Skocz do zawartości

Platforma Video by Tomek


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

MOZNA SIE SMIAC :lol2:

 

 

 

Majac dosc kupowania przedniego kolka,prostowania drutow,polamanych trybow serwa od kierunku,pewien gentleman, zrobil mi to w 10 minut srubokretem.Potem dokleilem tylko wzmocnienie podlogi,plytka laminatowa 3 mm.

Dziala to tak,ze koniec preta stalowego opiera sie o grodz,jest ruchomy,w czasie ladowania,amortyzacja nie jest na precie, ale na gumach !!!

Genialny w swojej prostocie wynalazek dziala juz trzy miesiace !!!

Nastepna zaleta jest to , ze gdy przyziemienie jest b. gwaltowne,model kapotuje,najwyzej peknie listewka na stateczniku pionowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory wszelakie szybowce z którymi sie spotkałem ,w a termicznych warunkach szły jak przecinaki ,co do tych zastosowań trochę nie pasuje.

Tomku, musiałeś oglądać same gnioty a nie szybowce. Pisząc swoje uwagi nie miałem na myśli szybowca, tylko model z napędem silnikowym, który potrafi również nieźle szybować. Aby uzyskać dobry wynik w tym konkursie trzeba wspomagać się siłami natury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci Tomku będę konkurencję robił... Idę we Swifcie dłubać :)

 

Co do założeń modelu - myślę że się sprawdzą, a co do podwozia - stal fi 3mm wcale nie jest taka ciężka jak się wydaje. I za nią bym obstawał. Profil - sprawdzony, działa i wogóle :) Wznios - 3 st. to rozumiem połówka? Jeśli tak to OK, janie mam pytań i trzymam kciuki.

 

Malinn napisał że model z wzniosem 3-4 stopnie i samym kierunkiem nie będzie skręcał. A Tatowy Islander skręca :P :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, szybownicy,szybownicy ...

Dział powinni wam zamknąć za nieróbstwo.

Ja mam też dobę krótką ,ale spać przecież nie muszę 12 godzin

Malin jaka kasa 80 zł za balsę +50 zł na folie.

4 serwa wyjmiesz z szybowca.

Na czas oblotu silnik i pakiet sie znajdzie. :D

 

Marku

 

Edit1:

Gnioty nie gnioty ,ale jakieś tam zawody szybowców + obloty modeli szybowców (po 3-4 tyś ) na mistrzostwa polski , e... takie tam gnioty jak Motyla rękodzieło. :D

Edit2:

Przecież brak konkurencji, wstawię Madmana i też wygram :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinn napisał że model z wzniosem 3-4 stopnie i samym kierunkiem nie będzie skręcał. A Tatowy Islander skręca

 

Mój i kumpla z takim wzniosem nie chciał i nie zwijam. Po przerobienu wzniosu na 6-7stopni przypadłość tą jak ręką odjeło. Widocznie zależy to od konstrukcji no i od ogona jaki się ma w konkretnym modelu.

 

Wnioskuje po wypowiedziach kolegów, że trzeba było konkurs zrobić zimą jak czasu wiecej :)

 

Mam nadzieje Tomku , że znajdziesz konkurenta godnego w końcu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - Malinn, tak jak piszesz, kwestia modelu. Chodzi mi o to, że nie należy uogólniać :) A co do konkurencji - mam nadzieję że niedługo na radawiecrc.pl pokażą się fotki machiny, którą dziś miał kolega Maciek - paraplan, ok. 1,6 - 1,8m rozpiętości, silnik benzynowy zenoah, po prostu potęga :) Potęga na tyle, że dźwigał spokojnie aparat wielkości Canona EOS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdę konkuręcji to wystartuje z PZL-1-ynką przy 200g można spokojnie zabrać 80g masy i latać w termice do bólu oczu i rąk (rekord przerwany wizyta Artura 55minut)

Kładzie na łopatki stosunkiem ciężaru / ładunku/ masy wszelakie wynalazki łącznie z Izraelskim coś tam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdę konkuręcji to wystartuje z PZL-1-ynką przy 200g można spokojnie zabrać 80g masy i latać w termice do bólu oczu i rąk (rekord przerwany wizyta Artura 55minut)

Kładzie na łopatki stosunkiem ciężaru / ładunku/ masy wszelakie wynalazki łącznie z Izraelskim coś tam

 

To jest najlepszy przykład, że każdy powinien sprawdzić możliwości swojego modelu w konkursie.

Co prawda takie pchełki nie spełniają wymagań "500g balastu", ale i tak mogą uczestniczyć w konkursie i walczyć o nagrody.

 

Panowie !

Każdy może sprawdzić swoje pomysły i umiejetności, a przy okazji zagrać o jakiś fant :)

Zapraszam do zgłaszania się do konkursu.

Naprawdę nie zawsze chodzi o wyśrubowane wyniki.

Dobra zabawa i możliwość "pochwalenia się" swoimi pomysłami też jest coś warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepszy przykład, że każdy powinien sprawdzić możliwości swojego modelu w konkursie.

 

A za 2 miesiace,nie padnie juz sakramentalne pytanie-jaki model do kamery.

I pokazcie mi w Polsce forum , gdzie jest przeglad takich konstrukcji.

Mamy realna szanse stworzyc konkurs,gdzie do jego wynikow beda podawane potem linki.

I to jest budujace,ze bedziecie pierwsi,bo to chyba pierwszy tego typu konkurs w Polsce.

 

 

(komentarz zbyteczny)

(i zrobilo sie OT,Organizer to lepsze miejsce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter przeżywasz to jak mrówka okres :rotfl:

Wyluzuj trochę ,bo jeszcze ktoś pomyśli że masz na tym punkcie manie prześladowczą. :wink:

 

Niestety do poniedziałku mam kategoryczny zakaz dłubania od lekarza albo sobie narobię problemów na kilka tygodni.

Cóż z bólem , ale będę musiał to jakoś znieść.

A z lataniem to i przyszły tydzień w plecy :(

 

Hubert ma racje .

Nie jest problemem przystosować większość modeli do tego typu zastosowań (choćby RWD by SKAZOO)

A to ,że ja chcę zrobić duży model wynika tylko z tego ,że mam na to środki oraz kiepskie oczy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.