Skocz do zawartości

W końcu mam i ja ! Pinezka od Patryka. Kraksa


baxter12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Oj...

Dobrze,że to kadłub Art Hobby nie mój.

 

Ale sprawa jest łatwiejsza do zrobienia niż się wydaje.

Wystarczy tylko połapać CA tak, żeby trzymał z grubsza kształt, zmatowić powierzchnię i nałożyć laminat z zewnątrz. Osobiście polecam nałożyć trochę węgla jednokierunkowego na to, przykryć szkłem (ok. 100g/m2), coby się węgiel nie odkleił. No i trzeba pamiętać, żeby węgiel stopniowo schodził się do zera, a nie kończył nagle, powodując karb. Warto również nałożyć na mokry laminat celofan z kwiaciarni, a później owinąć mocno ściskając taśmą izolacyjną. Wtedy jest pewność, że dobrze się doklei i będzie gładkie. Ewentualnie można dodatkowy laminat położyć do środka i docisnąć przez nadmuchanie prezerwatywy / długiego balona. Ale to trudna praca.

 

ps. Skrzydełka dzisiaj wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie to naprawić. Kadłub jest chyba z arthobby a te średnio nadają się do rzutków. Możesz spróbować skleić to na styk a potem nakleić po bokach tkaninę węglową lub nitki rowingu obok siebie. Wzmocnienia z węgla trzeba przykleić aż do pierwszej śruby mocującej płat i jakieś 3 cm zapuszczone na rurkę ogonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo Ci patryku mówic, rowing tam rowing s..m, zywica tyle a tyle gram... Wiesz ze ja nic takiegow domu nie mam.. laik panie jestem, no ale chyba trza sie bedzie w tym troche obcykać, zywice jakąs tam znajde, węgiel trza będzie sie postarać, poskładam go do kupy.

A ile taki kadłubek kosztuje?

 

baxter

P.S.

Dziekuje Patryku za wysłanie skrzydełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin?! Pozazdrościć :!: Ciągłej pracy do pełna naładowany pakiet 2300 (nie orginalny) starcza mi na jakieś 5 godzin pracy nadajnika. Na razie nie mam dużo czasu i okazji żeby używać nadajnika, ale jeśli tylko zacznie się dla mnie sezon, a w kieszeni będzie ze 30$, kupię LiPola bez chwili zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie są zleżałe, pewnie "formowanie" (było formatowanie) by się im przydało. jakis pełny cykl rozładowanie - ładowanie z pomiarem pojemności.

ja mam w nadajniku pakiet sanyo 2700mAh - który ma pojemność rzeczywistą 570mAh, wystarcza na 3 godziny.

Wiec teraz zamówiłem pakiet LiPol do nadajnika 800mAh za 8$.

(wiecie że oszczędny jestem)

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.