Skocz do zawartości

Santa Maria relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo ładne, choć kolorek znów podpadnie konserwatystom. Raczej w XVw, ciężko było o chromowaną stal na okrętach. :P

 

Dominowało żelazo kute, z racji obróbki cieplnej, pokryte warstwą tlenków o niemal czarnej barwie. Korozja też się pokazywała, szczególnie w środowisku morskim.

 

Ja bym ten kolorek trochę przyciemnił, np. suchym pędzelkiem.

 

Poza tą tendencją do jaskrawych kolorów i nierdzewnej stali, to idzie bardzo dobrze. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej czernić takie elementy poprzez wypalenie w oleju.

Na dno jakiegoś starego garnka wlewasz niewielką ilość oleju: samochodowego, rzepakowego itp. wkładasz wszystkie elementy metalowe przeznaczone do czernienia. Zamieszasz i podpalasz taką miksturę. Oczywiście nie ma mowy, aby to zrobić w domu. Czekasz aż olej przestanie się palić. Wysypujesz ładnie poczernione elementy przecierasz suchą ściereczką i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dolacze się do grona osób chwalacych. Safari pokazał że nawet pierwszy model można zrobić super fajnie :-).

Model jest piękny nieprawdaż.?

Panowie nie chwalcie dnia przed zachodem słońca, model jeszcze nie jest gotowy i mogę coś spieprzyć.

 

Na dzisiejszy dzień zabrałem się za sztagi a to gałki tureckie

 

Dołączona grafika

 

A tak sztagi prezentują się na modelu

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.