Skocz do zawartości

HK-450 - czyli początek mojej przygody z heli ;)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę ze jedziemy na podobnym wózku, to i ja się pochwalę...

co rozwaliłem i co zamówiłem

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na razie spokojnie czekam i pomęczę symulator do czasu kiedy przyjdą części :)

 

Szymon, ta głowica od copterx wyszła taniej niż w HobbyCity ?

 

Sławek - jeśli masz heli w kawałkach to dobra rada: zrób codziennie cokolwiek (nawet jesli to miałby być wkręcenie 4 śrubek to po tygodniu będziesz miał złożoną całą konstrukcję, a później to już z górki :)

 

ja tak robię - codziennie choćby 15 min - ale zawsze do przodu ! a tym samy codziennie zbliżasz się do ulotnienia modelu !

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 328
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale nie ma się co przejmować: właśnie przed chwilą zamówiłem to:

Czyżby to z promocji na ehirobo.com?

 

Jak zamontujesz to napisz koniecznie jak z jakością i jak się sprawuje. Z kolegą myślimy o zamówieniu z czasem takich zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyżby to z promocji na ehirobo.com?

Czołem!

 

Nie zamawiałem tego elementu w ehirobo.com :) Znalazłem "promocję" na ebaju 45$ a z tego co widzę, w ehirobo 48$ ;) (przesyłka w cenie). Mam nadzieję że będę zadowolony. Ogólnie kilku kolegów mi zalecało, żeby kupić głowicę od CopterXa a nie od z firmy NoName, bo jakość jest nieporównywalnie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamawiałem tego elementu w ehirobo.com :) Znalazłem "promocję" na ebaju 45$ a z tego co widzę, w ehirobo 48$ ;) (przesyłka w cenie). Mam nadzieję że będę zadowolony.

W każdym razie napisz proszę później swoje spostrzeżenia na temat tego combo. Jeśli promocja w ehirobo.com się utrzyma, to pewnie tam będziemy zamawiać. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ogólnie to zestaw bardzo fajny, dziś paczka z głowicami do mnie dotarła. Głowica główna bardzo fajnie zrobiona, dokładnie skręcona, flybar w zestawie. Już jest na swoim miejscu.

 

Problemy sprawia natomiast skrzynka ogonowa. Przy prawie nie napiętym pasku jakoś się jeszcze wirnik ogonowy kręci, natomiast przy normalnym napięciu - kręcąc wirnikiem głównym, słychać jakby jakieś elementy ocierały o siebie. Pasek jest na pewno poprawnie zamocowany, odpowiednio skręcony.

 

Nie mam w ogóle pomysłu, co tu zrobić, co naoliwić ( ;) ) żeby działało tak jak na oryginalnych podzespołach HK450 :( Miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja bym to rozkrecil przeczyscil psiknal wd-40 i wlazyl spowrotem

Powiedz mi w co byś psiknął tym wd40? :D W rurkę? :D

 

A jeśli już przy psikaniu jesteśmy, to co sądzicie na temat psiknięcia smarem silikonowym w łożyska? Nie spowoduje to zatarcia się ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

strejla_u, wywal ze skrzynki ogonowej rolkę napinającą bo powoduje ona przedwczesne zużycie się paska...

co do ciężko działającego napędu ogona to jeżeli masz "świeży" pasek musi się on "naciągnąć" i ułożyć...

dwa trzy pakiety i po sprawie...

możesz nasmarować delikatnie pasek i skrzynkę ogonową ale po takiej operacji będziesz musiał ciągle dbać o czystość bo cały kurz będzie się kleił do wszystkich nasmarowanych elementów co później jest dość upierdliwe... jeżeli nie zadbasz o czystość może się haczyć suwak na ogonie itp... wybór należy do Ciebie...

moim zdaniem po 2-3 pakietach wszystko się ułoży...

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

co do ciężko działającego napędu ogona to jeżeli masz "świeży" pasek musi się on "naciągnąć" i ułożyć...

Do podobnego wniosku doszedłem dziś. Znaczy się nie do tego, że pasek musi się ułożyć i naciągnąć, tylko do takiego że to wina paska ;) Wymieniłem na razie pasek na oryginalny HK-450 i problem zniknął. Dzięki za wskazówkę, myślałem, że pasek pójdzie na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę z innej beczki (ale też na temat)

 

Ostatnio walczę z ustawieniem mojego HK-450 v2 bo nie mogę sobie poradzić z wytrymowaniem ogona - jak już niby ustawię to przy następnym podniesieniu z ziemi kręci lekko w lewo, znów wytrymuję, za chwile kręci w lekko prawo, doszedlem do wniosku ze zapewne wina serwa lub za duże mam przełożenie na orczyku (za daleko uchwyt snapa od środka serwa)

 

a tak w ogole to nie kupujcie tego badziewia:

Dołączona grafika

 

zaczęło się tak mocno nagrzewać że powodowało tak dyzy pobór mocy że chyba BEC nie wyrabiał bo jak tylko nim ruszyłem to diody w Spektrum'owskim odbiorniku momentalnie zaczynały wchodzić w stan mrugania (spektrum'owcy wiedzą o co chodzi)

a jak dotknąłem serwa to nawet przez obudowę wydawało się że parzy.

 

obecnie latam z serwem HXT900 na ogonku i wydaje mi się ze po prostu słabo centruje.

 

Powiedzcie mi czy moje spostrzeżenia są właściwe i/a jeśli tak to może naprowadźcie od czego zacząć.

 

 

 

a tak w ogóle to widzę ze chyba jednak w niedalekiej przyszłości zainwestuję w takie serwo:

Dołączona grafika

 

A teraz proszę chwalić się - na jakim zestawie latacie: SERWO + GYRO w swoich HK-450 - zapewne będzie to cenną infomacją dla wielu początkujących, więc zacznę od siebie:

 

GYRO: HK401B

SERWO: HXT900

Konkuzja: wszystko działa w miarę ok, ale... problem z trymowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja latam na żyże (ale to brzmi :D) Telebee z hobbycity i na serwie GWS PARK HPX F (19 gram 0.05s), czyli na tym serwie, którego nie polecasz ;) Uważam że to serwo jest w porządku, zawsze sprawdzam temperaturę serw, pakietu, silnika i regulatora w międzylądowaniach i po zakończonych lotach (nie mam termometru, sprawdzam na dotyk) i serwa są całkowicie jest zimne, a pakiet, silnik i ESC letnie. Nie nadwyrężam zestawu, tylko zawisy i nieśmiałe loty posuwiste tyłem modelu do siebie, i jakieś tam bujanka drobne na boki - jeszcze kierunków nie opanowałem. Osobiście nie widziałem szybszego serwa od GWS PARK HPX F, ale pragnę nadmienić, że ja jeszcze mało widziałem - gustuję tylko w tanich rozwiązaniach, bo na droższe mnie po prostu nie stać, zresztą nie latam wyczynowo, i do moich zastosowań w zupełności tanie podzespoły wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strejla_u, pocieszyłeś mnie... Właśnie takie serwo na ogon mam do swojej 450-ki i już się obawiałem, że poczyniłem zakup, którego nigdy nie użyję.

 

Moja konfiguracja

GYRO: HK401B

SERWO: GWS PARK HPX F

Jak będzie się sprawować - napiszę za kilka dni, jak wszystko do kupy złożę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio walczę z ustawieniem mojego HK-450 v2 bo nie mogę sobie poradzić z wytrymowaniem ogona - jak już niby ustawię to przy następnym podniesieniu z ziemi kręci lekko w lewo, znów wytrymuję, za chwile kręci w lekko prawo, doszedlem do wniosku ze zapewne wina serwa

Nie możesz trymować serwa na ogonie za pomocą trymera w apce...

Żyrko z hh próbę trymowania z apki odbierze jako ruch drągiem czyli skręt po czym wróci do pozycji "zero" i ogon znowu Ci będzie uciekał...

wszystkie ustawienia wykonuje się poprzez przesuwanie serwa ogonowego po belce... żadnego trymowania... czasami wystarczy przesunąć serwo o 0,05mm i ogon trzyma

A teraz proszę chwalić się - na jakim zestawie latacie: SERWO + GYRO w swoich HK-450 - zapewne będzie to cenną infomacją dla wielu początkujących, więc zacznę od siebie:

I

ŻYRKO: Futaba Gy 401

SERWO: S9257

II

ŻYRKO: ASSAN GA410

SERWO:GWS PARK HPX F

III

ŻYRKO: Guai GU-365 Flybarless E-Stabilizer

SERWO: s9257

 

wszystkie zestawy trzymają dobrze ale najlepiej wypada Guai GU-365 Flybarless E-Stabilizer

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

witam

chyba musze zastosowac revo mx

revo mix stosuje się gdy nie masz żyroskopu

pozdrawiam

rafal

Coś do końca prawdą to chyba nie jest z tym revo można używać go nawet posiadając żyro - podobno :rotfl:

a co do jakości żyroskopów to prawda wychodzi dopiero gdy model ruszy szybciej do przodu :jupi: w zawisie nawet bączek sobie poradzi :jupi:

http://epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=13035&highlight=revo+mix&sid=7de7bae4181859707543b21848686b36

może to Ci pomoże...

pozdrawiam

rafal

 

ps

amaster nie dość że na Bydgoskim forum mieszasz to jeszcze tu zaczynasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.