Skocz do zawartości

Ultimate challenger L 3D


sak122

Rekomendowane odpowiedzi

Na zbudowanie i oklejenie modelu :rotfl:

Pokaż zdjęcia ARF bo jak na razie wygląda na to, że wmawiasz, że masz model oklejony itd. a w tym czasie go składasz.

 

Chcesz nas w ten sposób uświadomić, że ze składaniem nie ma żadnych problemów?

Pokaż zdjęcia i Ci zwrócę honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Szanowanko.

Gadałem, gadałem i wygadałem, fotki modelu z kabinką:

owa kabinka przymierzona na sucho, dotarła do mnie pół godziny przed... - wielkie dzięki za kabinke dla użytkownika lukaszparczew

Dołączona grafika

z garbu musiałem zerwać szarą folię ( podobnie jak ze statecznika pionowego, nie pasował mi tam srebrny kolor )

Dołączona grafika

poziomy od góry:

Dołączona grafika

i od dołu

Dołączona grafika

i jeszcze kilka fotek z budowy, moje rozwiązanie mocowania serw ( będą od góry ) oraz inne:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Malker to co bedzie z tym zwracaniem honoru???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ;)

cicho tu jak w grobie, a było tak wesoło i gwarno że to ponoc dopiero robię ultka :mrgreen: ale dobra, młodym mozna to wybaczyć :mrgreen: a póki co takie fotki z oswajania ultka z trawką :mrgreen:

aha, i jeszcze jedno, jeśli chodzi o oklejenie to nie ma rewelacji, po raz pierwszy oklejałem taka ilość modelu :jupi:

aha i jeszcze drugie :devil: silnik bedzie wysuniety do przodu na 4 cm - bedzie przymocowany do domku z HC

Dołączona grafika

wszystko sie na razie trzyma tak na słowo honoru, ( czyt. na taśmę) ale powoli od jutra zacznę wklejać zawiasy, wkleję na poxipol albo żywice epoxydowa statecznik poziomy

Dołączona grafika

i takie jeszcze niepozorne zdjęcie na całkiem niepozornego ultka - wyraźnie widac że pierwsza wręga wygląda jak w połowie uwalona, i tak jest, bedzie w tej wnęce siedział sobie pakiecik 4S

Dołączona grafika

z czasem jak czas i chęci pozwolą, to sie dorobię maski silnika, a póki co bedzie tak jak jest, no i tyle, w tym tyg może zamówie wyposazenie z HC

piona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale dobra...

zrobiłęm mocowanie silnika itp:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

dziwi mnie postawa niektóych modelarzy na tym forum ( już nie wspomne których bo nie chce krawata) póki nie wstawiłem fot gotowego modelu, każdy miał coś do powiedzenia, pisali aby mi tylko coś przygryźć, a teraz nikt nie napisze, ale w końcu Tomek prawdę napisał w moim innym temacie ( ultka 1650mm)

Po czym poznać Marcinie prawdziwego mężczyznę ? Nie po tym jak zaczyna ale jak kończy. hahhah

święte słowa, ja już skończyłem...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie mocowanie to duże ryzyko wyrwania silnika. Chyba nie zmatowałeś powierzchni przed klejeniem, poza tym połączenie metal-drewno jest słabe. Lepiej było dać śruby przykręcone do kadłuba i nakrętkami przykręcić wręgę od silnika, albo bezpośrednio do krzyżaka. Mi już raz silnik wystrzelił od złego zamocowania, chciałem jak najlżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, czas odświeżyć temat, powioli uzbrajam ultka, zacząłem od statecznika poziomego, jedno serwo będzie napędzać 2 połówki statecznika za pomącą takiego rozwiązania ( takie rozwiązanie było w moim Yaku 54 z Black Horse i było ok ) dodatkowo obie połówki wysokości połączyłem drutem 2mm zagiętym z 2 stron i wklejonym na poxipol w wys:

niedługo przyjdą serwa corony z metalowymi trybami oraz regulator Trust-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, doszło wyposażenie do modelu, czyli pakiet 4S 2200 mah, serwa corony po 2,2 kg udźwigu przy 6V z metalowymi trybami , regiel Trust 70amp/sbec z radiatorem, zakupie jeszcze oddzielnego beca + jakieś śmigiełko i będzie git:

Dołączona grafika

Oblot podejrzewam ze w przyszłym tygodniu, film i fotki na pewno sie pojawią.

Piona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Malker, w przeciwieństwie do Ciebie mnie interesują szczegóły konstrukcyjne które ja prawie na każdym etapie budowy prezentuję. Jak bym chciał oglądać serwa to na stronie HK wystarczająco są one dobrze opisane. Na ten moment widziałem model bez lotek a nie gotowy i dlatego napisałem (w domyśle) że wolałbym oglądać te serwa w modelu wraz z popychaczami itp. Nie wiem jak Ty ale ja patrząc na model przygladam się mu pod względem rozwiazań konstrukcyjnych , zastosowanego profilu itp a nie jak jest oklejony i czy na serwach jest napis Corona czy Hitec. Mogę się założyć że na następnych zdjęciach w kolejnych postach będą goldy, regler itp. Może nie tylko ja tak odczuwam że jest to odwracanie uwagi od samego modelu który jest nie ukończony a duralowe, ciężkie podwozie nijak się ma z wagą do filigranowej konstrukcji skrzydła które teoretycznie nie przetrwa mocniejszej akrobacji , pomijam już mocowanie silnika. Samo zamocowanie serw w skrzydle trochę mnie zdziwiło. Ja nie robię zdjęć co wkładam do środka bo robię relację z budowy tego środka a nie relację z zamontowanego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ma Pan racje ale wspomniałem o tym drobnym fakcie, bo zauważyłem, że sporo osób jest złośliwych w stosunku do Piotra i to wszystko, innym nikt tego faktu nie wypomina.

Ok...

 

 

Co do zastosowań konstrukcyjnych to już jest chyba zdeczka za późno bo model oklejony więc co tu można oglądać oprócz wnętrza kadłuba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.