Skocz do zawartości

Gdzie kupić dobry, ale nie drogo zestaw RC CAM


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Uff dzis kolejny lot i proby z antenami , szkoda tylko, ze puszczalem na podworku u siebie, bo ladujac uszkodzilem prawe skrzydlo ;-( mozna powiedziec, ze mi sie oderwalo jak przydzwonilem. Mam nauczke by nie latac na terenie zabudowanym. No coz, znow naprawa przy modelu, za to nagranie video wszystko rekompensuje, jak zrzuce na kompa to dam znac. (na tv bomba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zrobilem oblot , nagralem film z wysokosci okolo 200m nad ziemia i jestem bardzo zadowolony widac cala moja wioske wisle itddoslownie jak zdjecia satelitarne, jakosc rewelka, musze rejestrator wymienic na laptopa z karta TV i bedzie obraz krystalicznie zapisany :) Dodam ze uzywam anten dookolnych jedna w modelu i jedna w odbiorniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ot i oto już gotowa platforma do latania w goglach.

 

Wszystko na swoim miejscu, więc tak jak wcześniej

 

Model FireFly na silniku AXI 2208, bateria li-po 3s 1300mAh, sterowanie lotski, wysokość, kierunek zblokowany.

Kierowanie kamerą 180 stopni, dzięki wlutowaniu 2 rezystorów 1k przy potencjometrze w serwie. Nadajnik AirWave 633 500mW, kamerka KX-131.

Tor nadawczy zasilany pakietem Li-po 2s 800mA - kamera 5V/ TX 3.3V

Antena 5dB, ciężka, ale w zapasie jest jeszcze lżejsza 3dB

pl1.jpg

pl2.jpg

Przed pierwszym lotem w goglach, będzie jeszcze sprawdzany oblot i zachowanie modelu z zam. wyposażeniem.

W sumie mogłem to sprawdzić dziś, ale po prostu zapomniałem go wziąć na polane (może to i dobrze, bo mogłbym rozbić obydwa, a tak poległ tylko jeden).

 

Jak gogle będą już u mnie to zaraz zdam relacje z oblotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty chcesz latac w goglach tym modelem w/w ?.

Oj , czarno to widze.Niestabilnosc tego modelu (jesli latasz sam) nie pozwoli chyba na kotrole.Poza tym , reakcje z perspektywy pilota , sa calkowicie inne.

Jestem ciekawy, jak to sie zakonczy. Gratuluje zakupu.Czyli juz nas paru bedzie.

Ja z opisami,filmem itd.wstrzymam sie do calkowitego sukcesu.

Opis porazek wywoluje poniekad skrajnie pozytywne reakcje :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis robiłem kolejne próby i odbiornik umieściłęm w oknie na parterze grzie mieszkam.

Pojechałem autem na drugi koniec dzielnicy, ok 1 - 1,2 km w lini prostej za masą zabudowań, na przeszkodzie jest też duży kościół.

Załączyłem kamere i w góre.

Wyważenie ok, lata się super, pełna sterowność modelu, tak więc do lotu z goglami już nic nie muszę poprawiać.

Po powrocie do domu i oglądnięcia nagrania, łapie zasięg w momentach jak model był wysoko, nie wiem ile może 50 m nad ziemią.

Filmu się z tego nie da zrobić by wrzucić na net, bo zakłocenia są, ale na pewno anteny nie widziały się, bo miały mnóstwo przeszkód między sobą, drzewa i budynki.

Jestem zadowolony z testu, myśle, że w goglach jak się będzie latać na otwartej przestrzeni nie powinno być problemów z zasiegiem.

Szkoda tylko, że gogle przyjdą w 2 połowie sierpnia i że wtedy będę na wczasach ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 1 - 1,2 km w lini prostej za masą zabudowań

...a odbiornik na parterze.

I masz taki zasieg na tych antenkach :shock: (3dB i 5dB) zwykle preciki.

Hmmm,development w mojej firmie musi sie jescze sporo nauczyc :lol:

albo ja zmienic prace :oops:

Jezeli rokuje to nadzieje ze bedziesz mial stabiny odbior w terenie otwartym,to super.

Oczywiscie z ta charakterystyka anten,gdzie V ma maks 30st.

Wrzuc filmik,ciekawe jak wygladaja te zaniki zasiegu.Wyciagne jakies wnioski (przynajmniej co do mojego zestawu).

Gratulacje,konsekwentnie idziesz do przodu :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie anteny 5dB, obraz pojawia sie chwilowo, musze jeszcze raz zobaczyć nagranie by przealnalizować jak była ustawiona ant. względem miejsca położenia odb. Na prawde jestem w szoku, że wogóle załapał obraz, odbiornik względem nadajnika był przy oknie zasłonięty dużą tują, więc na prawde jestem w szoku.

Polacać na takim odbiorze w goglach by się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ha i jestem po pierwszym oblocie w goglach, wrażenia super, ale od poczatku.

 

Pierwszy lot był sprawdzeniem zasięgu więc gogle miał założone kolega z "pola".

Drugi lot gogle założyłem, gdy model był wysoko, na początku trudno wyczuć czy samolot wznosi sie czy opada, ale wtedy z pomocą przychodził kolega, który informował mnie o położeniu modelu. Po kilku chwilach już wiedziałęm, dzie mam mieć horyzont względem dziobu by model leciał poziomo.

Od razu zdecydowałem się, że wyląduję w goglach, no i udało się perfekcyjnie !!!!

Drugi lot był już od samego początku w goglach, start z ręki, poszło jak spłatka, tak samo drugie lądowanie.

Na trzeci lot niestety nie było już zapasu energii w aku, a nie wziąłem ładowarki, więc musiałęm się zebrać do domu.

Bardzo mi pomogła asysta drugiej osoby, która podpowiała mi czasami, w jakiej pozycji jest model, gdy traciłem orientację, na prawdę dużo to pomaga.

Zakłocenia też czasem miałem, więc myślę, że za niedługo kupię ant. kierunkową o większym zysku, by ani na moment nie tracić obrazu z kamery.

 

No i to tyle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Proponowałbym uściślić pojęcie "zasięg" wtedy dyskusja stanie się bardziej żeczowa.

 

Jasiu,definicja moze byc inna,ale dla nas ekresla to po prostu widze-nie widze :shock:

 

A jednak....moje gratulacje.

Twoj opis zdaje sie potwierdzac teze,ze na poczatku nie lata sie solo w goglach.

Anteny kierunkowe,moga tylko pogorszyc sprawe (tez mam).

Bardziej chodzi o pokrycie (antena musi widziec model).Ja mam kilka anten,i wychodzi na to , ze sa zbyt ,,waskie'', czyli maja duzy zysk,ale kosztem zawezenia pola odbioru.Po stracie mojego modelu,mam sporo czasu na analize,co wlasciwie jest przyczyna utraty zasiegu (czyli odbioru-poprawnego)

Mam takze Airwave 500mW,wiec ten poleci w drugim Easy Starze.Na dzien dzisiejszy wnioski sa takie:

antenki panel typu patch,maks. gain 8dB.Spokojnie odbiornik sobie poradzi ze wzmocnieniem sygnalu z 1 km.Polaryzacja tez nie jest granicznym warunkiem.

Chodzi o to ze taka antenka ma szeroki kat odbioru.Co prawda ,,bucket'' zaweza jej gain drastycznie na krancach charakterystyki,ale zysk rzedu 3-4 dB na obwiedni,jest do przyjecia.Anteny takie widza wzakresie 40x 60 stopni.Przy jednej,trzeba troche celowac w model,ale nie ma drastycznych przerw,ucieczek sygnalu.

Antenka typu Yagi lub inna kierunkowa,raczej pogorszy sprawe,po prostu jesli model zgubi sie,ucieknie z pola widzenia anteny,to spadnie (jak moj) nim zdazysz go ,,trafic'' ponownie antena kierunkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.