Skocz do zawartości

Fokker Dr.I


iwan19815

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie z niemieckiego forum :) Faktycznie, jest zaokrąglone.

Tutaj też to widać. Ale chyba nei jest to tak bardzo "okrągłe" jak na tym zdjęciu co podałeś...

http://www.airplane-pictures.net/images/uploaded-images/2007-6/4/4872.jpg

http://www.proctor-enterprises.com/photo_gallery/dr1/images/dr1-sketch2w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Spróbowałem swoich sił w oklejaniu modelu folią.

Nie wyszło najgorzej biorąc pod uwagę, że robiłem to zwykłym starym żelazkiem no i pierwszy raz w życiu. :|

 

Dołączona grafika

 

Wiem, wiem, nie jest to żadna rewelacja

 

Dołączona grafika

 

To lekkie zmarszczenie zostanie zlikwidowane.

Za lekko dociskałem i po wycięciu folii okazało się że w tym miejscu klej nie chwycił.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Świeci się jak psu .... . Pod światło widać każdą nierówność.

Będę miał trochę wolnego, więc myślę że do końca przyszłego tygodnia dokończę oba stateczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem troche czasu wolnego wiec popracowałem troszke nad moim fokkerem

Dołączona grafika

zamocowane chwilowo na taśme samoprzylepną,musze jeszcze je troszke poszlifowac

 

Tak się prezentuje całość

Dołączona grafika

Z oklejaniem poczekam aż bede miał skrzydła zeby je dopasowac i ewentualnie poprawić coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sztywnością pewnie będzie ok, pamiętaj, że zysk 5g na ogonie daje pokaźne zyski w postaci komfortu lokowania wyposażenia, nie musisz walczyć o każdy gram na przodzie co przy niezbyt długim ramieniu przed SC będzie dla Ciebie ważne. [aby zrównoważyć te 5g z tyłu musisz dołożyć około 20-25g na dziobie lub przesuwać wyposażenie. Pozatym gram do grama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez okres ferii wyłączyłem się z tego wątku a tu budowa idzie do przodu :)

 

Świeci się jak psu ....

Wrócę jeszcze do pokrycia, faktycznie zwykła folia wygląda nieciekawie na old_modelach. Zrobiłem ten sam błąd przy budowie Albatrosa, górę pokryłem oracover-em ze strukturą płótna a dół (w ramach oszczędności) oracover-em zwykłym - wyszło kiepsko i okropnie drażni ten połysk.

Lepiej dołożyć trochę kasy i kilka gramów dla lepszego efektu :!:

 

Ażurowanie SK to chyba dobry pomysł przy założeniu, że nie utraci sztywności.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przeczytałem temat i może niepotrzebnie się włączam ale… nie tylko stery ale i cały tył kadłuba zupełnie nie tak. Weźcie dosadnie to co Irek napisał nie tylko ze względu na wygląd, ale przede wszystkim na wagę. Pierwszowojenne samoloty mają bardzo krótki przód względem środka ciężkości i każdy gram na tyle kadłuba będzie się mścił ołowiem na przodzie. W swoim modelu (podobnym pod tym względem) poza akumulatorem na firewallu do wyważenia dołożyłem prawie 300gram ołowiu (skala niema ta sama).

3,5 kg do lotu przy tym wykonaniu... dobrze będzie jak skończy się kilogramem więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tradycyjną metodę doklejania kolejnych kawałków listewek balsowych by słoje zawsze były wzdłuż;

Dołączona grafika

Tak wygląda powiedzmy półmakietowe wykonanie tego elementu w Nieuport 11, a tak wykonanie makietowe;

Dołączona grafika

O sztywnosć nie trzeba sie obawiać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.