Skocz do zawartości

Gdzie kupić dobry, ale nie drogo zestaw RC CAM


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

myślałem że podstawą u Ciebie jest autopilot oraz inne bajery z tym związane.

 

Majac kilka modeli i wszystkie potrzebne graty

,co-pilot i autopilot,OSD,kamerki,nadajniki itd.

mozna to robic rownolegle.Tylko czasu brak.

Ale gdy pojawi sie odpowiedni bodziec,skoncentruje sie na ...Easy Starze.

Naucze go latac do domu,autonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Peter trzymam mocno zaciśnięte kciuki, ciekaw jestem co ztego wyjdzie , tu widzę ze masz duże doświadczenie, to jest zupełnie inne zagadnienie (nauczyć wracać do domu) ale opanowanie modelu z pozycji kamery też może dostarczyć dużej frajdy przy oblatywaniu trasy trójkąta np 10 km . Widzę że Marcin wykonał już podwaliny i to dość poważne jeżeli chodzi o RC-cam. Równierz trzymam kciuki. Pozdrawiam. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak coś tam mi wkońcu wyszło, kolejny krok, to head tracker, ale na razie chyba odpuszczę, za duże wydatki !! Przede wszystkim musiałbym zmienić aparature, bo moja nie podejdzie ;-( No i tu zaczynam żałować, że 2 lata temu nie pomyślałem, nie poczekałem, nie nazbierałem i nie kupiłem lepszej apki (Futaby)

 

No cóż teraz pozostaje mi dopracowywanie jakości transmisji i samego lotu w goglach !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny krok, to head tracker

 

Do Futaby,mam dwa,jeden moze poczekac na Ciebie.Juz dzialajacy,bez martwych pol od zyro.Co wcale nie jest takie oczywiste przy kazdym egzemplarzu.Dopiero track R1 daje komfort,w sensie ze nie ogranicza pole widzenia do plaskiego ekranu-zazwyczaj z waskim katem widzenia.Szerokie obiektywy znieksztalcaja za bardzo (rybie oko) i falszuja perspektywe(obiekt jest dalej niz to wynika z percepcji.

 

No cós teraz pozostaje mi dopracowywanie jakości transmisji i samego lotu w goglach !!

 

Fakt,to moze zajac chwile...

Ja np. umieszcze pierwszy filmik,jezeli bedzie na tyle stabilny odbior 2.4 GHz,by moc to pokazac publicznie.

 

A jak zamierzasz poprawic jakosc transmisji ?

 

Sam lot (no moze nie pierwszy) jest juz dziecinnie prosty,taki symulator,tyle ze w realu :lol: Kto lecial,ten wie,odczucia nie do :shock: podrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzam poprawić, hmmm na początek ant. odbiorcza, jakaś panelowa z 14dBi, widziałem coś takiego na www.rangevideo.com, więc znów oszczędzanie.... :D

 

Jeżeli nadal będe miał zakłocenia na transmisji, to będzie znak, że coś nie tak z nadajnikiem, więc pójdzie do sprzedaży, a ja kupie coś firmowego - takiego gotowca i zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ant. odbiorcza, jakaś panelowa z 14dBi,

 

 

Mialem na mysli inne rozwiazania.Sadzisz , pamietaj ze masz tylko jeden tuner,polepszy sie odbior?

...poczytaj o tej antence, to potwierdzisz.W specyfikacji nawet podaja,ze nie nadaje sie do odbioru jesli nadajnik sie porusza (ci uczciwi podaja pelne dane).

Pogon za dB,to nie jest dobre rozwiazanie.Antena tego typu ,,widzi'' tylko 30x30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponujesz, gdzie sie skupic by poprawic zakłócenia, gdy antena nadawcza nie jest w dogodnej pozycji ?

 

PS. co to jest " Track R1" ?

 

Co do head trackera, to moze wykorzystać drugą aparature ???

 

Jakim napięciem jest zasilany head tracker ?? Bo z tego co zauważłem, pobiera chyba prąd z aparatury, więc gniazdko w apce powinno dawać napięcie, masę i WE sygnału PPM ?? Może nawet by podeszło do mojej Sanwy VG6000, tyle, że musiałbym przekonfigurować kanały, np.

 

Wysokosc, lotki (2 osobne serwa na 1 kanale - bez klapolotek), gaz, kierunek na ruch kamery i 6 kanał zamiast drugiego serwa lotek dac na ruch kamery.

Chyba że da się na kanale podwozia też wysterować serwo płynnie ?????

 

W head trackerze ustawia się jakoś parametr, na który kanał w aparaturze ma wpływać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponujesz, gdzie sie skupic by poprawic zakłócenia, gdy antena nadawcza nie jest w dogodnej pozycji ?

 

To temat dla fachowcow.Z moich skromnych obserwacji i testow,moge wywnioskowac ze anteny z wysokim ,,gain'' tylko pogarszaja.Wydaje mi sie ze tylko podwojne diversity i system antenowy,pokrywajacy alto 180 i horizont 270.Wymaga to jednak minimum 3 tunerow.

Albo szukac,dedykowanych tunerow,ceny moga byc :) kosmiczne,a i one wymagaja specjalnych konstrukcji antenowych.

 

co to jest " Track R1" ?

To wlasnie head track,taka ma nazwe handlowa.

mozna w jego ,,menu'' zmieniac kanaly od 1 do 9,ma rewersy i regulacje ,, krzywej'',albo raczej czulosc.Nie wiem czy pomyslunek - Sanwa- to zaakceptuje,ale moze sie udac.Z wiekszoscia popularnych nadajnikowto dziala.Bardziej chyba chodzi o polaryzacje ,ujemna -Futaba.Jeslidodatnia,moze byc inny soft.Podlaczenie przez gniazdo ,,trenerka''

Zapewne cos nagrales,daj porownac,pokaz filmik,porownam, czy mamy podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna pogoda dopisała w niedziele, a jeśli jest pogoda, to trzeba polatać i to koniecznie w goglach !!!

 

Kolejne loty idą już jak po maśle, lepiej orientuję się w terenie, nie mówiąc już o wyłapywaniu wysokości modelu od ziemi, szczególnie na niskim pułapie !!!

Loty wyśmienite, niestety mam tylko parę fotek, bo jak zwykle nie miałem na czym zgrać sygnału video. Z możliwości oglądnięcia pola z góry skorzystali też koledzy, którzy byli na polu ze swoimi modelami.

 

dd674e11d27a7da3med.jpg

Przygotowania do startu

 

2c9d509d12cb4d7cmed.jpg

Start

 

3f15b8068779fad3med.jpg

Pilotaż

 

7108ec19ee9bd171med.jpg

Pilotaż2

 

137c52fd269df4b2med.jpg

Pilotaż3

 

8839c5ba81ed3d8fmed.jpg

Przelot

 

 

O dziwo zmieniłem antene w nadajniku z 5dBi na 3dBi, jakoś przesyłu obrazu się znacząco polepszyła !!

Pętle, beczki robie bez problemu, nie mówiąc już o lądowaniu, nawet lot do góry nogami jest bardzo ciekawy !!! Coraz bardziej mi się to zaczyna podobać !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, mój model którym latam, nie miał wprowadzanych żadnych udziwnień, oprócz:

 

-zrezygnowania ze stery kierunku (ten kanał wykorzystuję do obracania kamerą)

-zamontowania serwa z kamerą i nadajnikiem ;-) i osobnym pakietem aku 2s

 

Żadnych innych cudów, stabilizatorów, autopilotów itp. !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Wiesz Marcin uspokoiłeś mnie trochę . W dziale RC-cam padło wiele pytań dot. pilotowania z poz kamery , było wiele watpliwości co do pilotowania w oparciu o niezbędne minimum ( kamera + transmitter TV + RC ) . Ty te wątpliwości rozwiałeś i to mnie bardzo cieszy. dlatego już na wiosne spróbuje tej frajdy, - po nocach śni mi się trasa trójkąta 10 km. Ciekaw jestem , czy Ty myślisz o czymś takim? , bo jeżeli chodzi o nawigację to napewno poradzilbyś sobie już po wykonaniu kilku lotów nadlotniskowych.

 

Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje potrzeby stosowania tych pomocy, uwazam jedynie, ze aby temat RC-cam stał się tematem bardziej popularnym w Polsce to nalezało by najpierw zacząć od kosztów, a te -wiadomo dla wiekszości sa nie do przeskoczenia. Dlatego ja zaczynam od niezbednego minimum(podobnie jak Ty). Poza tym to dodatkowa elektronika komplikuje sprawe, a i jej cięzar nie wpływa pozytywnie na pokonanie tematu- oczym juz niektórzy przekonali sie.

Ja osobiście cały czas śledze Twoje dokonania. Tak jak napisałeś nie spiesz sie z udokumentowaniem tego co wykonałeś (mowie o lotach) tylko w/g mnie rozsadnym wyjściem było by dopracowanie tego przekazu TV. ( o tym własnie pisałeś wcześniej ). Ciekaw jestem jak Ci to wyjdzie, bo sam zmierzam w tym kierunku. Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, na początek chcę zmienić nadajnik i odbiornik na "innej produkcji" i zobaczyć co wyjdzie na tych samych antenach, czy będzie różnica, później spróbuję z ant. panelowymi ;-) W międzyczasie chce nazbierać na inny model (Katana), ale to dopiero na przyszłe wakacje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam , ze bardzo ważnym kryterium jest tutaj moc transmitera TV. Popieram też teorie Petera mówiacą o bezsensowną pogonią za zyskiem antenowym. wydaje mi sie ze równierz dobrym rozwiazaniem bylo by chwilowe wstrzymanie się z zakupem modelu poniewarz szybko moze okazać się że ten zakupiony jest za mały, ze wzklędu na coraz to większy cięzar zasilania. Niestety ale większe moce transmiterów wymagają większych zródeł zasilania. oczywiście ten cięzar zródła zasilania związany jest poprzez moc transmitera z odległościa na której zamiezasz latać, myślę że nie poprzestaniesz na tych kilkuset metrach jakie masz w tej chwili. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.