Skocz do zawartości

HK-450 - czyli początek mojej przygody z heli ;)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 328
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

witam

to mozna bez gyro latac???? jak kiedys sie tak zapytalem to zbesztali mnie ...

jak jesteś kamikadze to czemu nie...

 

wracając do revo mix

jeżeli je włączysz to podczas dodawaniu gazu (lub zmiany kątów jeżeli latasz w idleup'ie) aparatura podaje zmiksowany sygnał na serwo ogonowe żeby je wychylić w którąś stronę w razie potrzeby... niby wszystko ok ale pomiędzy serwem a odbiornikiem masz wpięte żyrko z hh które każde tknięcie nawet trymera odbiera jako "zadanie" obrotu wokół własnej osi...

jeżeli będziesz używać revo mix to bedziesz wymuszał na żyrku wykonanie obrotu a nie kontre dla uciekającego ogona...

problemy z uciekającym ogonem przy (bez obrazy) tanich żyrkach i serwach na ogonie są zawsze...

o ile tanie zestawy dają sobie rade (jako tako po chińsku) w zawisie to przy próbie "podskoku" o nawet 2-3m już się nie wyrabiają...

 

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

To revo działa nie tylko w idleup'ie , można ustawić go w każdym trybie lotu .

no i należy dopisać że właśnie bardzo dobrze sprawdza się z tanimi żyrkami bez HH :rotfl: dla żyrek pracujących w HH czy AVCS raczej nie wskazane używanie żadnych mixów mających wpływ na ogon :jupi:

a co ja napisałem??

tak przy okazji może się pochwalisz jak latasz i jakie masz modele heli??

 

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega z Bydgoszczy coś tam poczytał ale wybiórczo i zaczyna jakieś bzdurne teorie pisać .

trymowanie na belce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dobre gyro serwo do tego o dobra konstrukcja ogona i ma trzymać od razu bez jakiś tam kombinacji .

a ten cały revo mix to z przeszłości pozostałość jak jeszcze gyra nie miały HH wtedy delikatnie się miksowało .

ktoś tam pisał że delikatnie mu obraca helika podczas dodaniu gazu , prawdopodobnie masz za małe obroty na wirniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm

markuz,

Nie masz pojęcia o czym piszesz.

Dobre czy złe zyrko nie będzie trzymać ogonka jeżeli serwo ogonowe będzie w zlym ustawieniu na belce. Orczyk na serwie ogonowym opwinien być prostopadle do belki dla położenia serwa w pozycji zero dlatego serwo przesowa się po belce a nie trymuje. Zyrek z AVCS się nie trymuje z apki.

Skoro twierdzisz ze wymyslam bzdurne teorie to Google za przyjaciela i poszukaj sobie jak się ustawia ogon z zyrem AVCS. Nie zajmuje się heli od wczoraj. Wiem o czym pisze i mnie nie obrażają.

Może sam się pochwalisz swoimi postepami w heli.

Pozdrawiam

Rafał

 

(wyslane z iPhone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" revo mix stosuje się gdy nie masz żyroskopu "

dokładnie o to chodziło

to że orczyk ma być ustawiony równo pod kątem to chyba logiczne tłumaczyć nie trzeba .

że się nie trymuje też logiczne bo w instrukcji pisze ( chodzi o gyra z HH np. futaba 401)

resztę składasz z godnie instrukcją i ma chodzić wszystko pięknie z marszu , chyba że heliki jakie się kupuje to szeleściaki , i tam zaczynają się problemu wynikające z mechaniki ogona albo złej instrukcji do helika .

ja 4 sezony latałem hirobo sceadu i tam składa się z według instrukcji i ma chodzić z pierwszego zawisu . teraz kupiłem drugiego helika klasy 90 tu wątek i fotki jego http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25486 . w tym heli serwo gyra jest mocowane na sztywno w ramie i nie ma czegoś takiego jak trymowanie po belce z oczywistych względów . wpinasz popychacz i działa od razu .

problemy są wtedy jak helik jest dupnej jakości , źle skonstruowany ogon , błędy wymiarowe , to wychodzą wtedy jakieś teorie o ustawianiu ogona i tp czego nie powinno być . Zostaje tylko ustawić czułość w radiu pod dany tryb lotu i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

" revo mix stosuje się gdy nie masz żyroskopu "

dokładnie o to chodziło

to że orczyk ma być ustawiony równo pod kątem to chyba logiczne tłumaczyć nie trzeba .

że się nie trymuje też logiczne bo w instrukcji pisze ( chodzi o gyra z HH np. futaba 401)

resztę składasz z godnie instrukcją i ma chodzić wszystko pięknie z marszu , chyba że heliki jakie się kupuje to szeleściaki , i tam zaczynają się problemu wynikające z mechaniki ogona albo złej instrukcji do helika .

ja 4 sezony latałem hirobo sceadu i tam składa się z według instrukcji i ma chodzić z pierwszego zawisu . teraz kupiłem drugiego helika klasy 90 tu wątek i fotki jego http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25486 . w tym heli serwo gyra jest mocowane na sztywno w ramie i nie ma czegoś takiego jak trymowanie po belce z oczywistych względów . wpinasz popychacz i działa od razu .

problemy są wtedy jak helik jest dupnej jakości , źle skonstruowany ogon , błędy wymiarowe , to wychodzą wtedy jakieś teorie o ustawianiu ogona i tp czego nie powinno być . Zostaje tylko ustawić czułość w radiu pod dany tryb lotu i tyle .

to ja jestem żaba i nie kumam o co Ci chodzi i dlaczego twierdzisz że bzdury piszę :?: :shock:

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.