Skocz do zawartości

Gdzie kupić dobry, ale nie drogo zestaw RC CAM


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po pierwszych testach nadajnika i odbiornika, które posiadam. Jestem pod wrażeniem, to na prawde działa !! Podłączenia, są bezpośrednio do nadajnika i odbiornika, stabilizacja 3,3 V z 3,7V wykonana na jednym układzie LE33CZ, powiem szczerze, nie grzeje sie prawie wogóle. Narazie działanie sprawdzone tylko w domu, odległość ok 10 m, poprzez sciany i zamknięte drzwi, działa bez zarzutu. Teraz tylko czekam na kamerke do modelu i rozpocznę testy na dworze.

 

937421.jpg

 

Przy okazji co powiecie na te okulary 800x255 wystarczy? http://allegro.pl/item209914280_wideo_okulary_efekt_36_prezent_dzien_dziecka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Gratuluje.

Teraz kolej na weryfikacje zasiegu. :lol:

Co do gogli,to jest tak.Mniej jak 922k pikseli to raczej niewiele widac.Te i tak sa lepsze od tych podstawowych 180k.

Tu proponowal bym daleko idaca powsciagliwosc i jednak dozbieral do tych co maja 922k.

Zobaczysz jedne i drugie,przyznasz racje 8) Poceluj na Ebay germanskim lub u angoli.

To moje zdanie,decyzja jak zwykle nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że nie mam gdzie tych kularów sprawdzić przed zakupem, wszelkie oferty kupna to tylko internet !!!

 

Nie przejmuj sie tak tym.

Oni maja jeszcze gorzej

http://forum.rcdesign.ru/index.php?showtopic=66519&st=0

Poszukam jakies gogle,moze za wielka woda beda tanie.Transakcje sam sfinalizujesz (jesli bedzie cos konkretnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie pytania tytułowego tegoż wątku. Jeden z forumowiczów na forum RC-CAM raz na jakiś czas sprzedaje moduły Airwave w b. niskich cenach (jest ich dystrybutorem i kupuje je w cenach fabrycznych). Koleś jest z Australii, więc przesyłka nie jest droga, idzie szybko i cła raczej się nie zapłaci. Kamerka KX-131 za 85 USD w Rangevideo. Nie jest to cud techniki (niska rozdzielczość), ale daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes, pierwsze proby za sobą. Na szybciocha zmontowalem mocowanie serwa z kamera w modelu (taka szybka prowizorka, ale trzyma solidnie), o dziwo kamerka kx-131 dziala dobrze przy napieciu 3,7 V !!!!!!! Tak wiec do zasilania nadajnika i kamerki uzywam jednej dodatkowej celi Li-poly 13000mA ! Sterowanie na boki kamera wykonuje przy pomocy 4 kanalu, zamiast steru kierunku i tak go zadko uzywam latam glownie na lotkach.

Testy w domu zapowiadaja sie obiecujaco, dzis jeszcze musze sprawdzic karte tv w kompie, by jutro jak cos uda mi sie nagrac z oblotu wrzucic na forum !

Zdjecia tez niestety nie dam teraz, bo nie potrafie sie aparatu doszukac !!

 

Zeby tylko jutro pogoda dopisala, bo mnie skreci przez caly dzien czekania !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa z jakoscia obrazu ?

Podobno lepiej sobie radzi z kontrastami ?

Ciekawy jestem Twojej opini,gdyz sporo widac filmow z tej kamerki,a jakosc czasem jest rozna.Od b. dobrej do fatalnej.

Liczba lini ,to chyba nie bedzie az tak drastycznie pogarszala jakosci,no ale o tym to juz nam napiszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie jest tak zle, ale zobaczymy podczas oblotu, tutaj wyjda wady tej kamerki i zasilania nizszyn napieciem, chociaz tak na szybko jak podlaczalem 5v i 3,7v to nie zauwazylem znaczacej roznicy w domu.

 

Pare zdjęć z szybkiego montażu

 

959723.jpg

 

a1.jpg

 

a2.jpg

 

a3.jpg

 

Nie wygląda to może za estetycznie, ale działa !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to może za estetycznie, ale działa !!

W dziale RC-CAM estetyke traktujmy jako drugorzedna sprawe,tu jest troche inaczej.

Jak ladnie wyglada,niekoniecznie bedzie ladnie filmowac :lol: .

Ale wyszlo :mrgreen:

Moje gratulacje.Zaimponowales mi teraz.

Konsekwencja.Od pomyslu do realizacji.

Ta platforma dosc ladna-nerwowa,pewnie znowu mi sie zakreci w glowie od ogladania :crazy:

Jedna uwaga.

Ze wzgledu na moje umiejetnosci pilotazu,zawsze na zimne dmucham.

Kamerka jest na tzw.lini ognia.Jezeli model przewroci sie - kapotuje,zniszczysz kamerke.Kamerka powinna byc tak umieszczona,by w zadnej pozycji modelu na ziemi,nie miala kontaktu z gleba.Takze trzeba wziac pod uwage takie miejsce ,zeby w czasie zderzenia z ziemia,miala szanse ocalec-taka strefa kontrolowanego zgniotu lub b. dobry protektor.Sa takie miejsca w modelu,okolice srodka kadluba pod skrzydlem.Podobnie antena

Po tylu kretach,moge byc ekspertem w tej dziedzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 1 oblocie !!! Rewelka, nagrywałem bezposrednio na Magnetowid. Odbiornik był oddalony ok 100m od miejsca startu miedzy zabudowaniami, wiec poczatkowej fazy lotu nie widac ;-) Dzis juz nie dam rady tego wrzucić, ale jutro napewno !!!! Jakość kamery rozwala, rewelka !!! Model był przeciążony na tył, zresztą wiał dość silny wiatr (mocno rzucało) i dało się odczuć, że i silnik już nie wyrabia, może zamiana na mocniejszy poprawi sterowność? Musze popracować nad odchudzeniem modelu. Cieszy mnie to ze kamera pracuje prawidlowo na 3,7 V, tak wiec wystarcza 1 cela !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie Panowie dzialacie, ja jestem tez juz w koncowej fazie budowy modelu AIRCAM, wlasnej konstrukcji gornoplata, juz sie nie moge doczekac pierwszych oblotow tego modelu wraz z calkowicie nowa konstrukcja nadajnika. Mysle ze jeszcze kilka dni i bede mogl tu wrzucic linka z filmem calego mojego oprzyrzadowania +lot modelu. Model ma rozpietosc 147cm, kadlub 88cm dlugosci, silnik napedzajacy AXI GOLD 2814/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i polecial.

Chyba troche wialo :crazy: .

Te zaniki,w jakiej pozycji wtedy znajdowala sie antenka,bokiem czy prostopadle do odbiornika ?

Musimy cos pomyslec nad miejscem na filmy-tube i inne wynalazki tak tna jakosc ze rece opadaja.Bo jakosc filmu podejrzewam byla lepsz niz ta co na necie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne ze byla lepsza, jak sie patrzylo bezposrednio na TV, to po prostu rewelacja !!! Obraz ostry byl jak zyleta !!!

 

A to pare zdjec po modernizacji, Peter włożyłem Twoją antenke ;-) i środek ciężkości wrócił w swoje miejsce, szkoda że dziś nie miałem czasu polatać, była piękna pogoda !!

 

 

 

a4.jpg

 

a5.jpg

 

a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.