Skocz do zawartości

Zakłócenia mx-16


KRI100F

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dwa lata temu to samo.Po rozkręceniu aparatury okazało się że nowa ( mająca kilka dni ) aparatura miała poluzowaną nakrętkę od kabelka w.cz. przy stopie anteny.Dokręciłam na klej przewodzący oraz zmieniłam antenę na krótką stosując przedłużkę samodzielnie wytoczoną z mosiądzu.

Od tego czasu nie miałem żadnych problemów zarówno w szybowcu jak i kombatach czy helikopterze.Użytkuję kanały 61,78-podwójna przemiana szybowiec ,66 oraz ostatnio coraz częściej 190 na odbiorniku Jeti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dokładnie jak piszesz Michale. Zastanawiam się czy w ogóle naprawią :roll: ? Coś podejrzewam że będę musiał wymienić moduł na 2.4. Poczekam jeszcze trochę i zobaczymy bo w czwartek nadajnik ma być w graupnerze.

Jak nie naprawią, to skorzystaj z "niezgodności towaru z umową" i prawdopodobnie się skończy zwrotem pieniędzy. Jeżeli chcesz dalej latać 35MHz, to kup sobie za podobne pieniądze MPX Cockpita SX - nadajnik bardzo solidnie wykonany i do tego bardzo ergonomiczny. Funkcjonalnie raczej nie odbiega od MX-16s (ale nie znam Graupnera).

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zażądałem zwrotu pieniędzy lub wymiany na nowy ale sęk w tym że nowe też są zrąbane a pieniążków nie chcieli oddać. Poczekam jeszcze ten tydzień i zobaczymy ale bez rzecznika praw konsumenta chyba się nie obejdzie :evil:

Dlatego najłatwiej będzie skorzystać z "ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej" - przeczytaj tu: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=321 , szczególnie Art. 4:

 

cyt "W przypadkach nieobjętych ust. 2 domniemywa się, że towar konsumpcyjny jest zgodny z umową, jeżeli nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany, oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju. Takie samo domniemanie przyjmuje się, gdy towar odpowiada oczekiwaniom dotyczącym towaru tego rodzaju, opartym na składanych publicznie zapewnieniach sprzedawcy, producenta lub jego przedstawiciela; w szczególności uwzględnia się zapewnienia, wyrażone w oznakowaniu towaru lub reklamie, odnoszące się do właściwości towaru, w tym także terminu, w jakim towar ma je zachować. "

 

skoro "jego właściwości NIE odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju." (bo od aparatur standardowo można oczekiwać że nie będą się zakłócać od byle czego, a także bo sprzedawca nie poinformował o tym że aparatury nie można powiesić na smyczy) to jest to towar niezgodny z umową.

 

Możemy w takim wypadku domagać się "4. Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w ust. 1, nie może żądać naprawy ani wymiany albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy; od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. Przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia. " - czyli to co Cię interesuje - odstąpienie od umowy (trudno nazwać podatność na zakłócenia "nieistotną wadą"). A to jest dla Ciebie zwrot pieniędzy.

 

Napisz zgrabne pisemko powołując się na Ustawę, zrób kopię, wręcz sprzedawcy i poproś o pokwitowanie odbioru (z aktualną datą). Sprzedawca ma 14dni na ustosunkowanie się, ale każda inna ścieżka niż zwrot pieniędzy jest dla sprzedawcy bez sensu.

 

Przecież to nie jest to że Tobie się Graupner "odwidział", tylko że ten sprzęt jest istotnie wadliwy! Niestety, takie ryzyko sprzedawcy związane ze sprzedawaniem niepewnego sprzętu.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niespełna po 2,5 miesiąca oczekiwania na sprzęt zostałem głęboko rozczarowany przez firmę Graupner :? . Aparatura w połowie tego okresu niby wróciła ale co się okazało ?... wielka :ass: nawet chyba nie została ruszona :evil: .

Po ponownym wysłaniu i szczegółowym opisaniu problemu :crazy: pojechała ponownie do graupnera :evil: . I co się okazało jak już wróciła ?... został wymieniony moduł w.cz. Zacieram rączki że niby już jest sprawa zakończona .... i znowu wielka :ass: się okazała bo aparatura ma dalej te same objawy z jakimi pojechała. Nic dodać nic ująć dla mnie firma Graupner już nie istnieje. Serwis jest totalnie do :ass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj identyczny problem miał mój kolega z MX 16s te same objawy z oryginalnym odbiornikiem graupnera i się okazało,że moduł ma jakiś feler a firma raczej tego nie potwierdzi.Ale on po prostu wymienił moduł na 2,4GHz Corona i śmiga teraz bez problemów ja sam założyłem ten moduł do MC-19 i też jestem zadowolony radzę zrobić to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja powiem tak. Kiedyś założyłem oryginalny odbiornik Graupnera do modelu Zefirek i nie wiedziałem co to są zakłócenia. Przełożyłem go do motoszybowca w którym miałem regulator Hobbyking 50A z radiatorem, model rozbity z powodu zakłóceń. W ogóle nie był posłuszny. Wymieniłem, regulator na Turnigy z ferrytowym pierścieniem na kablu zasilającym odbiornik i wymieniłem odbiornik na Corona 4CH pojedyncza przemiana i model śmiga, aż miło. Nawet dziwie się, że odbiornik, który kosztował jakieś grosze$ nie traci zasięgu z aparaturą. Może przyczyną zakłóceń był regulator?Tego nie wiem w 100%, bo o dziwo odbiornik Graupnera nie chciał działać pod regulatorem Turnigy.

 

P.S. Będąc kiedyś przypadkowo w Austrii w okolicach miasta Kundel, na typowym lotnisku modelarskim gostek wyjmował z bagażnika auta jakiś konkretny model helikoptera, w którym miał zainstalowany odbiornik Graupner, a smycz Mx-16s.

 

W domu zdarza mi się, że serwa Hi-teka mają drgania itp. Ale w terenie nie mam takiego problemu. Co do Graupnerowskiego odbiornika to będę go jeszcze kiedyś testował, póki co nie mam wolnego modelu, którego ewentualnie mógłbym rozbić.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odbiornik graupner R700 'nie lubi' się regulatorem Turnigy Plush 25A. Ze względu na małą objętość kabiny w moim motoszybowcu, odbiornik był prawie na styk z regulatorem, zakłucenia były tak duże że serwa wykręcało na wszystkie strony. Regulator wymieniłem na Jeti 18A, loty na granicy widoczności motoszybowcem 2m, bez żednych zakłuceń,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj podczas próby zaczepienia smyczy do nadajnika zaczęły wariować mi serwa.

Oj te MX16. Ja miałem dziś ciekawy przypadek. Robiłem pomiary silnika wattmeterem w jednym z modeli chcąc sprawdzić pobory przy różnych śmigłach. Nie wyłączając układu zabrałem się z kombinerkami za wymianę śmigła i tu :shock: szok. Po dotknięciu wału kombinerkami serwa zaczęły szaleć. Od razu przypomniał mi się ten post o smyczy. Zacząłem gmerać swoją, i co? To samo. Odbiornik R16Scan. Nigdy nie latał w samolocie tylko w poduszkowcu, latałem za to z Coroną , Rexami 5 i 7, MPX RX5 i nigdy czegoś takiego nie zauważyłem przy którymś z odbiorników (pomijam problem z Coronami opisywany w innym temacie). Z zasięgiem też nie miałem kłopotów. Używam tego radia od 3 lat. Mówicie antena do czyszczenia lub wymiany (fakt, rozkłada się luźniej niż na początku). W najbliższym czasie zwołam całą swoją ekipę z modelarni i posprawdzamy nasze MX16 a mamy ich kilka sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odbiornik graupner R700 'nie lubi' się regulatorem Turnigy Plush 25A.

Też mam regler Turnigy, tyle, że 12A. W innym modelu taki sam regulator lata z Coroną i Rexem 7. Zobaczymy z ferrytowym ringiem co się stanie.

 

Sprawdziłem 4 nadajniki z odbiornikami R16Scan (jeden nowiuteńki zestaw) i reglerem Keda 12A. Też były jaja ze smyczą ale nie takie jak z Plushem 12A i tylko w pewnej odległości nadajnika od modelu (jakies interferencje czy co?). Jak Nastik mi przyśle z wymiany Ripmaxa 15A to jeszcze z nim sprawdzę. A najważniejsze to sprawdzę zasięg w konfiguracji Plush i R16Scan. Bo w innych nigdy nie miałem z zasięgiem problemów.

 

W każdym razie to wszystko jest chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i sprawdzilem z ciekawosci u siebie. Ruszanie smycza nie wywoluje sensacji ale dotkniecie srubokretem do osi silnika TAK, jak najbardziej.

Moze to bardziej normalne niz nienormalne?

 

Konfiguracja to R16 scan i regulator Castle Creation Phoenix 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.