Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

edit: kill3ro92 strasznie ciezka ta obudowa kamery...

tutaj chyba nie da się nic specjalnie zrobić?

 

Wyczytałem, że najlepiej latać na kanale 15-stym u mnie wypada to na literkę E, lecz poza kanałem 3/4 na reszcie przez ekran przechodzi jak by fala z czego może to wynikać?

Ten kanal byl podany jako kanal sprawdzony przy jednym z zestawow video, nie zaklocajacy aparatury 2.4. Rownie dobrze mozna (i wypada) potestowac na innych kanalach i z wlaczonym rc zrobic testy zasiegu. Z reguly problemy są z zasiegiem rc a nie video - sterowanie jest najwazniejsze, wizje latwiej odzyskac po chwilowym blackoucie.

 

Kamere mozna zawsze wyjac z obudowy i zrobic swoją - twarda balsa/sklejka. Jakies 60g do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli grabber obsługuje Windows 2k, XP i Vista to sterowniki pod W 7 mogę ściągnac z netu? Wcześniej Diem napisał:

 

Ajajaj, tylko kwestia sterownikow.

Jesli mogę z netu to szukac pod jakaś fachową nazwą czy np sterowniki do EasyCup lib videograbber'a? Pytam bo mogę na miejscu w 3city kupić ale jeden obsługuje tylko własnie W 2k, XP i Vista. Na opakowaniu drugiego zestawu nie ma w ogóle informacji o oprogramowaniu. Oba różniły się jedną(czy więcej?) wtykami. Tu rodzi siekolejne pytanie:

Płyta EasyCap'a to tylko program do obróbki filmu czy własnie te sterowniki + obróbka filmu? znaczy wkładam płytę instaluję jak każdy program i.. no własnie. Teraz w narzedziach kąpa muszę coś wyszukać by widzieć obraz z kamery czy to automatycznie po wgraniu sterowników? Samo podłaczenie - ten sam wtyk video, który włączałem do TV teraz łączy się z jednym z wtyków Easy ? Sorki, że tak pytam ale próba nie na moim laptopie więc szczególnie muszę uważać.

Kolejna sprawa sprawa to pomiar zasięgu; rozumiem, że bez włączonego nadajnika i odbiornika RC mija siez celem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z obiektywem nie jest przykręcany do płytki kamery tylko do obudowy.

 

Wracając do kanałów na 4 którym robiłem testy na ziemi było ok. 400 m zasięgu rc i video, dalej nie szedłem a dziś podczas pierwszych prób ok 150m od bazy na wysokości 20-30m straciłem kontrole odzyskałem robiąc krok do przodu zabrakło metra żeby wyciągnąć, model zawadził podwoziem głównym co skutkowało jego oderwaniu do wymiany cały spód samolotu do tego zgiąłem łącznik z rurki o jakieś 30 stopni na szczęście video bez uszkodzeń

 

Za głupotę się płaci nie sprawdzałem zasięgu na innych kanałach kierowałem się jakością obrazu co pewnie przyczyniło się do kraksy.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kanałów na 4 którym robiłem testy na ziemi było ok. 400 m zasięgu rc i video, dalej nie szedłem a dziś podczas pierwszych prób ok 150m od bazy na wysokości 20-30m straciłem kontrole odzyskałem robiąc krok do przodu zabrakło metra żeby wyciągnąć, model zawadził podwoziem głównym co skutkowało jego oderwaniu do wymiany cały spód samolotu do tego zgiąłem łącznik z rurki o jakieś 30 stopni na szczęście video bez uszkodzeń

Nie bardzo rozumiem problem zakłóceń. Latasz na 2.4 a nadajnik masz na 1.2 Mhz i występują jakieś zakłócenia? Może oddal nadajnik wideo od odbiornika. Ciekawi mnie Twój problem bo niedawno kupiłem taki sam nadajnik u tego samego gościa. Będę podłączać wszystko na dniach - jak dojdzie kamera. Tylko, że u mnie nadajnik i odbiornik będą w odległości ok 40 cm. Czy demontowałeś obudowę nadajnika? Czy nie myślałeś nad odchudzeniem anteny? Moim zdaniem antena jest za ciężka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker pozniej dalem Ci linka do easycapa na ktorym pisalo "vista" ;) Po prostu zamow z allegro, i tak chyba najtaniej wychodzi.

Na plycie znajduja sie sterowniki do easy capa oraz program - ulead video studio przewaznie. Jak zamowisz i zainstalujesz to bedziesz wszystko wiedzial ;)

 

 

 

 

kill3ro92 no to jesli obiektyw jest do obudowy to juz zonk...

 

Pamietajcie... najważniejszy jest zasięg RC, to macie sprawdzac głównie przy testach odleglosciowych - video żadko kiedy jest ogranicznikiem, gdy pojawia sie zakłócenia to po prostu zawracamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik wyciągnąłem tutaj oszczędziłem sporo, wtyczkę jack zastąpiłem dolutowanymi bezpośrednio do płytki kablami od serw, oryginalny kabel kamerki też zastąpiony co do antenki to jak dostane gdzieś gniazdo to postaram się zrobić własną jak tylko znajdę rozpis częstotliwości dla poszczególnych kanałów.

 

W docelowej platformie Zagi postaram się wszystko maksymalnie oddalić, w spaliniaku odbiornik leżał prawie pod nadajnikiem odległość 10cm (odbiornik od Turnigy 9x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem problem zakłóceń. Latasz na 2.4 a nadajnik masz na 1.2 Mhz i występują jakieś zakłócenia?

Ja latałem na Spektrumie, Futabie i Turnigy na 2.4Ghz, podczas testów zasięgu Spektrum wypadł rewelacyjnie, 3km zasięgu w linii prostej! Po włączeniu nadajnika AV na 1.2Ghz oddalonego o 70cm zasięg RC rwał po 1,4km, a przy 1,6km nie łapał zupełnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker pozniej dalem Ci linka do easycapa na ktorym pisalo "vista" Po prostu zamow z allegro, i tak chyba najtaniej wychodzi.

Na plycie znajduja sie sterowniki do easy capa oraz program - ulead video studio przewaznie. Jak zamowisz i zainstalujesz to bedziesz wszystko wiedzial

Qrcze :!: wiem, że dla ciebie i innych obeznanych to setny raz o tym samym mowa ale zadałem konkretne pytanie. tą ostatnią odpowiedzią niczego mi nie wyjasniasz, a wprost przeciwnie.

Czy mając EasyCa video grabber pod Windows 2000, XP i Vista obsłużę Windows 7 czy nie :?:

Problem w tym, że z Allegro nie nadeszło i nie nadejdzie do jutra, a u mnie w mieście znalazłem dwa zestawy, z którego tylko na jednym było podane, że obsługuje 2000, XP i vista.

Teraz niejako Diem potwierdzasz, że jak ma Vistę to i 7 obsłuży? A może tylko z rozpędu napisałeś tak :?: Teraz zapominamy o linku który podałeś, jesli vista wystarczy to jutro kupię tego grabbera. Na konkretną odp mam bardzo mało czasu dlatego proszę o max skupienie i udzielenie mi bardzo jasnej odpowiedzi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsłuży, przecież napisałem że EasyCapa idzie zainstalować pod Windows 7 czego ja jestem koronnym przykładem ;) Jak będą problemy to może to nawet wytłumaczę na obrazkach :)

_________________

www.rcclub.eu - modelarstwo zdalnie sterowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Fokker, tu juz chyba skroty myslowe informatyka :) Jakiegokolwiek EasyCapa nie kupisz ten bedzie dobry. Gdyby jakims przypadkiem nie chcialo dzialac na viscie to wystarczy ze ktorys z kolegow tutaj udostepni Ci swoje sterowniki (pliczek jest malutki, kilka megabajtow).

 

Emzet - to roznie bywa, ostatnio kolega na spectrumie spadl po 50m... a mial zrobiona instalacje odklocającą itd. Nie zrobil tylko testu zasiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiegokolwiek EasyCapa nie kupisz ten bedzie dobry. Gdyby jakims przypadkiem nie chcialo dzialac na viscie

Ludzie!!! no ja nie wytrzymię :twisted: :mrgreen: Co znaczy jakiegokolwiek nie kupię? W sklepie elektronicznym facet pokazał mi dwa oakowania; na jednym były podane wymogi systemu własnie owy Windows 2000, XP i Vista, drugie opakowanie nie podawało. Ja nie mam systemu Vista :!: W laptopie brata i kolegi zainstalowany jest Windows 7 - nawet nie pytajcie mnie czy 32 czy 64( edit - brat ma 64) więc nic nie mówmy o Viscie. Natomiast na moim kompie jest Windows XP.

By nie było już jakichkolwiek watpliwości zadam jeszcze raz pytanie :

Czy grabber obsługujący Windows 2000, XP i Vista będzie działał również na Windows 7

Strejla_u widzę co napisałeś, nie odpisałeś tylko na moje zapytanie czy zadziałał u Ciebie grabber nie przeznaczony na 7 czy chodziło tylko o to, że nie miałeś kłopotów z instalacją na 7 tego przeznaczonego na 7. Ok 14 strony piszecie o kłopotach instalacyjnych. Więc jeszcze - ostatni już raz odpiszcie na pytanie wytłuszczone...very ocień praszu !!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, dziś dysponuję tylko 4chanel USB DVR. Wszystko się zainstalowało, obraz mam tylko nie wiem jak to nagrać, jest odpowiedni odnośnik ale nic... Zainstalowało siena kompie jako multiviewer jesli to coś wam mówi. Idę teraz na plaze badać... ;D

 

EDIT: zapomniałem zapytać - przy instalacji pojawił siekomunikat, że program niezgodny z Microsoft i po zainstalowaniu albo w przyszłości mogą być kłopoty. Mogłem zakończyć instalację lub instalować dalej co uczyniłem. Wcześniej ktoś pisał o tym komunikacie - czy jest sieczym przejmować czy faktycznie mogą być kłopoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diem, super temat!

Opisywany sprzęt na doskonały początek zabawy w FPV.

 

A co najważniejsze postawiony sobie cel i chęć realizacji :) Wszystko za sprawą grupy "Black Ship" :)

 

Film

 

Temat przeczytany od pierwszego do ostatniego posta z następującym skutkiem...

 

Kamera Sony 540, 2,8mm zamówiona.

Wybór padł na RX/TX FOX 800, mam nadzieję że jest to dobry wybór.

 

Odczyt obrazu:

EasyCup + laptop 12"

 

Jako platforma: Easy Glider Pro

 

Jeżeli zabawa mnie wciągnie to stawiam na gogle i rekreacje z "long reńdżem" :) i zmieniamy temat na "FPV dla orłów"

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru, bdb zestaw. Spedzilem caly sezon z EG fpv, mozna sie rozkoszowac widokami, a i poszalec sie da. FPV na prawde wciaga wiec mozesz juz zbierac na gogle.

 

Scene z filmiku ktory podales wykorzystalem rowniez podczas konkursu na najlepszy filmowy edit fpv, pojutrze wyniki:)

 

 

Korzystajac z okazji.... chcialbym poinformowac ze pod koniec maja kolejny zlot FPV. Juz wszystkich serdecznie zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najwazniejszy parametr wybierając monitor podglądu? Oczywiście oprócz kasy :devil: Tu kilka typów:

7cali

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220701845387&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

4,3 cala

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320617356693&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

4,3 cala

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320616277577&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

3,5 cala

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320454466549&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Wydawałoby się, że brać należy tę 7calową ale ... no własnie czy jest jakies ale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.