Skocz do zawartości

Turnigy 9X - nowy firmware: RadioClone


rafit

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ma być...

Trymery zapamiętują ustawienia po 3 sekundach od ostatniej zmiany (zapis do eepromu).

Wychodząc z jakiegoś podmenu przywracasz konfigurację modelu z trymerami włącznie....

 

Rozwiązania:

- nie grzebać w trymerach jak chodzisz po menu ;) (Przecież tak chyba nikt nie trymuje modelu chodząc po menu? Od tego jest centrowanie serw)

- wcisnąć "Zapisz" przed wyjściem z menu

- poczekać >3 sekundy po przestawieniu trymerów zanim wciśniesz EXIT. Wtedy nowe wartości trymerów zostaną zapisane.

 

PS. Nie latamy z włączonym menu - to bardzo spowalnia aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

- nie grzebać w trymerach jak chodzisz po menu ;) (Przecież tak chyba nikt nie trymuje modelu chodząc po menu? Od tego jest centrowanie serw)

 

Muszę przecież spróbować, czy ustawiłem trymery właściwie (to chyba jedyna nieintuicyjna dla mnie właściwość softu) :) nagminnie ustawiam "na odwrót".

 

PS. Kiedy nowy oficjalny FW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem programator. Posiada dodatkowe złącze NC, którego tutaj nie widzę w schematach. Czy powinienem się nim przejmować, czy zwyczajnie nie podłączać go do niczego i zaprogramować nadajnik z pominięciem tego złącza?

 

Tak wygląda schemat wyprowadzeń w moim programatorze: Dołączona grafika

Shot at 2012-07-28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie po bardzo długim czasie oczekiwania (ciekawe czy ktoś jeszcze został...) dostępna jest nowa oficjalna wersja 0.080. (Do pobrania ze strony projektu - patrz 3 post)

 

Zmian sporo. Z istotniejszych - dzięki mobilizacji od mkrawicz wreszcie udało się znaleźć błąd widmo który umykał mi od dawna, a mógł spowodować uszkodzenie konfiguracji modelu...

 

Przebudowałem obsługę trymerów. Teraz ustawienie toru radiowego jest kluczowe dla działania radia (ale nie musicie się tym przejmować, ponieważ ustawienia domyślne powinny być prawidłowe dla większości z was). Sygnał jest obecnie obcinany do wartości min/max ustawionych w konfiguracji toru radiowego.

 

Zmiany nastąpiły również w wizualizacji. Ta z menu MODEL (Wizualizacja PPM) pokazuje teraz wyjście PPM (czyli z trymerami i rewersami). Stary typ wizualizacji ciągle jest dostępny w menu POSTAWY->Wizualizacja

 

Wprowadzone poprawki do mikserów opóźniających powinny też ułatwić ich stosowanie (powinny obecnie działać prawidłowo nawet jeżeli są zupełnie wyłączane na pewien czas).

 

Więcej informacji w 3 poście tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje radyjko czeka na nową wersję.

 

Czy wgranie nowej wersji pozwoli poprawnie odczytywać i używać wcześniej skonfigurowanych modeli ?

Trochę się przy nich nakonfigurowałem ;-)

Kiedyś miałem taką niemiłą przygodę z er9x - skusiła mnie nowa wersja a potem pół nocy plułem sobie w brodę, bo na sobotę zapowiadali bajeczną pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz model z pamięci na kartę SD, a będzie bezpieczny ;) To jedyny model który możesz stracić podczas wgrywania nowej wersji (o ile go nie zapiszesz na kartę SD!)

 

Format konfiguracji modelu nie zmienia się już od dawna, musiałbyś mieć strasznie starą wersję aby nie można było wczytać modelu. Nawet jeżeli by tak było... to przecież zostały zapisane na karcie SD i można wrócić do poprzedniej wersji firmware.

 

Wersje plików są już kompatybilne bodaj od wersji 0.044 (o ile mnie pamięć nie myli).

 

To co stracisz to konfiguracja globalna:

  • - kalibracja drążków
  • - przypisanie trymerów do drążków (o ile zmieniałeś)
  • - ustawienie ilości kanałów w konfiguracji radia
  • - czas dezaktywacji podświetlenia
  • - opóźnienie karty SD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto mam już wersję 0.080.

Upgrade przeszedł zgodnie z oczekiwaniami.

Model który był aktualnie w pamięci - z tej pamięci się wykasował.

Modele z karty SD wczytało się poprawnie.

 

Kalibracja drążków, konfiguracja radia - i wszystko działa.

 

Dzięki rafit - kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jaka może być przyczyna, że nie mogę przestawić punktu krzywej w osi X.

Mikser 2 poziomu

Zdaż mi się też, że krzywa 5-cio puktowa ustawiona i sprawdzona po wyłączeniu i włączeniu się rozwala

post-7395-0-44210100-1360252366_thumb.jpg

i nie mogę nic zrobić z tym rozwalonym 4 punktem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zauważyłem u siebie też problemy przy mixerach - krzywych ( na pierwszym poziomie )

Mam ustawione 3 takie mixery i po ich dodaniu ( prawdopodobnie ) po dodaniu jeszcze kilku drobiazgów ( mixery, punkty na wyświetlaczu ) - konfiguracja modelu się rozlatuje.

 

Mixery krzywych bardzo proste - 2 punkty: 0, 50

 

Czy ktoś się z tym już spotkał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.