym autem i jadą z taką samą prędkością... sam przewlekłem tak handlowca przez całe miasto jadąc 20km/h obok taryfy ..gość się z tyłu gotował ale mógł tylko zatrąbić się na śmierć.........

jeśli stoi znak 40km/h przy szkole to do diabła po coś ktoś go tam postawił.....a ze pan w krawacie nie zdąży? .....zawsze odpowiadam że trzeba było ruszyć 4 litery z łóżka godzinę wcześniej obyło by się bez nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pospiesznych i nerwowych w naszym mieście taksówkarze mają sposób ... jak jedzie taki zygzakiem i mruga - wymusza , pogania to zrównują sie z innym autem i jadą z taką samą prędkością... sam przewlekłem tak handlowca przez całe miasto jadąc 20km/h obok taryfy ..gość się z tyłu gotował ale mógł tylko zatrąbić się na śmierć.........

nie tak do końca.

 

Kodeks nakazuje jechać stosunkowo najbardziej skrajnym prawym pasem ruchu, a jeśli jechałeś lewym na równi z autem z prawego pasa to utrudniałeś ruch i należała sie "nagroda"

 

Co do HIDów nie będę dalej podejmował tamatu. Szkła w lampach mam gładkie, lekko opuszczone i nie oślepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks nakazuje jechać stosunkowo najbardziej skrajnym prawym pasem ruchu, a jeśli jechałeś lewym na równi z autem z prawego pasa to utrudniałeś ruch i należała sie "nagroda"

Nawet w ostatnim piracie czy drogówce była taka sytuacja. Facet dostał mandat na autostradzie za jazdę lewym pasem mimo iż prawy był wolny. Powoływali się wtedy na konkretne paragrafy i rzeczywiście mieli rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyl, tak i nie-

niebieski pyta jak było wszystkich uczestników zdarzenia top mówię ze jadę lewym pasem bo właśnie mam zamiar skręcać w LEWO a pan z tyłu bardzo się spieszył i nagminnie łamał przepisy zygzakując pomiędzy autami .... jak myślisz komu uwierzy pan w niebieskim mundurze ?

a ja jadacy obok potwierdzi wersje? za bezpodstawne wezwanie policji jest "nagroda"

jak właduje się na mnie z tyłu to jest jego wina- AMEN nawet jak ja wbije hamulec w podłogę na prostej drodze !

"należy zachować prędkość umożliwiająca pełne panowanie nad pojazdem czy jak to szlo "

wbił się znaczy nie zachował należytej prędkości i odstępu

 

inna sprawa jak prawy pas wolny a lewym ktoś porusza się 30km/h przez całe miasto bo ma taki kaprys - rozróżniajmy powody zachowań na drodze

 

teraz żebyś nie poczuł się na celowniku -ale najwięcej krzyczą ci co maja coś na sumieniu .....

sam nie jestem święty i potrafię 100km zrobić w 40 minut ...............jednak są miejsca święte takie jak szkoły , szpitale-przychodnie , czy przejścia dla pieszych gdzie się nie wyprzedza nie przyspiesza

bo wyskoczy dzieciak albo stetryczały staruch ( jeszcze gorzej jak dziecko- bo dziecku dasz klapsa to zapamięta) i jest kłopot .

 

kiedy nauczymy się jeździć na "zamek błyskawiczny" tam gdzie się korkuje

na zasadzie jeden z głównej jeden z podporządkowanej ......... cały czas wszyscy jadą- wolniej ale jadą nikt nie stoi .

 

miałem okazję tak pojechać w berlinie niedawno -fenomen - nikt nie trąbi nie pcha sie wszyscy zwalniają i jadą jak naoliwiona machina: z lewej z prawej z lewej z prawej itd...

a u nas nie dość że jest na głównej to jeszcze musi pokazać że ma palec niesprawny :wink:

 

 

edit :

za miastem to ja często mam "nad świetlną"

a na pewno ponaddźwiękową prędkość :devil:

jednak w mieście "szypkich i fsciekłych " to pozwolił bym pałą lać i patrzeć czy aby równo puchnie z każdej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestescie wspaniali :D:D:D

wszystko sprawne w 100 % nawet szyby czyste i dobre wycieraczki itd itp..

az Wam kochani zazdroszcze

A tak wogole jezdzicie tymi autami???

Bo auto to maszyna co sie lubi psuc nawet bez naszej wiedzy

 

Co do HID to mialem w T4 zalozone w zyciu bym nie zmienil na inne

co do temperatury to sa chlodniejsze od zwyklych i pobieraja mniej pradu

wiec nic nie wypalaja :shock:

Teraz tez bym zalozyl ale ze mieszkam w Anglii i nie znam dobrze przepisow i jezyka to narazie sie wstrzymuje .Moze Mamuth cos wiecej sie dowie .

Hidy lepiej "wspolpracuja"z soczewkowymi kloszami anizeli ze zwyklymi

Na Allegro sprzedaje moj znajomy Hidy .NIck Plaskur1 juz od kilku lat

Czlowiek kompetentny (bardzo), swoje zestawy puszcza do serwisow ASO w Duuuuuzych ilosciach i o dziwo tam je zakladaja, jako Fabryczne? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Utopia napisal

 

zaryzykujesz jazdę na ogonie za mną? auto to matiz ale wcześniej zarejestrowane jako VAN czyli ciężarowe i ma wzmocnione hamulce a opony to się w firmie w koszta wali :mrgreen:

pewien nerwowy jegomość z poznania poznał z bliska tył mojego auta bo błyskał mi światłami pomimo ze jechałem prawidłowo .......... tylko musnąłem pedał ... pan władza orzekł jego winę 8) tym bardziej że wbił się we mnie na prawym pasie ruchu przed rozwidleniem ....

pozory często mylą w życiu .........

tak samo reaguję na debili trąbiących z tyłu - spokojnie gaszę silnik i wysiadam by spytać czy coś mu się stało , może potrzebuje pomocy albo co może sygnalizuje kłopoty z sercem albo ...głową.....jak trzeba to przetrzymam gościa z dwie zmiany świateł :mrgreen: a misie lubią nerwowych bo za fanfary są ustawowe nagrody

 

 

czy to uwazasz za bezpieczne ,madre i kulturalne?? :shock:

moze kiedys powieziesz dziecko do szpitala i sie natkniesz na siebie jadacego przed Toba

 

 

 

Dobrze ze to HYDE PARK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Mamuth cos wiecej sie dowie .

Mammuth sie dowiedzial co nastepuje:

Przeglad przejdzie chyba, ze masz wielkiego pecha - (o ile zalozysz zarowki 6000K lub mniej - 8000K i wiecej sa bardziej niebieskie - wiec bardziej podpadaja ).

Policja moze sie doczepic

W razie wypadku i nie daj boze oskarzenia drugiej strony, ze oslepiles - masz przerabane.

Chyba, ze masz spryskiwacze/wycieraczki na lampach, lampy sa atestowane przez producenta (w niezaleznym osrodku badan !!!) i zatwierdzone do uzywania z HID oraz posiadaja one system samopoziomowania (lub !!!! posiada ten system samochod jako calosc - popularne w drogich kombi - ktore zazwyczaj maja juz xenony ;) )

 

Problem jest nie z wypalaniem odblasnikow - ale z tym, ze halogenowe rozkladaja inaczej swiatlo - tworza sie inne strefy doswietlenia inne zas sa niedoswietlone - w pewnych sytuacjach moze to powodowac oslepienie nadjezdzajacych z naprzeciwka - w innych cos w rodzaju szarych stref .

Tyle co znalazlem szperajac dzis po necie na forach ingliszowych.

Generalnie - aby nie bylo :

- wszyscy ktorzy uzywaja sa zachwyceni i nic innego nie chca miec w samochodzie, niewielka ilosc miala problem z przegladem (zwyt wysokie K - za malo biale - po wymianie na te o mniejszym K - ten sam diagnosta podpisywal papierek)

- Policja sie czepia rzadko, ale jak juz to konkretnie...

- w razie wypadku - lepiej nie pytac...

Zadalem kilku sprzedajacym na ebayu pytanie wprost - czy moge uzywac na drogach publicznych - czy potwierdzaja legalnosc i brak problemow w przypadku kontroli MOT, Policji, oraz w razie wypadku i dochodzenia odszkodowania - YES or NO ???

Jakos nikt nie odpowiedzial poki co i jakos sie nie spodziewam ;)

 

Dla mnie temat zamkniety co do kitow HID , ale mozemy sie powyzywac dalej na zlych kierowcach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

miałem okazję tak pojechać w berlinie niedawno -fenomen - nikt nie trąbi nie pcha sie wszyscy zwalniają i jadą jak naoliwiona machina: z lewej z prawej z lewej z prawej itd...

a u nas nie dość że jest na głównej to jeszcze musi pokazać że ma palec niesprawny :wink:

(..)

 

Tiaaa, wszystko prawda tylko nie w piątek wczesnym popołudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaryzykujesz jazdę na ogonie za mną? auto to matiz ale wcześniej zarejestrowane jako VAN czyli ciężarowe i ma wzmocnione hamulce a opony to się w firmie w koszta wali :mrgreen:....pewien nerwowy jegomość z poznania poznał z bliska tył mojego auta bo błyskał mi światłami pomimo ze jechałem prawidłowo .......... tylko musnąłem pedał ... pan władza orzekł jego winę 8) tym bardziej że wbił się we mnie na prawym pasie ruchu przed rozwidleniem ....

No i Pan władca orzekł winę... Pan niecierpliwy przeprosił i kwit podpisał.... a gdyby nie podpisał? Pod przysięgą powiedziałbyś to samo co nam tu teraz??

 

jak właduje się na mnie z tyłu to jest jego wina- AMEN nawet jak ja wbije hamulec w podłogę na prostej drodze !

Nigdy nie było i nie ma żadnego AMEN!

 

niebieski pyta jak było wszystkich uczestników zdarzenia top mówię ze jadę lewym pasem bo właśnie mam zamiar skręcać w LEWO a pan z tyłu bardzo się spieszył i nagminnie łamał przepisy zygzakując pomiędzy autami .... jak myślisz komu uwierzy pan w niebieskim mundurze ?

W przypadku konfrontacji z policją z wideorejestratorem wiele się nie potłumaczysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem...

Mam starego Civica Hatchbacka z 93` sprowadzonego z Niemiec. Przednie reflektory były już dość hm... mocno wypalone. Jako, że w czasie gdy kupowałem wspomnianego Civica jeździłem nową firmową Astrą Kombi nie zwracałem uwagi na skargi małżonki, że światła są kiepskie. No do czasu jak wyszło mi wracać Hondą do domu po zmierzchu w czasie mżawki, normalnie porażka... Kilka razy prawie pobocze, a to z powodu moich słabych świateł, a to z powodu tych z przeciwka jednym słowem klapa. Następnego dnia telefon do elektryka, a ten mi mówi kup se nowe lampy. No to dzwonimy lamp nigdzie nie ma, zostaje salon Hondy. A tu owszem są po 800 PLN sztuka H4. No to piknie. No ale jak wydawać tyle kaski to może by soczewki myślę sobie, śwagier podpowiada to se załóż jeszcze xenony będziesz miał światła brzytwa.

No i tak zrobiłem za 1050 zł dostałem nówki lampki i to z xenonami ustawione trochę niżej żeby nie oślepiać tych z przeciwka. Nie zamienię ich na żadne inne. I powiem coś jeszcze od dwóch lat jeżdżę na tych lampkach i nikt mi nigdy nie mrugnął, że oślepiam - jeśli coś przerabiać to tak żeby innym nie szkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden maly problem z ustawianiem swiatel "za nisko" - w czasie jazdy po mokrym asfalcie ... tez mozna razic kierowcow z naprzeciwka.

Jeszcze dodam:

Nie pamietam jak jest w PL, ale tutaj jest opcja do zaznaczenia w polisie "czy dokonywales jakis nieautoryzowanych zmian pojezdzie" - zaznaczenie niezgodne z prawda powoduje "niewaznosc polisy", a wiadomo jak chetnie firmy ubezpieczeniowe chca wyplacac odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku konfrontacji z policją z wideorejestratorem wiele się nie potłumaczysz :P

zawsze można odmówić przyjęcia mandatu ...

i wcale nie oznacza to że jesteście przegrani w sądzie .. mam 21 lat prawojazdy i zapłaciłem jeden mandat w życiu bo w pośpiechu stanąłem "na sekundę" pod jakimś sklepem i na sekundę za mną stanęli też misie....

dzieci lubią misie misie lubią dzieci - wina była ewidentna i nawet nie zaczynałem dyskusji - grzecznie zapłaciłem :oops:

 

moze kiedys powieziesz dziecko do szpitala i sie natkniesz na siebie jadacego przed Toba

 

aż dziw bierze że z kim nie rozmawiam to wszyscy zasłaniają się rodzącą żoną albo nagle chorym dzieckiem - jakieś cherlawe to społeczeństwo albo wszystkim pasuje takie podpieranie się "nagłym wypadkiem" :wink:

spróbujcie sami i zobaczycie jak wszyscy chętnie podają ten przykład

najbardziej bawi mnie rodząca żona wtedy pytam czy sąsiad robił że nie wiedziałeś o terminie? Dlaczego to ja mam jechać z dzieckiem do szpitala płacę podatki i mam gdzieś wyścigi po mieście od tego inni .

Są telefony alarmowe a 112 powinien znać każdy człowiek mieliśmy kilka wypadków w pracy i NIGDY nie odmówiono nam przyjazdu karetki. Dlaczego wykonywać robotę za kogoś? może ja mam inną mentalność ale skoro płacę to wymagam - zresztą nie ma co pisać w takim tonie bo ja nie spotkałem się z odmową pomocy ze strony pogotowia.

Do tego dzwoniąc na numer ratunkowy dostajesz wskazówki co robić bo tam siedzi praktyk a nie panienka po studiach znudzona czytaniem "życia na goraco "i odbieraniem telefonów od emerytów z astmą

Są przeszkoleni -mają stosowny sprzęt oraz wiedzę.. co zrobisz jadąc z dzieckiem do szpitala gdy na czerwonym nagle zacznie się dusić w aucie - będziesz resuscytował czy jechał a może oba naraz ? na każdą tezę można postawić milion innych 8)

 

 

co do sprzedawania HID-ów do serwisów ... spytaj potem w serwisie ile to kosztuje i oczywiście powiedzą że to OEM-y ale prosto z fabryki oryginalne panie bo ta fabryka robi dla naszej firmy ... kupują zestaw od chinoli za 140zł a wciskają klientowi niby oryginalny palnik po 800 sztuka - na dwóch zarabiają juz +-1400plus usługa oczywiście

są serwisy i serwisy jeden stosuje oryginale materiały inny tylko mówi że stosuje oryginały

gdyby wszystko było ok nie było tyle tematów w turbokamerze czy innych programach w TVN turbo

na szczęście nowoczesne auta są coraz bardziej skomplikowane i coraz mniej możliwości dłubania i wiejskiego tuningu nawet robionego w serwisach

a są już auta w których nie zainstaluje się hid-a nawet z modułem korekcji bo jeśli pomiar dokonany przez ecu wykaże co innego niż ma w pamięci to zwyczajnie wyłączy światła sygnalizując problem . Ba -mowa o HID-ach a w wielu autach grupy WAG zamiana żarówek postojowych na Ledy powoduje ten sam efekt i nie wystarczy tam prosty moduł z allegro by wykasować błędy

 

 

Ciekawe dlaczego zabolało Was to że nagle ktoś przywołuje was na drodze do porządku ... pewnie nauka jazdy też was wq...a bo się wlecze a już trzy nauki jazdy przed wami to piana na ustach ? bo wam się spieszy na zasadzie ze mi wolno ? Kto pamieta powiedzenie "zapomniał wół jak cielęciem był "

Słowianie mają ułańską fantazję jednak żaden ułan nie pędził furmanką tylko na koniu :P ( taka metafora)

Chcesz pędzić to pędź sobie ale nie w terenie zabudowanym. Są miejsca w naszym mieście gdzie fotoradary stoją "z paragrafu" od lat i ciekawe że ludzie potrafią wpadać na nie po kilka razy w roku! Ci sami ludzie. 40km/h obok szkoły ? jakiś idiota postawił pewnie ten znak - 20 km/h obok przedszkola - po co ....

spodobał mi się komentarz rzecznika naszej komendy na temat osób które po kilka razy z rzędu płacą mandaty w tych samych miejscach ...podobno krowa jak wejdzie na elektrycznego pastucha i zaboli to już nie podchodzi człowiek natomiast dostaje po kieszeni i nie wyciąga żadnych wniosków :mrgreen:

wniosek - krowa nie taka głupia albo z człowiekiem jest coś nie tak

 

skuteczny wynalazek mają w skandynawii - fotoradary czasowe

mijasz pierwszy punkt pomiarowy i zwalniasz jak prawo kazało a potem ile fabryka dała...do kolejnego i tam znowu zwalniasz a tutaj - pstryk :mrgreen: a stawki mają nieco wyższe od naszych

 

właśnie pośpiech i poganianie innych mnie irytuje jak się komuś spieszy to mógł wstać wcześniej albo wcześniej wyruszyć a to ze jego czas ciśnie nie jest dla mnie powodem by ustępować mu z drogi . muszę tylko pojazdom uprzywilejowanym tyle mówi kodeks .

narzekacie na korkowanie że ktoś się wlecze a zobaczcie ile razy jedzie karetka na sygnale a mimo to kierowcy nie reagują zajęci gadaniem przez telefon dłubaniem w nosie czy słuchaniem muzyki ... kto z was patrzy w lusterko ? jak myślice teraz dklaczego wiem że tan czytamten uprawia slalom za mną?

brak doświadczenia pospiech skutkują wypadkami takimi jak autobus pod Grenoble albo na dniach blisko Piły : http://www.gloswielkopolski.pl/aktualnosci/179621,plytnica-20-latka-przygnieciona-6-tonowym-walcem-blachy,id,t.html

pamiętajcie że to człowiek prowadzi pojazd a nie odwrotnie i nie ma wytłumaczenia że nagle zawiodły hamulce albo nie wiem co się stało , nie ja robiłem załadunek itd...

pamięta ktoś że za tzw.komuny kierowca zawodowy miał obowiązkowo wyznaczony czas na obsługę codzienną pojazdu i to kierowca był odpowiedzialny za stan techniczny ?

a teraz przedstawiciel handlowy wsiada w swoje superniezniszczalne auto z kartką i zapindala przez kraj nie patrząc na łyse opony ,brak świateł czy brudne lampy bo to nie jego auto . Oczywiście nie wszyscy i wiem ze robię krzywdę wsadzając wszystkich do jednego wora ale takie jest życie. Dlaczego kierowca takiego "van-a"nie wyprzedzi mnie na prostej pomiędzy miejscowościami ale skutecznie wykona ten manewr w terenie zabudowanym na podwójnej ciągłej albo biorąc lewą stroną wysepkę na jezdni..

zapewne powiecie : wiezie dziecko do szpitala

 

:devil: uśmiechu życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuteczny wynalazek mają w skandynawii - fotoradary czasowe

mijasz pierwszy punkt pomiarowy i zwalniasz jak prawo kazało a potem ile fabryka dała...do kolejnego i tam znowu zwalniasz a tutaj - pstryk :mrgreen: a stawki mają nieco wyższe od naszych

Już niedługo i będzie to u nas :) Właśnie powstaje zintegrowany system kontroli pojazdów na Autostradzie A4. Wjeżdżasz na autostradę -> zdjęcie -> identyfikacja rejestracji -> zapisanie czasu. Wyjeżdżasz z autostrady w innym miejscu -> zdjęcie -> identyfikacja rejestracji -> zapisanie czasu. No i dalej wiadomo... to już podstawowy wzór z fizyki. Przejechany dystans w danym czasie -> średnia prędkość i mandacik do domu :) System ten jest już testowany we wrocławiu (na wszystkich wjazdach są identyfikowane pojazdy wraz z ważeniem samochodów ciężarowych). Nie fajnie ogląda się na wielkim bilboardzie nad głową napis: "DW XXXXX ZWOLNIJ!" :twisted: Narazie system jest w fazie testów, jedynie mierzy prędkość i służy "krokodylkom" do kontroli wagi pojazdów ciężarowych, ale już niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już offtop ciągniemy dalej to jakie jest wasze zdanie nt fotopstryków?

 

Bo po mojemu mogą ich postawić jeszcze drugie tyle! tylko zeby każdy był widoczny z 500m i miał funkcje prewencyjna! przy szkołach w wioskach i tam gdzie ludzie mogą sie znaleć na szosie! fotoradar z wilką migająca strzałką TUTAJ JESTEM!

 

Ostatnio w Lublinie:

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091012/LUBLIN/552968752

 

:mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wydadza kupę kasy na ten system na A4 i nic nie poprawią

humm, spoko można ciać 240 km/h mała kawka po drodze i średnia w normie

w dobie powszechnej nawigacji samochodowej to mały pikuś panowanie na tym

dla leniwych a cała reszta spokojnie sobie policzy ile na kawkę trzeba stanąć - pomiar jest w stałych punktach.

nie zapominaj, że szybka jazda daje emocje które najczęściej są powodem przekraczania dozwolonej prędkości a nie akurat to, że się spieszysz - matematyka jest jedna

 

Ta indentyfikacja pojazdów i zbieranie o nich danych ma jeszcze jeden aspekt prawny utrzymywanie zbyt dużej ilości informacji przez państwowe środki przymusu - w Niemczech ichniejsze ciało ustawodawcze odrzuciło taką możliwość uznając jaza zbyt ingerujące w prywatność, oczywiście nie tyczy się samochodów ciężarowych i tak jest rejestrowane do opłat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszność tego systemu to już inna sprawa... A jak jest teraz ze wszystkimi fotoradarami montowanymi dosłownie wszędzie? Stawiają je nie w miejscach gdzie bezpieczeństwo i ograniczenie prędkości jest wskazane tylko tam gdzie można najwięcej zarobić (czyt. dać najwięcej mandatów). Stąd chowanie fotoradarów po krzakach, w śmietnikach, za samochodami, zdjęcia z zaskoczenia etc. Lepszą walką z przestrzeganiem kodeksu drogowego jest chyba prewencja a nie karanie ile wlezie? Czyż nie? Niestety ale gminy, które na potęgę kupują teraz fotoradary tak nie myślą. Inwestują 200tyś zł w fotoradar, który po dobrym "ulokowaniu" zwróci się w 3 miesiące. Potem to już tylko czysty zysk i premie dla radnych za skuteczne łatanie budżetu. A czy bezpieczeństwo na drogach się przez to poprawi? Nie...

 

W mieście z którego pochodzę została powołana Straż Miejska (bo ktoś musi wlepiać mandaty) w liczbie 3 osób (komendant + 2 funkcjonariuszy)... Na 15tyś miasto! Sic! Jednak nie patrolują oni ulic, nie pilnują porządku etc. Zakupiono dodatkowo 2 fotoradary przenośne. Codziennie każdy strażnik całą służbę spędza na jeżdżeniu z miejsca do miejsca i rozstawianiu takiego radaru na jakiś czas. Potem gdzie indziej, i jeszcze gdzie indziej. Jaki jest sens tego wszystkiego? Wg. mnie żaden. No chyba, że zarobek dla gminy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.