Skocz do zawartości

Gdzie kupić dobry, ale nie drogo zestaw RC CAM


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cos w tym jednak jest (nieskuteczne przerobki MPX).

Ciezko sterowac ? zamien koncowki w :devil: odbiorniku.

Ja to widze tak.

Najpierw zrobi lotki.Jak nie uda mu sie zrobic nawet jednej beczki, to obetnie uszy.

A potem kupi nowy model-tak jak inni (albo przykleji lotki i uszy :lol2: )

 

Killerus,sluchaj Ladziaka i Armanda.Ja posluchalem.Lotki mam w EG ,ale wyciete na dlugosci 7cm-tylko.Jak trafisz na turbulencje,silny komin,wiatr i nie bedziesz mial stabilnego modelu,to lotkami bedziesz machal do samej ziemi.... :lol2:

Bo horyzont bedzie Ci uciekal-juz to przerabialem.

Niby latwo sterowac,ale masz waski ,,wizjer'',nie masz punktu odniesienia calego modelu tylko widok (waski) z kabiny.Zanim wytniesz lotki,zrob eksperyment,sprobuj leciec modelem na jednej wysokosci wzdluz drogi / sciezki z bocznym wiatrem (bo z kabiny nie wiesz z ktorej strony wieje),jakprzelecisz > prosto< 200 m ---wycinaj lotki na cale skrzydlo :jupi:

 

Z ziemi,patrzac na model,to zadna sztuka,z kabiny juz nie.

I najwazniejsze- ES bez kontroli (dobrze wywazony) laduje sam.Zlotkami pewnie roznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale np, VRFlyer z Kanady, z powodzeniem, przerobił go na lotki i widać po filmach, ze model sprawuje sie w locie wysmienicie

 

. A ile Ty masz nalotu ?

No chyba ze talent wrodzony.

Ja sam widze ze trzeba 50 h nalotu by latac 1m nad ziemia i miedzy drzewami.

A jesli juz powolujesz sie na niego jako przyklad,to zapytaj go ile modeli ES skasowal.Ja wiem o kilku,ale kto sie tym chwali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok przekonaliście mnie zostawiam skrzydła nieruszane i jak tylko dostane/wyposaże model, to zaraz lece na polane i zrobie testy w locie, potem kamera i akcja !

Do pełni szczęścia brakuje mi już tylko przetwornicy 12/220V bym mógł z pola nagrywać lot na magnetowid równoczeście z obrazem z gogli ;-)

 

Ciekaw jestem teraz zasięgu po zmienie w zasilaniu modułu nadawczego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie skonczylem montaz wiekszej bateri .

W/g mnie chyba najlepszy jest zasilacz awaryjny do PC

Inne inwertery,nawet te malej mocy (100W) nie pracuja tak pewnie.Przetwornica jazgocze,grzeje sie wszystko,kiepskie elementy.Kupilem Belkina Battery back up-a 400W

Moj komp nawet nie wystartowal na nim,ale nagrywarka i grzalka na herbatke dziala :devil:

Czyli da sie latac.

Moze jutro juz cos nagram.

PS.

Takie pogaduszki powinny byc w dziale kafejkowym :oops:

 

A Ty dzialaj,dzialaj.Wiosna idzie (przynajmniej u mnie)

A zasieg masz .Jak zmienisz anteny zapewne wzrosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killerus

Jest jeszcze jeden sposób na lotki w EasyStarze, w http://www.modelpartner.ig.pl/

masz w dziale Modele, dalej modele z elaporu, model Wild Hawk, to jest praktycznie kopia EasyStara. Można kupić same skrzydła za 83 zł.

Model można we własnym zakresie wyposażyć również w lotki, wystarczy wyciąć odpowiednie fragmenty w skrzydłach oraz zainstalować dwa mikroserwa. Wskazana jest wówczas wymiana silnika na mocniejszy klasy 480.

I masz problem z głowy, a właściwie to dwa modele z lotkami lub bez, wedle życzenia. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja dalej marudze, poco te trójkąty na końcówkach skrzydeł ??

 

Na to pytanie precyzyjnie odpowiedziałby Ci pilot samolotu akrobacyjnego. Często bowiem podobne ustrojstwo montowane jest na końcach skrzydeł prawdziwych samolotów akrobacyjnych. Ja mogę Ci jedynie podpowiedzieć że służy to (jako pomoc) w orientacji pozycji samolotu względem ziemi. Pilot samolotu akrobacyjnego nie ma czasu aby patrzeć na zegary, sztuczny horyzont itp. To ustrojstwo natomiast pomaga ustalić dokładniej pozycję w momentach kiedy przed sobą pilot nie widzi horyzontu. (np. czy wznoszenie jest pod dobrym kątem, równo itp) Zauważ że ten trójkąt ma kąt prosty oraz dodatkowo pręt pod kątem 45 stopni. Trudno ocenić kiedy skrzydło jest dokładnie pod kątem prostym w stosunku do ziemi, horyzontu (pionowe wznoszenie) ale zdecydowanie łatwiej gdy jedna z linii trójkąta się z owym horyzontem pokrywa. I tak to ponoć działa. A wszystko przy okazji rozglądania się dookoła siebie :)

 

Kiedyś oglądałem film "discovery" gdzie w taki sposób tłumaczono powód stosowania tych trójkątów. Nie zagłębiałem się w to głębiej więc nie wszystko musi się zgadzać to co napisałem.

 

To powyżej tłumaczy także dlaczego owe trójkąty zostały zastosowane w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.