Skocz do zawartości

Prząśniczka - Depron


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

650g do lotu? To na "dzwonku" lub EMAX'ie będzie - "Speed Prząsniczka"

Oj tak, mocy wystarczy na pewno. Dlatego warto zastosować mniejsze śmigło, po to aby nie wykorzystywać pełnej mocy silnika.

czekam niecierpliwie na oblot.

 

baxter

I tak zrobię :D . Mniejsze śmigło ? To mi akurat pasuje. A dzwonki zamówiłem obydwa 1200 i 1500 kV. Kosztuję raptem po niecałe 6 dolarów. Tak, że to żaden wydatek. Zobaczę, który bedzie lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Trochę stanąłem. Wkleiłem listwy i spływ w płaty (po długim rekonensansie znalazłem w Anglii w sklepie modelarskim klej poliuretanowy). Nie chcę płatów sklejać "do kupy", bo pomiędzy nimi będzie cały "wichajster" mocowania silnika. A silnik dopiero idzie pocztą. Jak go dostanę to dopiero będę na miarę robił mocowanie i wykańczał płaty. Jako, że w sobotę wyjeżdżam do Polski na święta to chyba do Nowego Roku nic się tutaj w temacie nie ruszy. W międzyczasie robię kopytko na przeszklenie kabiny. Jak będzie gotowe to też pokażę.

 

A tymczasem przy okazji chciałbym wszystkim złożyć najlepsze życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2010. Po modelarsku - Tylu startów co i lądowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie robię kopytko na przeszklenie kabiny. Jak będzie gotowe to też pokażę.

A nie lepiej metodą konstrukcyjną? kabina nie jest obła - wręcz płaska - więc wystarczą dwie listewki profilujące w rzucie bocznym. Do nich przyklejałbym od góry - jeden kawałek i po bokach - dwa następne - płaskie szablony grubszego "celofanu" :mrgreen: jak np. opakowania po lalkach czy jak te wstawki usztywniające kołnierzyk koszuli. Albo szukałbym cieniutką plexi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A dzwonki zamówiłem obydwa 1200 i 1500 kV. Kosztuję raptem po niecałe 6 dolarów. Tak, że to żaden wydatek. Zobaczę, który bedzie lepszy ?

obstawiam 1500kv ze śmigłem 7 cali i skokiem 3,5 -4 cale

 

dlaczego ja wcześniej tego tematu nie znalazłem :?: a teraz inną sobie robotę znalazłem, w takim razie Prząśniczka musi poczekać ale dzięki temu już będzie przetarty szlak depronowo-prząśniczkowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, życząc wszystkim odwiedzającym modelarzom i innym czytaczom Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2010.

 

No to jedziemy dalej.

 

Na warsztat poszło mocowanie płata a jednocześnie cały jak wspomniałem wcześniej "wichajster" silnika.

Materiał - sklejka 3mm.

Mocowanie płata odbywa się w ten sposób, że w głównej wrędze są odpowiednie szczeliny w które wpasowane są wypusty całego ustroistwa i przed silnikiem całość skręcona śrubą poliamidową. Myślę, że nie ma co więcej pisać. Na załączonych fotkach wszystko widać.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Śmigło tak jak wcześniej koledzy radzili przyciąłem do żądanego rozmiaru i z 9/5 wyszło 7,5/5.

I tu chciałbym podzielić się z Wami pomysłem jaki wpadł mi do głowy na dokładne przycięcie (przyfrezowanie) śmigła. Może to żadna nowina, ale sam na to wpadłem to piszę. Przyrząd bardzo prosty i bez zbędnego komentarza. Fotka też wszystko wyjaśnia.

 

Dołączona grafika

 

Uruchomiłem również silnik.

Na tym śmigle przy pakiecie 3 celowym model chce wręcz polecieć bez płatów :shock:

Zastosuje chyba napięcie 7,4V. Zobaczę, który będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płat oklejony - Folia Solarfilm z klejem - do depronu, styropianu i wszelkich innych pianek nadaje sie doskonale.

 

Dołączona grafika

 

Polutowałem również instalację elektryczną i wstępnie oceniłem wagę.

 

Dołączona grafika

 

597g. Chyba nie jest źle :wink:

Dojdzie jeszcze odbiornik AR500, trochę folii na znaki rejestracyjne, kabinka. I to wszystko trzeba będzie jakoś składnie umocować w kadłubie bacząc na prawidłowe wyważenie. Wstępnie zauważyłem, że środek ciężkości ładnie wypada w okolicach dźwigarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztat poszła kabinka.

Kopytko wykonane ze zwykłej sklejki gospodarczej, poklejone poliuretanem.

 

Dołączona grafika

 

Wsadziłem do butelki PET (musiała być duża 3 litrowa) i przy pomocy opalarki do farby naciągnąłem plastik, po czym obciąłem nadmiar i przeszklenie gotowe:

 

Dołączona grafika

 

Następnie musiałem wykonać wnętrze kabiny. Całość z depronu pomalowana farbami akrylowymi artystycznymi z tuby. Białe paski imitujące ramę kabiny to Solarfilm z klejem. Ze względu na pomieszczenie baterii pod kabiną fotelik pilota wyszedł dość wysoko, ale efekt jest lepszy niż widać by było wyposażenie elektryczne.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozostało zamontowanie odbiornika, wyważenie modelu i oczekiwanie na wiosnę i ładną pogodę na oblot.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, za słowa uznania, ale nie jest to tak do końca. Na fotkach pewnych niedoróbek nie widać. Gdybyście zobaczyli model na żywo ? ? Nic wielkiego.

Sam nie jestem bardzo zadowolony.

Robota Henryka i jego RWD6 1:3 to jest majstersztyk !!!

No, ale kwintesencją mojej pracy będzie jeszcze lot. Jeżeli model będzie latał to wtedy będę w jakimś stopniu zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.