Skocz do zawartości

Gdzie kupić dobry, ale nie drogo zestaw RC CAM


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

No co Ty,powaznie ?

Daj sobie luzik,pare dni.Zaloze temat-projekt zbiorowy.

Lutowanie na pajaczka skonczy sie tym,ze bez kraksy,zamowisz jescze jeden nadajnik.Wiem co pisze,wiec zaufaj....

Konstrukcja - plytka z modulem jest na tyle zwarta , ze przezyje kreta (sredniego).

Podobna, z maska lutownicza kosztuje 60 $ :shock: ,ta niestety nie ma maski,nakleji sie styropian 0,3 cm i bedzie jeszce lepiej.

Wybor Twoj,ale mam spokojny sen ze Cie o tym powiadomilem :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No co Ty :?: :!: .

Nie czytasz tego co pisze (wczesniej).

Co do sterowania kamerka.

Znow nie czytasz.Zrob najpierw tor nadawczy.Zapewniam Cie ze nie bedzie tak latwo.

Nagraj film,ocen,cos zmien na lepsze.

Jak juz bedzie to dzialac na 100% , mozna o tym pomyslec, czyli o head tracker.

Jest gotowe rozwiazanie,ale z wadami.

Z mechanicznym sterowaniem to chyba nie wyjdzie,kandyjczyk , jak to okresliles,juz tez tego probowal,bez efektow..

Ja juz mam zamowiony (1 miesiac do tylu) tracker,ale nie mam jeszce zrobionego kabla do FF9,radia.Jak bedzie komplet,oczywiscie pokaze jak to dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o zasilanie nadajnika, z opisu wynika, ze jest to 3,3 V, czy ktos zasilal ten uklad bezposrednio z np 1 celi li-po 3,7 V ??? Czy wymagany jest jakis stabilizator obnizający napięcie do tych 3 - 3,3 V ??

 

Aaaa i jeszcze jedno, zastanawiam sie czy można zastosować anteny stosowane w sieciach WiFi ?? W końcu to też 2,4GHz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko rozwiazania ze stabilzatorem.

Bateria,no z tym to nie chyba problemu :D

Stabilazator,zanim zalozysz,sprawdz Uwej,bo nie wszystkie moga pracowac poprawnie.

Aaaa anteny,to temat rzeka.Teoretycznie zadzialaja,choc nadajnik ATV (Twoj Airwave) bedzie pracowal na wyzszej czestotliwosci.Choc z wielu informacji (na forach) wiekszosc narzeka,zasieg,przerwy,kierunkowosc.

Nadajnik w tym wszystkim nie bedzie najwazniejszy,sam sie przekonasz.Majac nawet 3W, mozesz miec zasieg 500m.A i to przy duzym szczesciu.

Sa rozwiazania,gdzie 100mW wystarczy na 1-2 km i czasem wiecej,ale jest to wlasnie kwestia anten.Teraz jeszcze jest w testach,ale po ich zakonczeniu,udostepnie dokumentacje prostej-taniej anteny.Juz teraz wiadomo ze dziala zdecydowanie lepiej niz orginalne w zestawach lub wi-fi LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka z UK doszła !!!! Mam już w domu nadajnik i odbiornik (Nadajnik przysłali jednak 633 !!!) , czekam więc na opis antenki samoróbki !!!

Przydałby mi się też jakiś schemat stabilizatora na 3,3 V i mogę rozpocząć pierwsze próby z nadawaniem i odbiorem sygnału AV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje,idziesz do przodu :lol:

Tak jak mowilem,i sprawdzilo sie ,ze przysla 633. :lol2:

O zastosowaniu stabilizatora,proponuje najpierw co nieco poczytac,to dosc wazne,zwlaszcza czesc o stabilizatorach z rodziny LDO

http://www.edw.com.pl/pdf/k01/09_03.pdf

 

A po lekturze sam stwierdzisz czy mozesz uzyc jedna baterie lipo.

Odpowiednie stabilizatory,(szukaj raczej w obudowie pelny plastik) to koszt kilku zl.

Najpierw zrob uklad zasilania,sprawdz pod obciazeniem (zarowka,silniczek) czy dziala,celuj powyzej 1 A .Pewnie bedzie wymagal radiatora,Obudowa nadajnika , jest wystarczajaca.NIGDY nie wlacz nadajnika BEZ ANTENY.

JAk sie z tym uporasz,daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z antenami to jest wiekszy problem, ja osobiscie przerabiam teraz ten temat. Mysle ze najlepsza metoda na strojenie anten jest ich strojenie na maksimum sygnalu wyjsciowego RF. Dobrze zestrojona antena nadawcza i odbiorcza to 70% sukcesu. Co do wyboru pasma 2,4GHz to nie byl bym pewien czy to dobry wybor z uwagi na ta czestotliwosc sygnal radiowy nieco inaczej sie odbija i moga byc z tym problemy. Przyklad porownania np pasma KF i pasma wyzszych czestoliwosci, w pasmach rzedu Ghz dobrze jest jak anteny sie widza, w pasmie KF nie musza sie widziec bo fale dobrze sie odbijaja od atmosfery i ziemi "i tak trafia tam gdzie maja". Ja osobiscie eksperymentuje z nadajnikiem na czestotliwosci 1050MHz i powiem ze rezultat jest calkiem sympatyczny, filmy nagrywam na cyfrowym rejestratorze MP4 PMP, kupilem go na allegro za 360zl z wyswietlaczem LCD 3cala, moze szalu jakosci nie ma bo nagrywa z rozdzielczoscia 320x240 pix, moj film jest troche chwilami przyciemniony jak lecialem w strone slonca to CCD przyciemnia obraz z uwagi na duze natezenie swiatla w kierunku matrycy CCD. Wszystko da sie zcierpiec, zreszta w nowym modelu o budowie konstrukcyjnej przystosowanej do przenoszenia kamerki bedzie wszystko zrobione tak jak byc powinno. Narazie nie eksperymentuje z ruchoma kamerka, wole dobrze dopracowac system komunikacji aby obraz szedl bez zaklocen i byl czysty. Co do kosztow mojego rozwiazania to mysle ze miesci sie w granicach zdrowego rozsadku, do tej pory na to wydalem : zestaw kamerki bezprzewodowej wraz z odbiornikiem to 120zl z przesylka z allegro + samodzielnie wykonany uklad wlasnej projekcji DRIVER 250mW 1050Mhz (20zl) + teraz zakupilem akumulatory litowo-polimerowe 11,1V + 7,4V /600mAh - polaczone szeregowo aby uzyskac wyzsze napiecie zasilania, dlaczego? dlatego poniewaz uzyte stabilizatory napiecia 12V potrzebuja napiecia okolo 2-3 V wiekszego niz wartosc napiecia stabilizowana. Uklad wraz z kamerka CCD pobiera okolo 230-250mA. Powracajac do tematu anten nie uzywam zadnych o charakterystyce kierunkowej, zwykle anteny dookolne, z ktorych wystrojona do pasma jest antena nadawcza, odbiorcza niestety jest oryginalna antenka zawarta w zestawie zatem szlu nie robi, tym oczywiscie tez sie zajme, jednak wszystko pokolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mialem zamówiona kamere w USA http://www.mavin.com/index.php?crn=204&rn=343&action=show_detail, ale okazało się , że nie mają wersji PAL, wiec zrezygnowałem i nadal szukam taniej a dobrej kamerki CCD, najlepiej na 5V !!! Ma ktoś namiar na konkretny model ? (oprócz KX-131, bo to dla mnie troche za drogo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter,dziekuję za reklamę, ale znalezienie kamery taniej ,o małych wymiarach i dobrych parametrach jest raczej trudne, niestety cena jest tu dużą barierą.Kilka niezlych modeli kamerek ma w swojej ofercie Conrad Elektronic np.

conrad1vm8.jpg

Shot at 1969-12-31

Model: 1/3" CCD kamera kolorowa, zoom

Napięcie robocze +/-10 %: 12 VDC

Pobór prądu: maks. 120 mA

Pasmo TV: 330 TVL

Rozdzielczość pozioma/pionowa (H/V): 500 x 582

Rozdzielczość/piksele: 291.000

Automatyczne wyrównywanie bieli: tak

Automatyczne ustawienie przesłony: tak

Mikrofon: nie

LED IR: nie

Soczewka lub zoom: 4-8 mm

Rozstaw otworów: 37 x 37 mm

Wymiary (dł. x szer.): 42 x 42 x 57 mm

albo

conrad2hk8.jpg

Shot at 1969-12-31

Dane techniczne: 1/3" SONY CCD - norma video, rozdzielczość CCIR/PAL: 380-420 linii TV, min. światło: 0,2 Luks, ELV, BLC, AWB, DSP, AGC, mini-obiektyw 3,6 mm, kąt obserwacji 71 st., wyjście video BNC, 1 Vss (75 Ohm), napięcie: 12 VDC/1,5 W, wymiary: (wys. x szer. x gł.) 36 x 36 x 20 mm.http://www.conrad.pl/

szczególnie ta pierwsza nadawałaby sie do naszych celów niestety ceny są zaporowe 540 i 790 zł.

Ja osobiscie polecałbym troche pogardzaną przez Petera , relatywnie tanią C-MOS kamerkę

Dane techniczne: zakres napięcia zasilającego 9-12 V DC, pobór prądu 36 mA, StandardVideo Out 1VFP (75 Ohm) . CCIR: rozdzielczość 628 - H i 582 - V, rozdzielczość 340 linii TV, wymiary (śr. x dł.) 24 x 44 mm, czułość 3 luksy, kąt widzenia FOV 51 st. x 43 st., ogniskowa f=6,0, przysłona F = 1,6 . Czujnik obrazu OV7910, zakres dynamiki >72 d

kamerkaconradto4.jpg

Shot at 1969-12-31

Cena ok.220zł

Myślę że decydujac sie na zakup kamery powinniśmy sie zastanowić do czego ona ma nam

służyć,jeżeli chcemy bawić się w zdalne kierowanie modelu obrazem,projekt Petera, to oplaca się zainwestować więcej ,ale jeżeli chce się tylko filmy z powietrza nadal uważam że

najlepszą jakość uzyskał Hubert i do tego przy tak minimalnych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.