Jump to content

Nowość Multiplexa 2011


ahaweto

Recommended Posts

Będzie to niezły HIT.

Z pewnoscią, Adam poczytaj posty o modelach ESA/EPA to sa cały czas HITY Nasze , polskie bezproblemowo dostępne i tanie, a przy tym można sobie pofantazjowac z malowaniem, wyposażeniem... :D

Link to comment
Share on other sites

Jedyną wadą Multiplexa jest cena.

Ja także uważam że praktycznie każdy ich model godny jest uwagi, są to modele jak klocki lego, składa się je bezproblemowo, wykonane są bardzo starannie, wszystko do wszystkiego pasuje, instrukcje są przygotowane starannie, pianka jest bardzo dobrej jakości, a nabywając dedykowane wyposażenie pozwalają bezstresowo i bezproblemowo rozpocząć przygodę z modelarstwem praktycznie dysponując minimalną wiedzą w tym zakresie.

Aż tak łopatologicznego podejścia nie oferuje żadna inna firma.

Uważam że dla początkującego nie ma lepszych modeli niż Multiplex, oczywiście nie koniecznie szybki warbird.

Co do polskich esa sam jestem ich fanem, ale nie oszukujmy się stopień umiejętności i doświadczenia potrzebny do zbudowania esa-ka jest nieporównywalnie większy od banalnego złożenia Multiplexa.

Piszę jako były posiadacz Gemini (Syn odesłał go do krainy wiecznego kreta ;) )

i drugiego już Fun Jeta oraz Mustanga ESA i wielu innych modeli depronowych, styropianowych, epp i całokonstrukcyjnych, o helikach nie mówiąc.

 

Pozdrawiam

Viper

 

P.S. Zapomniałem o Parkmasterze, też go męczyłem :)

Link to comment
Share on other sites

Już ostatnio go wyczaiłem i generalnie... podoba mi się :jupi:

 

Jedyną wadą Multiplexa jest cena.

Tutaj nie ma co za dużo dyskutować... stwierdzenie do bólu trafne, ale ja wychodzę z założenia, że jakość musi kosztować. Słyszałem już opinie "tyle kasy za piankę :?: :!:", ale moim zdaniem to nie byle jaka pianka... żeby zajechać Elapor, trzeba się naprawdę napracować :wink: Już nie wspominam o jakości modeli, bo chyba każdy użytkownik się zgodzi, że nie ma się do czego przyczepić za bardzo. Przez moje ręce przechodziło już duużo modeli tej firmy i cały czas jestem pod wrażeniem :D

 

Czekam, aż na naszym forum pojawi się pierwszy DogFighter :)

Link to comment
Share on other sites

żeby zajechać Elapor, trzeba się naprawdę napracować

Racja. Na modelarni mamy EasyStary i EasyGlidery, wszystkie praktycznie bez uszkodzeń wychodziły z kraks, ostatnio aparatura mi się wyłączyła z niewiadomego powodu, model zaczął wariować, silnik sam wkręcił się na maksymalne obroty i model przywalił w glebę jednocześnie dziobem i końcówką skrzydła. Wszystko okej, tylko dźwignie na sterach się odkleiły. Elapor praktycznie jest niezniszczalny.
Link to comment
Share on other sites

Właśnie, że nie jest aż taki extra. Może pod względami konstrukcyjnymi zbliżony do jakiegoś tam auto cadowskiego ideału. I niesamowicie kolorowo pomalowany. Ale to jest gotowiec!

Link to comment
Share on other sites

Ale to jest gotowiec!

I dlatego nie jest ekstra... :shock: :?:

Niektórzy, tak jak ja i DAAN wolimy kity z balsy i sklejki niż gotowce z pianki, chociaż w moim przypadku to niczego nie dyskwalifikuje.

Link to comment
Share on other sites

Modele Multiplexa pomimo tego, że ładnie latają i fakt są mocne, lekkie, to jednak nie uczą modelowania, no może poza nielicznymi wyjątkmi na przykład modelowania lotu:) Jako modele na pierwszy raz nadają się i chyba można nawet stwierdzić, że w dzisiejszych czasach są niezbędne do nauki podstaw pilotażu. Nie są jednak extra i hiper chyba, że tylko i wyłącznie do tych podstawowych nauk, to tak samo jak hiper czy super market - goldpinów w nim raczej nie znajdziemy, pomimo, że olbrzymie reklamy sugerują coś innego (Znajdziecie u nas wszystko:) hehehe ) pozdrawiam wszystkich strugaczy, sklejaczy, malowaczy, no i oczywiście składaczy tych ostatnich wiadomo z jakiego powodu na końcu :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.