Jump to content

Ośka fi 5mm z... markowego śrubokręta??


Wojtass_nt

Recommended Posts

Dzisiaj odbył się oblot nowego silnika w holówce i niestety przy 1szym holu kiedy dodałem full gaz tradycyjnie ułamała się ośka w miejscu na pierścień segera w złotym silniku Turnigy 4260 ... Oczywiście nie mam zapasowej i wpadliśmy na pomysł czy nie wybrać się do Castoramy z suwmiarką i kupić jakiś drogi śrubokręt z którego zrobimy oś.

 

Jakieś inne pomysły?

Zamawianie z HK nie wchodzi w grę.

Link to comment
Share on other sites

A czym zastąpisz blokadę na pierścien zegera? Da się zrobić rowek pod pierścień?

Nie potrzebuję go właśnie bo od drugiej strony ośka jest przykręcona wkrętem robaczkowym. Pierścień jest zabezpieczeniem przed zesunięciem się rotora kiedy używamy oryginalnej piasty. Ja mocuję piastę na ośkę i rotor jest dociskany do silnika więc nic mu nie grozi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Odwiedź pierwszy lepszy sklep motoryzacyjny i kup sobie popychacz pompki paliwa do Fiata 126 P, jeśli dostaniesz oryginał to będzie miał 5,00, jest kalibrowany!!! i bardzo ładny (cena w porywach to jakieś 2 zeta) no i wystarczy na kilka osiek....

Link to comment
Share on other sites

Piotrek taki miękki materiał miałeś? Ja robię rowki pod segery też w wiertarce, ale rowek nacinam tarczką napylaną diamentem w dremelku. Potem czasem poprawiam tarczką ścierną.

No niestety tak :P dopóki piasta przylegała do rotora nie było problemu... gdy musiałem ją mieć odsuniętą, po pierwszym lądowaniu się wygięła :?

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem śrubokręt CASTO w castoramie za niecałe 8zł. Droższego o tej średnicy nie było :mrgreen:

Zeszlifowałem dremelkiem odrobinę, przeciąłem na długość 8cm i zrobiłem wcięcie na robaczka. Zamontowałem. Jest pięknie. Ale jak bardzo to okaże się w niedzielę przy kolejnej próbie :)

Link to comment
Share on other sites

Lepiej było tak jak juz ktoś wcześniej radził wykorzystać popychacz z malucha,bo raz,że jest rzeczywiście kalibrowany i ma równe 5mm średnicy,to w dodatku jest niesamowicie twardy.Ja z tych prętów wykonuje popychacze sprzęgieł do motocykli,a tam wystepują naprawdę spore obciążenia.Takim chyba najbardziej znanym przykładem jest zastosowanie tego pręta w WSK 125,lepszy niż oryginał :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.