Skocz do zawartości

xenony - tanie zestawy - Warto ??


mammuth

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W przypadku konfrontacji z policją z wideorejestratorem wiele się nie potłumaczysz :P

zawsze można odmówić przyjęcia mandatu ...

i wcale nie oznacza to że jesteście przegrani w sądzie .. mam 21 lat prawojazdy i zapłaciłem jeden mandat w życiu bo w pośpiechu stanąłem "na sekundę" pod jakimś sklepem i na sekundę za mną stanęli też misie....

dzieci lubią misie misie lubią dzieci - wina była ewidentna i nawet nie zaczynałem dyskusji - grzecznie zapłaciłem :oops:

 

moze kiedys powieziesz dziecko do szpitala i sie natkniesz na siebie jadacego przed Toba

 

aż dziw bierze że z kim nie rozmawiam to wszyscy zasłaniają się rodzącą żoną albo nagle chorym dzieckiem - jakieś cherlawe to społeczeństwo albo wszystkim pasuje takie podpieranie się "nagłym wypadkiem" :wink:

spróbujcie sami i zobaczycie jak wszyscy chętnie podają ten przykład

najbardziej bawi mnie rodząca żona wtedy pytam czy sąsiad robił że nie wiedziałeś o terminie? Dlaczego to ja mam jechać z dzieckiem do szpitala płacę podatki i mam gdzieś wyścigi po mieście od tego inni .

Są telefony alarmowe a 112 powinien znać każdy człowiek mieliśmy kilka wypadków w pracy i NIGDY nie odmówiono nam przyjazdu karetki. Dlaczego wykonywać robotę za kogoś? może ja mam inną mentalność ale skoro płacę to wymagam - zresztą nie ma co pisać w takim tonie bo ja nie spotkałem się z odmową pomocy ze strony pogotowia.

Do tego dzwoniąc na numer ratunkowy dostajesz wskazówki co robić bo tam siedzi praktyk a nie panienka po studiach znudzona czytaniem "życia na goraco "i odbieraniem telefonów od emerytów z astmą

Są przeszkoleni -mają stosowny sprzęt oraz wiedzę.. co zrobisz jadąc z dzieckiem do szpitala gdy na czerwonym nagle zacznie się dusić w aucie - będziesz resuscytował czy jechał a może oba naraz ? na każdą tezę można postawić milion innych 8)

 

 

co do sprzedawania HID-ów do serwisów ... spytaj potem w serwisie ile to kosztuje i oczywiście powiedzą że to OEM-y ale prosto z fabryki oryginalne panie bo ta fabryka robi dla naszej firmy ... kupują zestaw od chinoli za 140zł a wciskają klientowi niby oryginalny palnik po 800 sztuka - na dwóch zarabiają juz +-1400plus usługa oczywiście

są serwisy i serwisy jeden stosuje oryginale materiały inny tylko mówi że stosuje oryginały

gdyby wszystko było ok nie było tyle tematów w turbokamerze czy innych programach w TVN turbo

na szczęście nowoczesne auta są coraz bardziej skomplikowane i coraz mniej możliwości dłubania i wiejskiego tuningu nawet robionego w serwisach

a są już auta w których nie zainstaluje się hid-a nawet z modułem korekcji bo jeśli pomiar dokonany przez ecu wykaże co innego niż ma w pamięci to zwyczajnie wyłączy światła sygnalizując problem . Ba -mowa o HID-ach a w wielu autach grupy WAG zamiana żarówek postojowych na Ledy powoduje ten sam efekt i nie wystarczy tam prosty moduł z allegro by wykasować błędy

 

 

Ciekawe dlaczego zabolało Was to że nagle ktoś przywołuje was na drodze do porządku ... pewnie nauka jazdy też was wq...a bo się wlecze a już trzy nauki jazdy przed wami to piana na ustach ? bo wam się spieszy na zasadzie ze mi wolno ? Kto pamieta powiedzenie "zapomniał wół jak cielęciem był "

Słowianie mają ułańską fantazję jednak żaden ułan nie pędził furmanką tylko na koniu :P ( taka metafora)

Chcesz pędzić to pędź sobie ale nie w terenie zabudowanym. Są miejsca w naszym mieście gdzie fotoradary stoją "z paragrafu" od lat i ciekawe że ludzie potrafią wpadać na nie po kilka razy w roku! Ci sami ludzie. 40km/h obok szkoły ? jakiś idiota postawił pewnie ten znak - 20 km/h obok przedszkola - po co ....

spodobał mi się komentarz rzecznika naszej komendy na temat osób które po kilka razy z rzędu płacą mandaty w tych samych miejscach ...podobno krowa jak wejdzie na elektrycznego pastucha i zaboli to już nie podchodzi człowiek natomiast dostaje po kieszeni i nie wyciąga żadnych wniosków :mrgreen:

wniosek - krowa nie taka głupia albo z człowiekiem jest coś nie tak

 

skuteczny wynalazek mają w skandynawii - fotoradary czasowe

mijasz pierwszy punkt pomiarowy i zwalniasz jak prawo kazało a potem ile fabryka dała...do kolejnego i tam znowu zwalniasz a tutaj - pstryk :mrgreen: a stawki mają nieco wyższe od naszych

 

właśnie pośpiech i poganianie innych mnie irytuje jak się komuś spieszy to mógł wstać wcześniej albo wcześniej wyruszyć a to ze jego czas ciśnie nie jest dla mnie powodem by ustępować mu z drogi . muszę tylko pojazdom uprzywilejowanym tyle mówi kodeks .

narzekacie na korkowanie że ktoś się wlecze a zobaczcie ile razy jedzie karetka na sygnale a mimo to kierowcy nie reagują zajęci gadaniem przez telefon dłubaniem w nosie czy słuchaniem muzyki ... kto z was patrzy w lusterko ? jak myślice teraz dklaczego wiem że tan czytamten uprawia slalom za mną?

brak doświadczenia pospiech skutkują wypadkami takimi jak autobus pod Grenoble albo na dniach blisko Piły : http://www.gloswielkopolski.pl/aktualnosci/179621,plytnica-20-latka-przygnieciona-6-tonowym-walcem-blachy,id,t.html

pamiętajcie że to człowiek prowadzi pojazd a nie odwrotnie i nie ma wytłumaczenia że nagle zawiodły hamulce albo nie wiem co się stało , nie ja robiłem załadunek itd...

pamięta ktoś że za tzw.komuny kierowca zawodowy miał obowiązkowo wyznaczony czas na obsługę codzienną pojazdu i to kierowca był odpowiedzialny za stan techniczny ?

a teraz przedstawiciel handlowy wsiada w swoje superniezniszczalne auto z kartką i zapindala przez kraj nie patrząc na łyse opony ,brak świateł czy brudne lampy bo to nie jego auto . Oczywiście nie wszyscy i wiem ze robię krzywdę wsadzając wszystkich do jednego wora ale takie jest życie. Dlaczego kierowca takiego "van-a"nie wyprzedzi mnie na prostej pomiędzy miejscowościami ale skutecznie wykona ten manewr w terenie zabudowanym na podwójnej ciągłej albo biorąc lewą stroną wysepkę na jezdni..

zapewne powiecie : wiezie dziecko do szpitala

 

:devil: uśmiechu życzę

Wszystko zostało jasno ujęte i basta, kto nie rozumie ,jego problem. A jeżeli chodzi o niskie ustawienie to panowie którzy w ten sposób się usprawiedliwiają wogóle nie rozumieją problemu. Nic nie da opuszczenie kiedy w cieniu powyżej granicy światło -cień( o ile jest) która ma być wyraźna jest ponad 1Lx! i możecie sobie opuszczać ( nie powiem co) a i tak oślepiacie. Piszecie nie mrugają! a ile można mrugać i nie ma znaczenia czy jest to reflektor soczewkowy czy odbłyśnikowy (to tylko sposób na osiągnięcie efektu) A co byście powiedzieli kiedy na waszym lotnisku pojawił się gość z systemem nadawczym własnej roboty lub zmodyfikowanym fabrycznym pracującym w kilku pasmach niewiadomo jakich i siejących dookoła? Oj był by krzyk, niedozwolone! karalne, jak można! A tu w innej dziedzinie życia pozwalacie sobie na domorosłe przeróbki. Jak chcecie zmieniać świat to należy ten proces rozpocząć od siebie. Poczytajcie co Mammuth napisał o odpowiedzialności,dobra lektura . Jeżeli zdarzy się wam uczestniczyć w zdarzeniu drogowym z pojazdem który ma przeróbki mogące wpłynąć na bezpieczeństwo (folia, światła, malowane klosze itp.) to nawet w wypaku waszej winy jest to przyczynek aby w sądzie wywalczyć winę obopólną, Zawsze to lepsze szczegónie dla ubezpieczyciela( odszkodowanie) i dla was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie co Mammuth napisał o odpowiedzialności,dobra lektura

Mnie w to nie mieszajcie - w koncu to ja pytalem o opinie :lol:

 

Ciekawostek ciag dalszy.

Pojechalem do serwisu spytac ile kosztuje ustawienie swiatel - 30 funtow :shock:

nie - dziekuje - nie mam kasy juz w tym miesiacu...

pojechalem wiec z powrotem do mojego "magika" diagnosty z pretensjami - malymi bo czlowiek starszy - zreszta modelarz :D

Po wyluszczeniu sprawy wpuscil mnie na kanal (albo w ale to okaze sie jutro w nocy) pokrecil i nawet grosza nie wzial.

Jak to ja - spytalem "i jak ? duzo za nisko bylo ??" - UWAGA - odpowiedz pana diagnosty.

"bylo OK - tak jak powinno byc - ale skoro mowiles, ze za nisko to Ci podnioslem" :rotfl:

Dodam, ze kilka!!! obrotow na prawym reflektorze srobkami zrobil .

No nic - teraz aby do grudnia i pojade do serwisu.

Przy okazji serwisu...

Mozna zrobic update software'u - warto ? daje to cos ?

I tak chce aby mi wylaczyli automatyczne wlaczanie swiatel, a to tylko przez kompa - wiec i tak musza sie podlaczyc - wiec za drobna oplata - kolejne 30 - czemu by nie - tylko czego oczekiwac ?

Wiecej koni i mniejsze spalanie ?? - czy lepiej od razu kupic spryskiwacze z LED i pare swietlowek pod autko :lol: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście z którego pochodzę została powołana Straż Miejska (bo ktoś musi wlepiać mandaty) w liczbie 3 osób (komendant + 2 funkcjonariuszy)... Na 15tyś miasto! Sic! Jednak nie patrolują oni ulic, nie pilnują porządku etc. Zakupiono dodatkowo 2 fotoradary przenośne. Codziennie każdy strażnik całą służbę spędza na jeżdżeniu z miejsca do miejsca i rozstawianiu takiego radaru na jakiś czas. Potem gdzie indziej, i jeszcze gdzie indziej. Jaki jest sens tego wszystkiego? Wg. mnie żaden. No chyba, że zarobek dla gminy...

Nie tylko dla gminy. Ustawowo, Policja nie ma udziału w mandatach. Straż miejska ma... i to 50%. :wink: Już wiesz, czemu zainwestowali w dwóch strażników i dwa fotoradary? :wink: Zarabia Gmina i paru cwaniaczków, nie nadających się do żadnej uczciwej pracy.

 

Policja - rozumiem. Ktoś porządku pilnowac musi. Ale "Szczury" pilnują tylko własnego portfela i prędzej psikną gazem w Babcię z Czosnkiem, niż rozpedzą grupkę meneli, popijającą ostro w parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopia, należysz do drugiej najbardziej przeze mnie nielubianej grupy kierowców. Czyli tzw. nauczycieli, którzy innych nauczą jak się jeździ. Normalnie, jakbym wyznania starego ormowca słuchał, jak się Twój post czyta.

Jakby mi ktoś tak blokował przejazd przez miasto złośliwie i uparcie (bo rozumiem że istnieją osoby które zajmują lewy pas bo za 2 km skręcają, trudno już takie są) to bym go chyba zastrzelił na najbliższym skrzyżowaniu.

 

Co do xenonów, to absolutnie nie powinno się takich wynalazków samodzielnie stosować, ale istnieją firmy które profesjonalnie przerabiają relfektory (szlifują szkła na gładkie itp) i ponoć tak już można w miarę legalnie jeździć, bo mimo braku homologacji taki system spełnia warunki techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mamuth za opis czego sie spodziewac

i chyba jednak sie zdecyduje znow na HIDy :lol::lol::lol:

Mam soczewki ze spryskiwaczami ale czy jest samopoziomowanie to nie mam pojecia-

R75 niektore maja xenony jak patrzalem

@Utopia

Jazda z dzieckiem byla przykladem :wink:

 

A dla przciwnikow wies tuningu mam pytanie czy wgranie nowej mapy w celu zwiekszenia momentu i mocy ze 130 do 160 jest wies tunigiem ,czy glupota a moze madra decyzja??? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek_9000, wyluzuj ...

temat budzi tyle samo emocji co tematy polityki , religii i inne

każdy uważa ze wie lepiej i tak zostanie .

ja zrobiłem w swoim zyciu ponad 1,6 miliona kilometrów mam uprawnienia na wszystko poza trolejbusowym pozwoleniem i dźwigami budowlanymi a jednak pewnych czynności się nie podejmę...

nie pojadę z wycieczką pomimo ze posiadam prawo jazdy kategorii D...

Jakby mi ktoś tak blokował przejazd przez miasto złośliwie i uparcie (bo rozumiem że istnieją osoby które zajmują lewy pas bo za 2 km skręcają, trudno już takie są) to bym go chyba zastrzelił na najbliższym skrzyżowaniu.

 

sprecyzuj słowo BLOKOWAŁ ?

 

panowie bo zaraz uzyje słów nie cenzuralnych ale predkość przejazdu przez teren zabudowany jest regulowana i jasno wyznaczona wiec co znaczy blokował ??????

 

jadę 50 km i możesz mi rurę pocałować bo ja poruszam się prawidłowo a od tego sa dwa pasy ruchu żeby poruszać sie jednym i drugim .....

 

strzelanie mogło by się okazać strzałem w kolano :mrgreen:

 

koledzy zbastujcie emocje bo wideorejestratory są również w autach służbowych i zapisują wszystko co widzi kamera w czasie 30 sekund przed i po wystapieniu przyspieszenia zaprogramowanego np 2G ( w ofercie conrad electronic)

reszta spokojnej jazdy jest wywalana w niebyt z pamieci flash

 

ludzie próbujecie sie ciskać a nie wiecie na jaką minę wsiadacie

 

wjechał mi w kufer przedstawiciel handlowy zeznał na policji ze zajechałem mu drogę ..ja sie tylko usmiechałem

poprosiłem by podpisał oświadczenie w obecności świadków po czym dałem na piśmie że pojazd jest wyposażony w wideorejestrator i poprosiłem policyjnych techników o odczytanie zapisu i okazało się ze nasz bohater był zajęty pisaniem sms-a

facet podpisał dokument na którym przyznaje się do składania fałszywych zeznań

 

materiał video jest dowodem w sprawach sadowych

od 4 lat wszystkie moje pojazdy mają 4 kanałowe rejestratory ...

skończyło się szukanie winnych bo wszystko jest czarno na białym

 

w tym roku zamontowałem 42 wideo rejestratory i wszyscy przedsiębiorcy mówią to samo -opłacało się

a kamery są znacznie mniejsze niż te które wożą nauki jazdy

A dla przciwnikow wies tuningu mam pytanie czy wgranie nowej mapy w celu zwiekszenia momentu i mocy ze 130 do 160 jest wies tunigiem ,czy glupota a moze madra decyzja??? :idea:

na to pytanie odpowie inspekcja drogowa sprawdzając legalność oprogramowania wraz z policją.... obyś miał stosowne rachunki z serwisu będąc w Polsce

 

nie pije do Ciebie bo to swobodna rozmowa -taka jest rzeczywistość a sprzęt i oprogramowanie on line ruchome laboratoria policyjne już posiadają i nie jeden posiadacz Passata z navi się zmarszczył gdy usłyszał ze ma nielegalną kopię mapy oczywiście wgraną przez pracownika serwisu ale 200pln taniej i bez kwitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla przciwnikow wies tuningu mam pytanie czy wgranie nowej mapy w celu zwiekszenia momentu i mocy ze 130 do 160 jest wies tunigiem ,czy glupota a moze madra decyzja??? :idea:

Wyśmiewam wieśtuning w takim wydaniu, gdzie głównym jego celem jest uzyskanie kosmicznego wyglądu z użyciem prymitywnych i często niezgodnych z przepisami środków. Pół biedy, jeśli taki przerabianiec tylko wygląda karykaturalnie, gorzej jest gdy stwarza realne zagrożenie dla innych w otoczeniu jak chociażby to nieszczęsne oślepianie.

 

Jak na mój gust gdy ktoś chce koniecznie wyróżniać się z otoczenia to może sobie nawet kazać przeszczepić klejnoty rodzinne na środek czoła. Póki by się taki tuningowany jegomość napawał swoim widokiem przed lustrem w domowym zaciszu- jego brocha, ale gdyby tak na przykład z takim przeszczepem wlazł do zatłoczonego autobusu i narażał patrzałki współpodróżnych na wydłubanie to już bym wtedy podniósł stanowcze veto.

Gdy ktoś chce się dziwnie bawić- niech się bawi- ale tak by to innym nie przeszkadzało ani tym bardziej nie zagrażało innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sprecyzuj słowo BLOKOWAŁ ?

 

panowie bo zaraz uzyje słów nie cenzuralnych ale predkość przejazdu przez teren zabudowany jest regulowana i jasno wyznaczona wiec co znaczy blokował ??????

 

jadę 50 km i możesz mi rurę pocałować bo ja poruszam się prawidłowo a od tego sa dwa pasy ruchu żeby poruszać sie jednym i drugim .....

 

Kilka postów wcześniej snułeś fantazje, jak to przeciągnąłeś przez miasto kogoś 20km/h, teraz piszesz o 50, bo tak nagle wygodniej się zrobiło.

 

Mędrkujesz na temat prędkości w obszarze zabudowanym, a jednocześnie chwalisz się "nadźwiękowymi" poza nim (tam dokładnie tak samo jasno jest ona regulowana) - a kim Ty jesteś, żeby decydować, które przepisy Cię obowiazują, a które nie?

 

Ale jedno jest pewne - wzmocnione hamulce w Matizie z wideorejestratorem muszą budzić respekt i siać popłoch na drodze.

 

Pozdrawiam

and

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie od kiedy przy kontroli pojazdu przez drogówkę policjant podłącza kompa i sprawdza jakie masz mapy wgrane do kompa pod maska ;)

Jeszcze sie nie spotkałem z kontrola sprawdzająca legalność mapy w nawigacji ( 60-70% nawi śmigających po Polsce jest rozblokowana z nowymi mapami )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze prawicie ale nie panimaju :oops:

moge wgrac mape na stale lub zalozyc power boxa co jest teoretycznie to samo

kto ma prawo skontrolowac lub ukarac ? Przeciez power boxy sa legalne i to juz od czasow pierwszych TDi.

W T4 mialem wgrana "lepsza" mape jeszcze majac gwarancje i jakos na serwisach nikt sie nie kapnal i nie odebral gwarancji

a roznice w jezdzie mialem jak Easy star a Falcon

Co ma policja do mojego auta jesli jest sprawne?

Jezeli w ksiazce obslugi pisze ze masz zalozyc opony do 180km/h a zalozysz do 250km/h

to co ? tez mnie odholuja lub dadza mi "czek" do zaplaty.

Nie wiem ale moze ja jestem inny i mysle ze gdzies tu przesadzacie.

 

 

Ps jesli sa dwa pasy to przepis mowi ze mamy jechac prawym pasem a nie dwoma,bo obowiazuje ruch prawostonny a nie dwupasmowy

jesli sie myle to prosze o podwazenie cytatem z kodeksu drogowego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czhomik, nie trzeba nic podłączać by sprawdzić wersję oprogramowania navi a tego tupu akcje są coraz częstsze bo też prawdą jest że "każdy orze jak może" i cele dla których ludzi wgrywają są równie rozległe jak ten temat ....

 

Zeby nie było iż snuję fantazje przykłady :

http://partiapiratow.pl/gps_kontrola_legalnosci.php

http://media2.pl/technologie/57295-policja-powraca-do-sprawdzania-gps.html

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news/masz-legalna-nawigacje,1288272

 

and, zacytowałeś fragment który ci pasuje i co?

zapewne należysz do grupy tych szybkich którzy koniecznie muszą powyprzedzać wszystkich niezależnie od znaków na drodze i przy niej więc powód blokowania Cię tak mocno irytuje

Wyrywasz kilka słów z kontekstu próbując ubrać je w ironię - będziesz posiadał tyle aut co ja to pogadamy . Do firmowego lexusa ls byś bał się podjechać pod zderzak żeby czasem nie dziabnać albo nie zarysować bo ten juz jakoś wygląda w porównaniu ze śmiesznym matizem ,,

a moze konfrontacja z man-em tga ?

 

Widze ze wychodzą z ludzi pewne cechy pojawia się ocena tego co kto posiada ....

nie znasz całości a już wydałeś werdykt

 

 

Janosik72, w przypadku map chodzi o prawa autorskie podobnie jak np ze ściąganiem z netu i to już co innego niż dopałki elektroniczne do silnika

Powerboxa możesz sobie założyć i nikomu nic do tego . Co do opon - jeździj na czym chcesz byle by na jednej osi miały taką samą rzeźbę bieżnika oraz index prędkości był wyższy od rozwijanej przez auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

and, zacytowałeś fragment który ci pasuje i co?

zapewne należysz do grupy tych szybkich którzy koniecznie muszą powyprzedzać wszystkich niezależnie od znaków na drodze i przy niej więc powód blokowania Cię tak mocno irytuje

Wyrywasz kilka słów z kontekstu próbując ubrać je w ironię - będziesz posiadał tyle aut co ja to pogadamy . Do firmowego lexusa ls byś bał się podjechać pod zderzak żeby czasem nie dziabnać albo nie zarysować bo ten juz jakoś wygląda w porównaniu ze śmiesznym matizem ,,

a moze konfrontacja z man-em tga ?

 

Widze ze wychodzą z ludzi pewne cechy pojawia się ocena tego co kto posiada ....

nie znasz całości a już wydałeś werdykt

 

 

Należę do grupy tych, którzy nie znoszą samozwańczych ORMO-wców na drodze. Niezależnie od tego ile i jakich mają samochodów, ile km przejechali i jakie mają o sobie mniemanie.

 

 

and

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon - jeździj na czym chcesz byle by na jednej osi miały taką samą rzeźbę bieżnika oraz index prędkości był wyższy od rozwijanej przez auto

W UK mozesz miec kazda inna :)

Aby bieznik mial wiecej niz 1.6 mm

 

Co do predkosci jazdy - wszyscy przekraczaja dozwolona predkosc - niezaleznie od tego skad i gdzie sa - jednak faktem jest, ze w UK nikt na zderzak nie siadzie i nie zygzakuje oraz nie trabi i blyska swiatlami - tu maja wiecej cierpliwosci i jezdza spokojnie.

Jednak na autostradach jak jest pusto, zwlaszcza 3-6 rano - firmowe vany jezdza powyzej dozwolonej predkosci i to bardzo - wielu wciaz pod wplywem piwa albo kilku - wiem jezdzilem 2 lata z takimi ludzmi. Podobnie jest w piatki jak wracaja do domu - jak jest pusto to daja czadu - co jednak zdarza sie rzadko i najczesciej taka jazda to stanie w korkach raczej - brrrr - autostrada w piatek to cos czego nalezy unikac najlepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.