Skocz do zawartości

WEBRA ogłosiła bankructwo


MASK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam już ASP 3 sezony i nie mam żadnego problemu a jak patrze na takie osmaxy po 3 sezonach to ASP trzyma się lepiej a ja go nie oszczędzam

Problem się zaczyna gdy latasz 3D, nie wiadomo kiedy zgaśnie, widziałem już efekty takich nagłych zadławień i nie ciekawie to wygląda :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam już ASP 3 sezony i nie mam żadnego problemu a jak patrze na takie osmaxy po 3 sezonach to ASP trzyma się lepiej a ja go nie oszczędzam

Nie będę się kłócił czy ASP jest lepsze od Os maxa bo to nie na temat . Temat jest o silnikach Webra ,które upadły , poniważ każdy tak stwierdził jak kolega że po co płacić tyle pieniędzy za silnik bez tłumika w komplecie jak dużo tańszy silnik będzie się trzymał lepiej i dłużej :wink: Bez sensu wyrzucać kasę w błoto .

 

Aha to ta kupa złomu po dwóch sezonach ostrego latania zawodniczego nie niedzielnego :!:

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5985

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASP do OS Maxa to chyba nie ma co porównywać. Jeden ma się do drugiego tak jak MK-12W do Webry Mach, albo Kometa i Meteor do Super Tigre. Ale w używaniu tanich chińskich silników nie ma nic złego. Jeśli ktoś chce, to proszę bardzo. Osobiście jednak wolę kupić sobie używany markowy silnik i doprowadzić go do porządku (jeśli potrzeba), niż nowego chińczyka.

 

Cała istotna różnica pomiędzy Webrą czy OS Maxem, a ASP i Magnum, polega na tym że te pierwsze wyznaczają (lub wyznaczały) kierunki rozwoju silników modelarskich, a te drugie, to mniej lub bardziej udane ich kopie. Bez takich silników jak Webra nie byłoby postępu, a bez takich jak ASP nie byłoby taniego modelarstwa.

 

Webra to w Polsce marka kultowa, która miała ogromny wpływ na rozwój naszego modelarstwa i chociażby dlatego szkoda, że nie dali sobie rady na współczesnym rynku.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ską Marcinie ta smutna wiadomość?? Na stronie Webry niczego się nie doszukałem....Niestety grozi nam totalna i nieodwracalna elektryfikacja....

Śliczna ta Twoja T4.

Pochwalę się przy okazji moimi ciekawostkami.

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5986

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5987

a ta dopiero do mnie jedzie....

http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/83/19/71/1383197169_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Niestety grozi nam totalna i nieodwracalna elektryfikacja

Nie strasz! Może jednak nie będzie tak źle? A może powinniśmy już zacząć robić zapasy silników i paliw? Ja myślę, że dla pasjonatów napędu spalinowego zawsze będzie miejsce, czyli że na pewno znajdą się firmy, którym będzie się opłacało produkować silniki spalinowe. Tak jak z płytami winylowymi, które zostały wyparte przez CD. Teraz znowu się do nich wraca, oczywiście w niewielkim zakresie ale jednak.

 

Niestety osobiście żadnej Webry nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kto jest modelarzem a nie pilotem modelu zobaczy różnice między jednym silnikiem a drugim . :wink: U nas na modelarni leży jeszcze piękna webra 10 cm , nie wiem co to za typ , jak będę to cyknę zdjęcie ,na pewno panowie "modelarze "przybliżą mi więcej informacji na temat tego silniczka . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ską Marcinie ta smutna wiadomość?? Na stronie Webry niczego się nie doszukałem....

No właśnie z ich strony. Jeszcze dwa dni temu można tam było wejść i przeczytać taki tekst:

 

Dear Webra Customer,

 

We are so sorry to announce you that our company

WEBRA Modellmotoren GmbH & Co. KG in A-2551 Enzesfeld, Eichengasse 9 - AUSTRIA

is in bankruptcy and cease to Thursday, December 23, 2010 its activities for model engines and electronics products.

 

The reason why this happens was the low cost products made in China which comes more and more for toys as for the real model building. Therefore found the market lower and lower interest in our high quality products.

 

By this way we will thank you for your good co-operation in past and we will wish you all the best and many business success in future.

 

Remain with

 

„Many happy landings“

 

Yours WEBRA-Team

 

Ten tekst był również w języku niemieckim. Udało mi się go odnaleźć na RC Universe w podobnym wątku jak ten.

 

I jeszcze kilka fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.