Jump to content

zerwałem antene


Vertigooo

Recommended Posts

Witam.

Mam odbiornik corona RP6D1 ale ostatnio zerwała się antena jakieś 15cm od odbiornika kabel przerwał się o ostrą krawędz modelu teraz antena ma 93cm niewiem ile ma orginał dlatego piszę ten post czy wystarczy że dobrze oplącze drucikami te odrewane kawałki wtedy nie zmieniła by się grubość anteny. Póki co tak zrobiłem wszytko ładnie się trzyma miejsce łacznie okleiłem taśmą wszystko się dobrze trzyma boję się ile stracilem bo wcześniej też kawałek został ścięty śmigłem. :D

W razie co pojde do babci i wezmę starą myszkę kable sygnałowe powinny się nadać jeśli mają taką samą średnice.

Link to comment
Share on other sites

Idź do dowolnego elektronika i poproś go o przylutowanie w odbiornika kabla o takiej długości jak te co połączyłeś. Lutowane kable to kiepski pomysł.

Będzie działać ,ale gorzej niż oryginał, a koszt takiej usługi to nie więcej niż 20zł. .

Link to comment
Share on other sites

Kabelki od myszki, to marny pomysł, mają mniejszy przekrój, cienką delikatna izolację, często są marnej jakości. Co do długości anteny, to w odbiorniku lepiej dłuższa od oryginału, niż krótsza.

PP

Link to comment
Share on other sites

Swift, Właśnie nie. Gdzieś w jakimś programie w tv było jak obliczyć optymalną długość anteny odbiorczej. za krótka działa tak samo źle jak ta za długa. Z tego co się orientuje( a mogę się mylić) to długość anteny przy odbiornikach to średnio 100cm. Vertigooo, poszukaj w internecie na temat twojego odbiornika gdzieś na pewno jest napisane coś o długości anteny. Zawsze możesz zapytać w modelarskim czy mogli by ci podać długość anteny
Link to comment
Share on other sites

Na każdym swoim nowym odbiorniku naklejam kawałek białej folii i markerem piszę długość anteny a następnie zaklejam folią transparentną. W zasadzie nic nie jest w stanie tego ruszyć. Na tej podstawie wiem, że różne odbiorniki mają różne długości anten. Moje na 35MHz mają od 99 do 101 cm. Jak wymienisz na metrowy kawałek o przekroju 0,5mm kwadrat, powinno być dobrze - ja w jednym wymieniałem i nie ma różnicy w zachowaniu. Najlepiej jak będzie to linka z bardzo drobnych drucików i w bardzo miękkiej izolacji. Można kupić na metry w sklepie z częściami elektronicznymi a w punkcie naprawy RTV Ci wlutują.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Właśnie widzę. Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc jutro oddam do serwisu aparatów kamer cyfrowych itp podbno sa najlepsi w mieście ale wstepnie patrząc obudowe będzie trzeba rozciąć no ale trudno wkońcu to konieczne. Odbiornik na nowej antenie oblatam na moim starym modelu.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Meteor: jak wyliczyłeś te 104 cm dla 35MHz? Zakładając, że wewnątrz odbiornika nie ma dodatkowego układu dopasowania to wg mioch obliczeń mocno się walnąłeś z długością.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mareq napisał/a:

Meteor: jak wyliczyłeś te 104 cm dla 35MHz?

 

Miało być 107 Jest to 1/8 dł. fali dla 35Mhz.

To w koncu ile ma cm antena w Coronie RP6D1?

Wszyskie obiorniki 35MHz Graupnera ktore mam maja 100cm,rozumiem ze 107cm maja Corony :shock:

Link to comment
Share on other sites

Tak dla porządku. Pasmo 35 MHz to 34,995 - 35,225 MHz, co daje przedział długości fali od 8,573 do 8,517 metra. Czyli mamy ok. 6 cm różnicy i aptekarskie wyliczenia długości anteny odbiornika trochę w łeb biorą. Współczesne odbiorniki superheterodynowe, maja antenę dołączaną do obwodu w.cz. za pośrednictwem transformatorka, o dosyć małym sprzężeniu, co czyni obwód wejściowy niezbyt wrażliwym na zmianę długości anteny w zakresie paru centymetrów. Najlepiej zapewne wymienić antenę na dokładnie takiej długości co fabryczna, bo z taką odbiornik był fabrycznie strojony. Nie mniej parę cm różnicy będzie bez znaczenia. Doświadczenia kolegów latających FPV, dowodzą, że przedłużenie anteny poprawia nieco jakość odbioru, nigdy nie psuje.

PP

Link to comment
Share on other sites

To w koncu ile ma cm antena w Coronie RP6D1?

Nie wiem ile ma. Najlepszy zasięg uzyskiwano na 214cm - 1/4dł fali. Przy lataniu FPV jest to bardzo ważne aby zasięg RC był jaknajwiększy. A do normalnego użytku 107cm.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.