Skocz do zawartości

Osie do silników bezszczotkowych.


szpachla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po paru średnio udanych lądowaniach mam dwie ośki do wymiany.

Czy ktoś orientuje się gdzie w Warszawie (prawa strona Wisły) mogę zakupić ośki w przyzwoitych cenach?

 

Może ktoś ma nadmiar tych elementów które chciałby odsprzedać w sensownej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Modelarni?

Ja tam najtańszą widzę po 12 PLN więc to już trochę drożej niż mówisz.

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?k85,silniki-elektryczne-akcesoria

 

Kiedyś kumpla tam wysłałem po ośkę do cessny 480 i zapłacił koło 20 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać na ośki z CDromów. Ładnie wyglądają, są wypolerowane, ale można je czesto zgiąć jak gwoździa. Jesli ośka ma być krótka, moze być, ale jeśli jest długa i jeszcze silnik jest mocowany od tyłu. to byle twardsze lądowanie i oska sie zegnie. Zawsze. Nawet minimalnie zgięta powoduje, ze silnik ze smigłem, wydają raptem troche inny dźwięk niz zazwyczaj. Dobre ośki można pozyskać ze starych, już zuzytych wirników od silników szczotkowych. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu masz 100% racji, tak jest. Trzeba rozbebeszyc kilka CDromów i sprawdzic twardośc osiek najpierw na tzw. " iskrę" a potem pilnikiem i wszystko wiadomo. Przy okazji po rozbiórce mamy trochę drobiazgów, które się mogą przydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz CD-romów polecam stare drukarki, lub ksera, które idą na utylizację. W warsztacie naprawy takiego sprzętu napewno coś znajdziesz. Mnie się łatwo pisze, bo przez ostatnie lata przed wyjazdem do UK pracowałem w szkole jako kier. adm-gosp to sam kasowałem taki sprzęt i miałem materiału z odzysku mnóstwo. Jako 3,17mm teraz używam zużyte elektrody do TIG-a. Materiał cholernie twardy. 3mm, 4 mm i 5 mm to mam jakieś pozostałości po drukarkach i ksero. Mniejsze rozmiary mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można próbować wypychaczy do form wtryskowych. Są robione w średnicach praktycznie co 0,1 mm, w różnych długościach. Swego czasu można było zamówić

tu , nie wiem jak jest w tym momencie. Ceny - za 160 mm długości, fi 3 trzeba było zapłacić jakoś około 3 zł z groszami. Przy przelewie na konto wysyłali na swój koszt, ale tak jak mówię nie wiem jak jest w tej chwili. Firma być, to jest na bank, ale nie wiem jak z detaliczną wysyłką.

Ośkę z CD też robiłem, nawet z nacięciami na pierścienie zabezpieczające (tokarka zegarmistrzowska ;) ). Ośka działa w najlepsze nawet po paru kretach. Może trafiłem na dobrą stal. Warto spróbować mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma być, to jest na bank, ale nie wiem jak z detaliczną wysyłką.

Osie z wypychaczy używam od lat(stare posty) i prędzej pójdzie łożysko niż taka oś.

FCPK Bytów istnieje nadal i ma się dobrze,niestety przejęli sprzedaż detaliczną do swojej siedziby(oni robią wysyłkę).

Zlikwidowali mi przedstawiciela we Wrocku gdzie zawsze na półce leżały standardowe rozmiary.

Jeśli będziecie kupować zwrócić trzeba uwagę aby zamawiać te hartowane na wskroś ( typ WH ) .

Do naszych celów lepsze niż azotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaliczając kreta skrzywiłem oś w silniku EMax BL2215/20. Próba jego wyprostowania skończyła się tym, że oś pękła jak zapałka :( . Wymiar osi: ok.50mm, fi 3mm. Może ktoś mi pomoże. Nie mam dostępu do starych urządzeń np. CD Roma i innych aby pozyskać pręt 3mm.

Jesli ktoś z kolegów mógłby mi pomóc to proszę o priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.