Skocz do zawartości

Czy jest taka folia ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Przed chwilą czytałem relację z budowy delty :wink: .To co mnie zaciekawiło to to że delta była zrobiona z balsy a nie z depronu :lol: miała zrobione podwozie ale bardzo to podwozie ją szpeciło;/ Ale jak by nie było podwozia to model by musiał lądować na "brzuchu" przy czym by się zapewne folia zniszczyła;/ I tutaj moje pytanie..czy jest jakaś folia który by była bardzo wytrzymała i można by było lądować trąc tą folą o trawę (chwasty,korzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na chowane podwozie? :mrgreen:

Naciskasz guziczek na aparaturce i kółeczka "tajemniczo" znikają. :wink:

 

A najlepszą metodą jest naklejenie na spód taśmy zbrojonej. Jak okleisz spód szarą folią, to nie będzie jej widać.

 

Lądowania na brzuchu, modelem oklejonym folią nie polecam. Wystarczy jakiś suchszy badylek i trzeba oklejać od nowa, lub łatać dziurę.

 

A model połatany też nie wygląda ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe i lekkie modele oklejone folią wcale nie wymagają podwozia, a lądowanie na trawie nie niszczy modelu pokrytego folią. Od lat latam w ten sposób i jeszcze nie miałem w modelach oni jednej dziurki od "suchszego badylka". Chyba, że masz zamiar zbudować deltę 2m rozpiętości i kilka kilo wagi. Polecam folię Oracover - jest przyjemna w oklejaniu i bardzo mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Model będzie miał wagę 600g więc czy ta waga nie zniszczy foli?

Fokker mi na przykład się nie podoba skrzydło z podwoziem, moim zdaniem o wiele lepiej wygląda bez :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.