Skocz do zawartości

Hitec Eclipse 7 czy Graupner mx-12


BartekS

Rekomendowane odpowiedzi

Z Hitec-iem miałem to samo co motyl. Rozwaliłem nim kilka modeli i przez większość czasu użytkowania spędził na reklamacji. Podczas 90% lotów było wszystko super.Czasem jednak zaraz po starcie model tracił zasięg(nie zależnie od odbiornika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Jerzy Markiton

Miałem możliwość pobawić się Aurorą, tzn: potrzymać w łapach. Gdybym teraz potrzebował zmienić radio i miał pieniądze i doświadczenie z 9X II i 9303 - to kupiłbym Aurorę ! Gdybym miał jeszcze więcej pieniędzy - kupiłbym MX-22. Dla wyjaśnienia - jestem zwolennikiem kompaktów, nie przepadam za pulpitami !

Celem uniknięcia nieporozumień: MX - 12 i 16 też miałem możliwość się pobawić.....Zaczynałem od Pilota 2, przez 4, potem 2 swoje samoróbki na podstawie podręcznika Wojciechowskiego, Signal-a,Grunding Varioton/Variophon, Webrę AM, Simpropa Alfa Contest, Supronara, Webrę FMSI, Sanwę, ACE, JR AM, MC-10, 12, 15... 9X I - wyliczać dalej ?

Jasne, każdy ma swoje(?) zdanie, swoje potrzeby i przyzwyczajenia..... i swój portfel. Jeżeli masz w nim 500 zł - to patrzysz przez ten pryzmat ! Tylko litości: proszę mi nie wmawiać, że MX-12 to najlepszy wybór ! Za 500 zł tak ale za 550 ??????? Przepraszam wszystkich Fanów MX-12 - to jest fantastyczne radio, dla początkujących, w klasie powiedzmy - do 300 zł? - to tak przez analogię do tego co oferuje Hobby King za 60$ ! I wierzę, że Marcin (Motyl) miał kłopoty z Hitec-iem i więcej po niego nie sięgnie ! Mieliśmy ich w modelarni z 5 szt i "0" problemów. Przyszedł czas, chłopcy z nich wyrośli, zmieniły się Ich potrzeby i status materialny - to się zmieniło. Radio oczywiście.. !

Będę wdzięczny za rzeczowe przedstawienie wyższości MX-12 nad Hitecowskim np: X-5. Argumenty typu: designe, wyświetlacz...proszę sobie darować. Moim zdaniem - jest współczesnym następcą X-5. Jeśli weźmie się pod uwagę z 12-15 lat różnicy wieku - to tak delikatnie mówiąc, Graupner nas, klientów, chyba zlekceważył ??

Do niedawna myślałem podobnie, jak Kamyczek. Kupować najbardziej na wyrost, bo nie wiem co będę potrzebował za 2 lata. Przy dzisiejszym postępie elektroniki radziłbym się zastanowić. Nim dorośniesz i wykorzystasz WSZYSTKIE możliwości Twojego radia - na rynku pojawią się już 2 następne generacje i znowu jesteś do tyłu !!!!

- Jurek

 

Meteor - miałeś go w ręce ? Pytam, bo jest intrygujące w kontekście ceny lecz opis na stronie dość enigmatyczny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór nadajnika powinien zaczynać się od tego ze w sklepie biorę nadajniki w garśc i sprawdzam czy leży mi w" łapkach" a potem czy nie 'daje 'po oczach jak spełni oba te warunki to mozna zastanawiac się co dalej. Wziąłem Eclipse w rece i stwierdziłem że nie dla mnie .nie mam tak dużych garści zeby to trzymać :D a po oczach daja te pseudo chromy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

3 rok latam na 9303 - naprawdę jestem zadowolony, ba , szczęśliwy.... Dziś latałem na hali Hobby Kingiem - kurcze blade, nic mu nie brakuje !! Słowo harcerza !!

Buwi - jeśli odebrałeś to do siebie, sorry, nie było moim zamiarem.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od Flash 5x, do tego dokupiłem drugi taki sam ale używany. Oba sprawowały się zacnie przez rok, poźniej dorosłem do następnego etapu i tu miałem wybór Eclipse - MC19. z przyczyn finansowych wybrałem Hiteca. Tłumaczyłem sobie że miksery mają te same, Hitec sprawował się nieźle, a przecież nie muszę płacić kupę kasy za firma i kilka mało znaczących udogodnień, za zaoszczędzoną cenę ( w 2006r była to relacja cenowa 900/1750) mogę się pomęczyć z mechanicznym ustawianiem modelu.

 

Niestety życie nauczyło mnie że kto kupuje tanio kupuje dwa razy i po przygodach opisanych wcześniej w sierpniu stałem się szczęśliwym posiadaczem MC19, a moja radość trwała tylko do października, kiedy to wracając z Ochodzity nadajnik mocno ucierpiał, ale już jest OK.

 

Fakt mam kolegów którzy latają na tym Eclipse, ale ja się sparzyłem i jeśli porównujemy 2 konkretne aparatury : Eclipse - MX12 to zawsze wybiorę Graupnera.

 

Jeśli miał bym porównywać Optica i MX12 to stawiał bym na Hiteca, bo ma kilka funkcji więcej niż Graupner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteor - miałeś go w ręce ? Pytam, bo jest intrygujące w kontekście ceny lecz opis na stronie dość enigmatyczny !

Tak, jakość plastiku może nie powala na kolana, ale drągi chodzą przyzwoicie. W zasadzie nadajnik ten bardzo przypomina wyglądem JR X-3810, którego posiadam. Myślę że ten nadajnik jest lepszy od Eclipsa 7. Miałem 2 nadajniki hitec'a i oba się popsuły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Wygląd ma dla mnie mniejsze znaczenie, bardziej interesuje mnie oprogramowanie. Jak w Hobby King z wyświetlaczem czy coś do czego jesteśmy już przyzwyczajeni ? Fazy lotu ma ?

Dedykowane miksery czy tylko wolne ?

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Eclipse 7 od ok 3 lat. Były chwile, że chciałem ją spalić na stosie, ale zawsae dawałem jej kolejną szansę. Wizyta w RIKU nie potwierdziła żadnych wad. Ale tutaj nie będę wyrażał swoich myśli na ten temat.

Myślę, że pojawiła się na rynku wadliwa seria, do której nikt się nie przyznał.

Mniej problemów miałem z 6-kanałowym odbiornikiem E-sky niż z oryginalnym 8-kanałowym Hitec'a z podwójna przemianą.

Miarka sie przebrała jak moja Katana na wysokości ok 100m zaczęła pikować w dół.

Teraz mam moduł ASSAN'a , problemy zniknęły i mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwym posiadaczem Eclipse 7. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Czy lepsza od Eclipsa to nie wiem. W instrukcji imax-a nie znalazłem żadnych śladów wyższości ale też faktem jest, że nie bardzo jest jej co zarzucić ! Może kiedyś dostanę ją do ręki i skonfrontuję wyobrażenia na podstawie instrukcji z rzeczywistością. Z modułem Corony czy Asana faktycznie staje się alternatywą sprzętu średniej półki. Do tego za 150$ (z Asan-em)?

W tym kontekście MX-12 czy Optic musiałyby znacznie zejść z ceną, żeby znaleźć nabywcę. Pozdrawiam

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.