Skocz do zawartości

Aku Li-Po


plastus1970

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej aku dluzej wytrzyma. Przy ladowaniu z balancerem kazde ogniwo laduje sie osobno. Wyklucza to nabicie różnych wielkości prądu w poszczególne ogniwa, co doprowadza do szybszego wykończenia pakietu. Od czasu kiedy mam Accucel zawsze laduje z balancerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mi powiedzieć że ja teraz nie ładuje aku tylko "balansuje cele" no chyba się załamię. Ten sprzedawca co mi to wszystko sprzedawał nic mi nie powiedział na temat tych wtyczek.

Balansujesz i ładujesz.

Podczas ładowania cele są balansowane czyli wyrównywane jest napięcie na każdej z osobna.

 

balancer- tak po prostu nazywa się proste ładowarki z balancerem :)

 

Nie masz powodów do obaw. Ta ładowarka jest jak najbardziej OK.

 

edit:

 

Nie słuchaj co niektórych powyżej. Jeżeli masz jeden pakiecik LiPo to nie baw się w żadne procesorowe ładowarki typu accucell, eco6 itp. Po prostu nie wykorzystasz jej możliwości. Będziesz używał jej tak samo jak tej małej a za znacznie większe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass_nt, no to żeś teraz podsumował...

Wszyscy raczej zakładają, że ktoś będzie modelarską pasję rozwijał, więc jeden pakiecik na zbyt wiele i na długo się nie przyda. No i w dodatku myślisz, że kolega plastus1970 będzie używał tego jednego pakietu regularnie czy np. odłoży po sezonie? Szkoda pakietu, a bez ładowarki procesorowej zejdziesz równo do 3,7V/ogniwo? Bo o ile mnie pamięć nie myli, to najlepsze napięcie do przechowywania lipoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy raczej zakładają, że ktoś będzie modelarską pasję rozwijał, więc jeden pakiecik na zbyt wiele i na długo się nie przyda. No i w dodatku myślisz, że kolega plastus1970 będzie używał tego jednego pakietu regularnie czy np. odłoży po sezonie? Szkoda pakietu, a bez ładowarki procesorowej zejdziesz równo do 3,7V/ogniwo? Bo o ile mnie pamięć nie myli, to najlepsze napięcie do przechowywania lipoli...

No tak, zapomniałem że teraz do nauki najlepszy MX-12 a do ładowania koniecznie ładowarka mikroprocesorowa bo bez tego pakiety wybuchają a modele nie chcą latać ...

 

Dzięki Bogu, że mi tak kilka lat temu tutaj nie doradzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku mojej przygody z modelarstwem korzystałem z prostej ładowarki esky, później jak pakietów zaczęło przybywać, coraz większe pojemności to kupiłem Turnigy accucell-6, praktyczna różnica między nimi to taka że Turnigy szybciej ładuje, z dodatkowych wodotrysków nie korzystam. Esky działa nadal, czasami z niej korzystam, Turnigy mam już trzecią, poprzednie dwie umarły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je i złącza prądowe podłączasz jednocześnie w czasie ładowania. Przez złącze prądowe ładujesz, a serwisowym ładowarka sprawdza poziom naładowania cel.

W zależności od typu ładowarki

balancer- tak po prostu nazywa się proste ładowarki z balancerem :)

 

Trochę zrobiliście koledze pranie mózgu.

Ładowarka E-sky jak najbardziej ok.jest ona wyposażona w wbudowany balanser.

Ładowanie w tym typie ładowarki odbywa się poprzez złącze serwisowe balansera.

W innych typach o których była mowa ładowanie odbywa się poprzez główne złącze prądowe a tylko balansowanie cel poprzez złącze serwisowe.

Tego typu ładowarki pozwalają na skrócenie czasu ładowania ogniw LiPo bez użycia w tym przypadku balansera.Z balansowaniem trwa dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja swoja odebralem wczoraj , po nieudanym Imaxie B6 jestem zadowolony z tej ladowarki. Ladowalem 3S i napiecia po zakonczeniu wynosily 4.18 , 4.19 , 4.19 kiedy w Imaxie roznily sie o ponad 0.5-0.8 V pomiedzy celami. Uwazam za udany zakup. Kupilem w Hobby City.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.