Skocz do zawartości

Okręt Podwodny


Jakub_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pod koniec sezonu skończyłem mojego blisko 2 metrowego "pieszczoszka" - jednostkę Typhoon w skali 1:100. Masa około 30kg. Sterowany przez 10 kanałów: ruchome peryskopy, wysuwane stery głębokości, czujniki ciśnienia i pochyłu oraz 2 stery strumieniowe działające w dwóch trybach (obrót lub "płynięcie bokiem").

 

 

Jakby kogoś interesowało dodatkowo jak się steruje czymś takim i czemu w modelach szkutniczych bywa niezbędny komputer w radiu to zapraszam tu:

 

pozdrawiam,

Jakub

modelepodwodne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub_K, Masz świetnie przygotowaną, pod względem merytorycznym, stronę. Przez nią nic dzisiaj w pracy nie zrobiłem. Zaczytałem się. Jak bym niezła książkę przeczytał. Warto by coś takiego wydać drukiem, w serii modelarskiej. Dużo sie dowiedziałem o modelach podwodnych. Skusiłeś mnie. pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję wszystkim za miłe słowa i cieszy mnie, że model jak i strona się podobają :)

 

Adam 10 model potrafi pływać dużo szybciej, ale na razie muszę go po prostu wyczuć. Było to dopiero drugie pływanie z w miarę dobrze wyważonym modelem, a wymagał wytrymowania z dokładnością do 5 gram.

 

p.s. Sonar jest w planach ;)

 

pozdrawiam,

Jakub

modelepodwodne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiQ27, no tak rosyjski okręt to od razu "towarzyszu Jakubie" ;)

 

Eco400, okręt nigdzie mi sam nie odpłynie, gdyż ma kilka zabezpieczeń. W przypadku braku sygnału zbiorniki zostają opróżnione, a silniki napędowe wyłączone. Dodatkowo jest czujnik określający maksymalną możliwą głębokość - ustawiony na około 1,5 metra.

Co do zasięgu wszystko zależy od sprzętu - głównie odbiornika. W tym wypadku, jest to dalej niż jestem w stanie wypatrzyć peryskopy, a tak daleko się nie odpływa.

 

pozdrawiam,

Jakub

modelepodwodne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.