Skocz do zawartości

Gdzie kupić dobry, ale nie drogo zestaw RC CAM


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli chodzi o model to większego doświadczenia w tej kwestii nie mam-istotnym jesttylko by mógł trochę klamotow zabrać na pokład. Stronki z head trackerem nie udało mi sie otworzyć, ale gdyby nawet to tez miałbym problemy, ponieważ za moich szkolnych czasów niestety ale angielskiego nie uczyli. tak prawde powiedziawszy to nie wiem o co chodzi z tym head trackerem. :oops: Dla mnie ciągle istotny jest problem o którym pisałem wcześniej i tu uważam że odpowiednie nasycenie przestrzeni sygnałem z nadajnika TV zapewni dopiero nadajnik o mocy ok 2W. Myślę że dopiero ta moc nadajnika zapewni komfort na monitorze TV lub w goglach i to nie dalej jak 2km (w zależności od wysokości lotu) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem o co chodzi z tym head trackerem.

 

Head-glowat-track-droga

 

To tak w wolnym tlum.

Jest to urzadzenie z zyroskopem ,czasem wykorzystuje sie akcelerometry ()

Sam czujnik-urzadzenie elektroniczne ,najczesciej umieszcza sie przy glowie,np. na czapce.

Sa jescze wersje ze umieszcza sie tylko sensory,czy to IR lub inne,a te sa sledzone - ich ruch, przez wlasciwe urzadzenie np.umieszczone na monitorze komputera.

Ruch glowy,proporcjonalny takze,jest zamieniany na sygnal elektryczny a ten steruje kanalem w radiu TX.Zgodnie z tym ruchem,serwo w modelu bedzie sie wychylac.

Najczesciej uzywane sa dwie plaszczyzny, pion i poziom.

Sumujac,kamera w modelu bedzie miala dokladnie takie same wychylenia jak glowa.Czyli mozesz z pozycji pilota,porozgladac sie na boki,do gory czy tez na na dol.

Majac tylko plaski ekran,cxiezko jest zachowac orientacje,by np. gdy stracisz ja,chcesz poszukac jakiegos charakterystycznego punktu.Musisz wiec calym modelem wykonac skret,a przeciez wystarczy obrocic glowe....

 

Majac plaski ekran,mozna go porownac wtedy do latania z klapkami,po prostu widzisz tylko waski kat (ten z kamery) a przeciez naturalnym odruchem jest postrzeganie (mimowolne)innych szczegolow obok.Sprobuj jechac autem,przystawiajac dlonie do oczu,tworzac tunel z dloni.Dodaj jezcze do tego,ze auto nie porusza sie gora - dol. Wiec jest latwiej.Po prostu nic nie widzisz z bokow.I teraz -glowa nieruchomo na wprost,sprobuj zmienic kierunek np. na skrzyzowaniu....musisz to zrobic trzymajac glowe na wprost.Teraz juz chyba wszystko jasne.

A model leci troche szybciej....a auto nie spadnie

:rotfl: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter dziękuje za wyczerpujące info na ten temat. Oczywiście , ze jest to urządzonko podnoszące w bardzo dużym stopniu efekt całego działania- to nie ulega watpliwości. Jednak barierą dla wielu beda koszta. Pozdr Janusz

 

z tym head trackerem to żeczywiście - dalem plame - i to na forum. Ale powinieneś wiedzieć, że człowiek nie we wszystkich dziedzinach może być dobry( chodzi mi o mój angielski). Ty również zadałeś mi pytania na które ja zareagowałem tak: :shock: Mam nadzieje że nie obrazisz sie ale te "swoje plamy" staram sie w jakiś sposób zamazać. :oops:, co chyba jest naturalnym działaniem!!!??? pozdr.

 

Sprawa druga: Paweł 244 przejawił tu chęć podzielenia sie doświadczeniem w zakresie budowy wzm.1.2Ghz. Ty jednak uznałeś to za autoreklame (nie wiem czy dobrze pojmuje sprawe).

Jestem oczywiście za klarownym , przejzystym prowadzeniem forum (doceniam tu Twoje wysiłki), ale nie wiem jak to odebrał Paweł-mam nadzieje , że nie zrezygnuje z dalszego działania w tym temacie.Przeciez to co oferuje Paweł też jest bezpośrednio związane z działem RC-cam. i dla tych z nieco cieńszym portfelem mogło by stanowić dość cenne żródło informacjii. A może to Twoje sprzątanie było pod wpływem impulsu związanego z Easy Star??? :D co dla mnie było by naturalne, bo jak coś uda mi sie spieprzyć to podobnie sie zachowuje :jupi: tzn biore sie za sprzątanie. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty również zadałeś mi pytania na które ja zareagowałem tak:

 

Pytanie bylo

raczej z rodzaju -uproscij-wielu czytajacych nie ma bladego pojecia o czym czasem piszemy,dlatego staram sie uzywac jezyka-lopatologia.Wszyscy maja wtedy :shock: oraz :D

 

A może to Twoje sprzątanie było pod wpływem impulsu

 

Tak,i to juz chyba wyjasnione.Historia ma ponad miesiac,wiec juz nie warto odkopywac.

Gdyby jednak byly watpliwosci,powtorze.

Nie elegancko wyglada w jednym temacie,reklama,oferta sprzedazy (mamy na to dzial)

a dodatkowo jest to temat zalozony przez kogos innego i dotyczy calkowicie innej sprawy.Czy to juz jest balagan czy jeszcze nie?.

Rada,powtornie pisze by nie umknelo,zalozyc swoj temat i pisac w nim na temat.

Dyskutujemy na temat w poscie a nie osoby.

I jak juz wiadomo,Pawel oficjalnie zakceptowal to-czyli chyba juz wszystko wyjasnilem.

Ja tez czekam na jego temat dotyczacy jego urzadzen.

Jesli moge jescze w czyms pomoc,wyjasnic,oczywiscie chetnie to zrobie,bez impulsow :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak sobie radzisz z odlegloscia.Soczewke masz 2,8 mm czy dluzsza lunete :shock: ?

Twoje gogle maja zapewne ok 30 st kat. A kamerka ile-90 st ?

 

Mi sprawia klopot efekt rybiego oka,oszukuje na odleglosci.Nisko nad ziemia jest ok,ale tak na wysokosci 10-20m ciezko jest ocenic ile do gleby.U Ciebie jest podobnie ?

 

Pytam,dlatego ze chce dokupic inny obiektyw do latania nisko,a inny do wysokich lotow .Szkoda ze jest niereformowalne to szkielko do tej kamerki NV3 -aparat,nie da sie nic wymyslec.Tylko do latania wysoko :oops:

Nie zgub modelu :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewke mam standartową, nie wiem ile ma stopni, ale przydałaby się na pewno bardziej "panoramicza". Z odległością to jest mały kłopot, ale wydaje mi się, że to kwestia przyzwyczajenia, po paru minutach jakoś sobie z tą wysokością rade.

Na razie nie odlatuje daleko, latam ok 100 - 150m od siebie, więc mam nadzieje, że nie go nie zgubie ;-)

 

Teraz przymierzam się do nowego modelu, na razie do lotów akro, ale wybrałem specjalnie taki model (Katana Mini) ze względu na to, że ma w sobie sporo miejsca na elektornike do przesyłu obrazu.

Najpierw jednak musze go kupić, potem opanować - "zżyć" się z modelem, a później dojdzie kamera.

Myślałem, że już go kupiłem w dobrej cenie w USA, a tu wczoraj w nocy ZONK !! MOje zamówienie zostało anulowane, z byle przyczyny i oddali mi kase, wiec musze jeszcze troche dozbierać i kupić w kraju ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widze, że na rangevideo pojawiła się nowinka http://rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=8&products_id=87

 

Warto zajrzeć do Technical Review

 

Coś takiego mieli chyba w aeropix.ch ???

 

Cena 200$ za komplet wydaje się być atrakcyjna ;-) Ciekawe tylko czy te "pewniackie" 1,5km zasięgu jest prawdą :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marcin - wiesz - "zasięg" to jest tak nieścisłe pojęcie, że te 1.5 km to jak najbardziej może być prawdą. Powiem więcej( potwierdzi to każdy, kto w te zabawki się bawi ) przy korzystnie usytuowanych antenach ten zasięg może być nawet dwukrotnie większy. Ustawiając niekorzystnie anteny zasięg tego samego urządzenia może zapewne spaść do do 200-300m, a w niekorzystnych warunkach nawet do kilkudziesięciu metrów. Dlatego już wcześniej mówiłem że dobrze by było aby spróbować jakoś uściślić to pojęcie, wówczas można by było o wiele łatwiej dogadywać się

 

Natomiast jeżeli chodzi o te konkretne urządzenie to sądze że zasięgiem ( w naszym zrozumieniu ) nie będzie zbyt mocno odbiegać od tych dotychczas stosowanych, i zaniki łączności o czasie trwania powyżej 1 sek ( to była próba uściślenia ) będą dawały znać już po 500-600metrach. Pozdrawiam Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ha, dzięki mojej niedawnej kraksie FireFLy'em przejrzałem sobie mój układ nadawczy.

Kupiłem wkońcu modcniejszy stabilizator 3,3V w obudowie TO220, który potrafi dać 800mA. - LM1117T, wcześniej urzywałem mniejszego i dającego tylko 100mA stabilizatora. Jak już tam kiedyś pisałem, mój nadajnik AW 633 450mA nie nagrzewał się wogóle. Teraz po wymianie stabilizatora, zaczął się grzać, a co z tego wynika ? Zaczął wkońcu pracować pełną mocą !!!! Teoretycznie powinien zwiększyć się zasięg, ale to sprawdze dopiero na nastęnym modelu, który zbuduje.

Może gdzybym wcześniej wymienił ten stabilizator, to dziś miałbym model cały, bo być może nie zgubiłby się mi sygnał video !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to tam masz polepione,ale chyba cos nie tak jest tym opisem.Mam taki sam nadajnik (ktory wystepuje w dwoch odmianach-zapewne pamietasz ,jak pisalem ze dostaniesz/kupisz w innej obudowie niz na fotce ) a takze ten w innej obudowie.Po blizszym przyjrzeniu sie co jest w srodku (duza lupa potrzebna :shock: ) kilku pomiarach,jade na calego z jednego ogniwa li-po.Po 4 minutach,raczej nie da sie go wziac w reke,ale dziala super.Sprawdzilem takze na stabilizacji ,orginalnej z nadajnika 3,3 V na plytce,ktora kiedys kupilem-objawy ma podobne,minimalnie mniejszy pobor pradu.Czyli chyba od poczatku miales zle zasilanie.Gdybys nerwowo nie chcial go grzac,wloz diode w szereg (spadek ok. 0,7V) i bez obaw,bedzie chulac,Ten wiekszy,ten co masz,jest troche lepszy,bo przez obudowe lepiej odprowadza cieplo.Duza temperatura-to tylko jest ten problem.Zmiana anteny na drut (przyciety na miare-jeszcze w pracy mi to zrobili) spowodowal drastyczne obnizenie temperatury.Z tego wniosek,ze te anteny (najprostsze-prety) kompletnie sa niedopasowane.Mierzac pobor pradu,mozesz ,,na oko'' troche poprawic sytuacje,ale to raczej jak w totolotka :lol2:

Duza poprawe daje sciagniecie plastiku z anteny i skrocenie przewodu o ok 3 mm.Tak bylo u mnie,a antene taka jak moja jedna ( ta dluzsza) masz-sprobuj na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.