Skocz do zawartości

Co to za wyraz półmakiety?


kaczma2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

I ta płlitrówka do niego w połowie wypita, czy w połówie pusta?

A pomyśleć tylko, że problem wziął się z półmakiety... Chyba zacznę robić wyłącznie makiety /te z dwóch półmakiet do kupy sklejane/ i będzie po problemie. To jedyne sensowne wyjście. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Chuck Norris bierze rozbieg z półdystansu , aby z półobrotu w pół wyskoku po pół flaszki jabola w pół truskawkowego i w pół malinowego zobaczyć pierwszą i drugą połowę lotu PÓŁMAKIETY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Pawle, mam poważne wątpliwości czy ktokolwiek z piszących przez te 4 strony studiował kiedykolwiek lub studiuje aktualnie polonistykę np. na Najwyższej Szkole Pedagogicznej, że o jakimś uniwersytecie nie wspomnę. I tym samym nie każdy musi wiedzieć , co to takiego ten "neologizm" i tego , że w języku polskim taki wyraz w ogóle istnieje. A mi się też nie chce sprawdzać w tej chwili, co też on takiego dokładnie znaczy, choć wiem, że istnieje. Ważne , że temat z przedrostkiem "pół" został chyba dogłębnie wyeksploatowany. :roll: I niech tak zostanie. Do następnego razu, kiedy znowu wyraz "półmakieta" nijak nie będzie komuś pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta was zmuszę niejako ...

 

Neologizm (z gr. νεος + λογός – nowe słowo) – środek stylistyczny; nowy wyraz utworzony w danym języku, aby nazwać nieznany wcześniej przedmiot czy sytuację lub osiągnąć efekt artystyczny w utworze poetyckim.

 

Mnie tego uczyli w gimnazjum ...

 

PS. polonista ze mnie żaden :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.