Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. :) Mam pytanko, w związku z tym że właśnie ukańczam extrima. :D Mam do niego serwa hs 55, odbiornik HFS-05MG, regulator jeti 18A, akumulator KOKAM 1500mAh 20C, i silnik RAY C2836/10. Przypuszczam że gotowy będzie ważył około 550g. Więc czy ten silnik według was pociągnie go w zawisie :| , czy da sobie rady :?: Bo jeśli nie to lepiej odrazu pomyśle nad jakimś mocniejszym :twisted: silniczkiem i regulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ext1lg0.jpg

w640.png

 

ext2fu0.jpg

w640.png

 

ext3as1.jpg

w640.png

 

tu zdjęcia.

Co do silnika, to nawet nie wiem jaki to, wyjąłem go z depronowej extry330 o niemal identycznych wymiarach i wadze, gdzie śmigał śmiało. śmigło chyba 9x4,7 a regulator 30A Himodel.

 

jesli chodzi o oświetlenie, to trochę nie warto było, robiłem je parę dni, wydałem chyba 80zeta na diody, a nie wyglada jak chciałem. Ponadto, nie wiem czy akurat model do extremalnej akrobacji powinien latać w nocy, raczej jakieś spokojne trenerki. Ale zobaczymy w praniu, minusem jest że ogon ciemny, i folia metaliczna sporo zabiera światła. W teorii miało być lewe skrzydło czerwono-białe a prawe zioleono-niebieskie. Jak wyszło, widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.

 

Jako, że dziś efekt mojego "sklejactwa" w postaci "latactwa" nazywanego exTRIM, miał swój debiut na niebie połączony z moim debiutem w roli pilota akrobata, z czystym sumieniem mogę zamieścić jego zdjęcia. Wykonane, co nader ważne po oblocie:).

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f69fe2a79435a736.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a4404f8edd458ddd.html

 

Korzystając z okazji, chciałem podziękować wszystkim, którzy skutecznie odradzili mi naukę latania tym modelem.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe tubki na niewiele wystarczą ... to zaledwie kilka kropel. Na początek wystarczy ale radzę kupić buteleczkę rzadkiego CA. Gesty wolniej wiąże.

Najlepiej składa się elementy na sucho a potem zalewa rzadkim CA. Balsa szybko wciąga i natychmiast klej wiąże.

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie :shock: niepoliczłem do konca ale nie chce mi sie czekac za dostawa juz mi sie rece rwa a idzie weekend :P to bedzie moj pierwszy model zbudowany przez siebie mam nadzieje ze nic nie pokrece :D

ps przepraszam ze nie ma polskich znakow ale trzymam na kolanach mojego synka i daje mu mleko :D

jak przyjdzie zonka to zabieram sie do pracy

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odezwałeś się w temacie extrim-a to rozumiem, że zaczynasz właśnie ten model. Nie jest trudny ale na początek tez bym go nie polecał.

Zanim skleisz ...... poskładaj zawsze troche wiecej części "do przodu" unikniesz niespodzianek :-)

Powodzenia i wrzuć zdjęcia jak Ci idzie.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

Obrazek

 

waga 702 g z pakietem 1800, trochę doszło wagi na oświetlenie i rozpórki w skrzydłach. Jeszcze nie latany.

 

Moge wiedzieć po co te rozpórki bo mój bez rozpórek wytrzymywał sciany na pełnym gazie w płaski korek tez wchodziłem z pełnego gazu po kilkunastu beczkach i model sie trzymał znakomicie. Przy 700g tak jak Ci wyszło to juz nie bedzie ten Extrim co przy 600g i mniej widziałem kilka sztuk pow 700g i do lądowania podchodzłiy jak pociski a o 3D mozna było zapomniec jedynie podstawowa akrobacja

 

Witam

mam już prawie całego extrimka złożonego chciałbym wam przedstawić fotki tylko podpowiedzcie jak? przez jakąś stronkę?

 

Wchodzisz na www.fotosik.pl ładuejsz zdjecie i wyswietlają Ci się kody kopiujesz kod z miniaturka na forum lub z wymiarem 500 na forum i wklejasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie poradziłem z tymi fotkami:)

Więc to jest pierwszy wieczór budowy :) w sumie to od 17.00 do 22.00 :)

IMG_0323.JPG

 

 

 

 

IMG_0324.JPG

IMG_0325.JPG

IMG_0326.JPG

 

IMG_0328.JPG

 

IMG_0327.JPG

To już drugi dzień w sumie tylko 3 godzinki.

IMG_0329.JPG

IMG_0330.JPG

No i ostatni dzień :)

Podstawowej budowy.

IMG_0331.JPG

IMG_0332.JPG

IMG_0333.JPG

IMG_0334.JPG

IMG_0335.JPG

IMG_0336.JPG

IMG_0337.JPG

IMG_0338.JPG

 

 

Do dalszej budowy potrzebował bym troszkę waszej pomocy mam kilka pytań:

 

1) jak mocujecie kabinkę nie chodzi mi o owiewkę (przychodzącą na skrzydło) 7 zdjęcie.

2) jak oklejacie ten model musi być cały złożony czy elementami lotki , skrzydła , kabina , itd.?

3) jak mocujecie cięgna do lotek na ogonie i skrzydłach.

4) skrzydło do kadłuba jest przykręcane i wciskane w kadłub czy też dodatkowo wklejacie je?

 

Będe wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinka(oszklenie) przykręcana na małe wkręty (ja użyłem ze śmigłowca Walkera).Element ze sklejki 0,6 mocujący owiewkę na grzbiecie kadłuba wymień na coś solidniejszego(u mnie pękł i kabina odleciała podczas pętli)

Oklejanie najłatwiej elementami

Jak w instrukcji,kawałek pręta węglowego wklejony w wzmocnienie ze sklejki(kółko).

Skrzydło do kadłuba mocowane jest na wcisk i zabezpieczone el.ze sklejki przykręconym do półki z serwami.

Przy okazji tak wygląda mój sprzęt ,waga 750g ,silnik 180W,śmigło APC 10x5,zasil.3S 1800-2200

8688eabf057663d7m.jpg

5f6ca40a925bbaafm.jpg

0c68c4a2f7eea2dem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.