Skocz do zawartości

YAK 55M GOLD WING - Inne Umaszczenie


Rekomendowane odpowiedzi

No i dotarł :D . Wszystko ładnie spakowane żadnych uszkodzeń itp. Jak to u Jakuba :D

 

Pierwsze wrażenie naprawdę fajny model. Folia sprawia wrażenie mocnej oklejanie bez widocznych niedoróbek, jakość laminatu na masce super no i te węglowe dodatki miodzio:

 

wyposażenie do yakulca:

 

Dołączona grafika

 

silniczek DA50-R:

 

Dołączona grafika

 

włączniki na zapłon i serwa:

 

Dołączona grafika

 

akusy na zasilanie: tak wiem może i troszkę ciężej ale zobaczymy efekt finalny :P

 

Dołączona grafika

 

no i główny bohater, żeby nie było, że modelu nima a tylko graty do niego:

 

Dołączona grafika

 

podwozia juz na miejscu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

silnik wstępnie przymocowany: oczywiście załączony szablon do silnika skrócił wiercenie to minuty :D

 

Dołączona grafika

 

włącznik zapłonu na miejscu:

 

Dołączona grafika

 

i prawie całej okazałości:

 

Dołączona grafika

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ładnie ładnie pytanko jakie serwa kupiłeś na lotki ? ja mam HS 5645 i się zawiodłem

 

Modelik piękny tylko poskłądać całość do 50ccm to juz to przerobiłem gdybym teraz miał składać nowy model to na 2,6m i cenowo wcale nie wychodzi dużo więcejw sumie troche żałuje , że nie kupiłem od razu 2,6m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcia całości to gdzie? :evil:

Czy to wersja może bez skrzydłowa? :rotfl:

niestety troszke mi miejsca w garażu brakuje ale postaram sie zrobic w całości :mrgreen:

 

Radku serwa fakt 5645MG i pewnie chodzi Ci o te 12kg ale ja jeszcze nie jestem na etapie ekstremalnych akrobacji więc powinny wystarczyć....jeżeli o tym myślałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Radku ale jak już napisałem moje umiejętności nie pozwalają na zbyt duże ryzyko bo to jeszcze nie ten etap jak model dożyje tego momentu to zmienię na 25kg..... ;D

 

Co do 2,6 metra to fakt ja tez się zastanawiałem czy nie kupić u Jakuba tego yaka 54 2,45 rozpiętości ale myślę że przyjdzie i na taki model czas a poza tym dochodzi jeszcze kwestia trzymania tego i wożenia przy 2,2 juz pół samochodu muszę rozbierać i dlatego przeważyła rozpiętość 2,2 metra. Ale jak umiejętności przybędzie na pewno nie zapomnę o takiej maszynie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik piękny tylko poskłądać całość do 50ccm to juz to przerobiłem gdybym teraz miał składać nowy model to na 2,6m i cenowo wcale nie wychodzi dużo więcejw sumie troche żałuje , że nie kupiłem od razu 2,6m

 

troche nie masz racji, moze dlatego ze jednak nie skladales. Zlozylem ostatnio pittsa 2,1m z dl100 i wychodzi grubo ponad dwa razy drozej niz model klasy 50cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Ravenie wyszło ponad 2 razy.

Serwa 30-34kg są sporoooo droższe niż 12kg. :rotfl:

 

Po za tym ten Yaczek naprawdę świetnie śmiga , udany zakup , będziesz zadowolony i Pani będzie zadowolona(po zakupach ) :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz zadowolony i Pani będzie zadowolona(po zakupach ) :devil:

Pani mysli że silnik z poprzedniego przekladam :lol2: ;D jakby wiedziała ile :shock: to modelarstwo to wszechstronne zajęcie wiele umiejętności trzeba posiadać ;D :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam problemów , zaglądam na wyciąg z komórki żony i znowu lekką ręką wydaje kolejne 500zł na modele.

On a ma swoje hobby (gadanie godzinami ), a ja swoje. :devil: :devil: :devil:

Nawet nie protestuje , czasami się tylko krzywi. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pierwsza blokada jaką napotkałem przymierzając chiński tłumik 'puszka' do yakulca i może być problem z tym modelem tłumika który zamierzałem kupić bo fi 60 nie bałdzo chce wleźć ale nic pokombinuje do poprzedniego też nie chciał :devil:

 

Tomku maska jeszcze nie docięta więc nici z foty :devil: a wogle jak ktoś myśli że ja go skłądam do latania :lol2: na półce w gablocie se stał będzie i oko cieszył ;D no może czasem wezmę go aby pojeździć po pasie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają ale bez pośpiechu....jedmna rzecz mnie wczoraj dziwna zatrzymała a mianowicie mocowanie dźwigni w sterze kierunku :shock: zgodnie z instrukcja otworek fi 4mm śrubę włożyłem zakręcona nakrętkami z obu stron steru i przyszedł czas na dźwignie które zamiast się nakręcać luźno wchodzą na gwint......zrobie jakąś fotke......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie że jak docinali śrubę to za bardzo zpiłowali gwint bo jak sie uchwyt snapa dokręci głębiej to trzyma tylko na poczatku śruby ze wzglęgu na stozkowy kształt wylata no nic pewnie srubę zmienić trza będzie i tyle....

 

prace trwają powoli:

 

włącznik do zasilania serw:

 

Dołączona grafika

 

wlew paliwa:

 

Dołączona grafika

 

zamiast dźwigni z zestawu zastosowałem SWB:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

zważyłem model:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i w obecnym stanie bez maski, wydechu i instalacji paliwowej waga pokazała równo 6kg

 

tłumik waży 225g + rura od kolektora + maska + odbiornik myślę, że poniżej 7 kg powinno się zamknąć ;D :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga wyszła prawie 1kg mniej niż w moim Yaku 54 2,2m.Przyznam, że im dłużej latam tym 8kg latadłem tym zaczynam dostrzegać plusy tej dużej masy modelu w niektórych figurach. Niestety duży minus, to dyskomfort odczuwalny podczas wyjscia z figur gdzie traci się dużo szybkości np blender.Przy wyjsciu zanim model nabierze szybkości trzeba delikatnie manewrować wysokscią, bo lubi zerwać strugi jest to bardzo niebezpieczne na małej wysokosci :D kilka razy juz mnie postraszyło u Ciebie nie powinno dochodzić do takich sytuacji i oby to była wina masy modelu a nie strasznie dużysz masek w Yakach, które stawiają duże opory.Z ciekawoscią czekam na relacje z oblotu i zwróć uwagę na to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.