Skocz do zawartości

Nowość Multiplexa 2011


ahaweto

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie to niezły HIT.

Z pewnoscią, Adam poczytaj posty o modelach ESA/EPA to sa cały czas HITY Nasze , polskie bezproblemowo dostępne i tanie, a przy tym można sobie pofantazjowac z malowaniem, wyposażeniem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, masz rację. Tym bardziej że modele o których piszesz są niedrogie a można nimi poszaleć. Dla młodych adeptów RC którzy opanowali podstawy pilotażu ma to niebagatelne znaczenie.

Tutaj trochę więcej danych ale cena spora.

 

http://www.rc-modellscout.de/neuheit-multiplex-dogfighter-9036.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną wadą Multiplexa jest cena.

Ja także uważam że praktycznie każdy ich model godny jest uwagi, są to modele jak klocki lego, składa się je bezproblemowo, wykonane są bardzo starannie, wszystko do wszystkiego pasuje, instrukcje są przygotowane starannie, pianka jest bardzo dobrej jakości, a nabywając dedykowane wyposażenie pozwalają bezstresowo i bezproblemowo rozpocząć przygodę z modelarstwem praktycznie dysponując minimalną wiedzą w tym zakresie.

Aż tak łopatologicznego podejścia nie oferuje żadna inna firma.

Uważam że dla początkującego nie ma lepszych modeli niż Multiplex, oczywiście nie koniecznie szybki warbird.

Co do polskich esa sam jestem ich fanem, ale nie oszukujmy się stopień umiejętności i doświadczenia potrzebny do zbudowania esa-ka jest nieporównywalnie większy od banalnego złożenia Multiplexa.

Piszę jako były posiadacz Gemini (Syn odesłał go do krainy wiecznego kreta ;) )

i drugiego już Fun Jeta oraz Mustanga ESA i wielu innych modeli depronowych, styropianowych, epp i całokonstrukcyjnych, o helikach nie mówiąc.

 

Pozdrawiam

Viper

 

P.S. Zapomniałem o Parkmasterze, też go męczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ostatnio go wyczaiłem i generalnie... podoba mi się :jupi:

 

Jedyną wadą Multiplexa jest cena.

Tutaj nie ma co za dużo dyskutować... stwierdzenie do bólu trafne, ale ja wychodzę z założenia, że jakość musi kosztować. Słyszałem już opinie "tyle kasy za piankę :?: :!:", ale moim zdaniem to nie byle jaka pianka... żeby zajechać Elapor, trzeba się naprawdę napracować :wink: Już nie wspominam o jakości modeli, bo chyba każdy użytkownik się zgodzi, że nie ma się do czego przyczepić za bardzo. Przez moje ręce przechodziło już duużo modeli tej firmy i cały czas jestem pod wrażeniem :D

 

Czekam, aż na naszym forum pojawi się pierwszy DogFighter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zajechać Elapor, trzeba się naprawdę napracować

Racja. Na modelarni mamy EasyStary i EasyGlidery, wszystkie praktycznie bez uszkodzeń wychodziły z kraks, ostatnio aparatura mi się wyłączyła z niewiadomego powodu, model zaczął wariować, silnik sam wkręcił się na maksymalne obroty i model przywalił w glebę jednocześnie dziobem i końcówką skrzydła. Wszystko okej, tylko dźwignie na sterach się odkleiły. Elapor praktycznie jest niezniszczalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele Multiplexa pomimo tego, że ładnie latają i fakt są mocne, lekkie, to jednak nie uczą modelowania, no może poza nielicznymi wyjątkmi na przykład modelowania lotu:) Jako modele na pierwszy raz nadają się i chyba można nawet stwierdzić, że w dzisiejszych czasach są niezbędne do nauki podstaw pilotażu. Nie są jednak extra i hiper chyba, że tylko i wyłącznie do tych podstawowych nauk, to tak samo jak hiper czy super market - goldpinów w nim raczej nie znajdziemy, pomimo, że olbrzymie reklamy sugerują coś innego (Znajdziecie u nas wszystko:) hehehe ) pozdrawiam wszystkich strugaczy, sklejaczy, malowaczy, no i oczywiście składaczy tych ostatnich wiadomo z jakiego powodu na końcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.